Přejít na obsah

Chyby 004759 a 000136


Hanys.cz

Doporučené příspěvky

Historie zajímavá, ta spojka s podivem (máš DSG7 že), no a ta vačka na garanci ... Jestli nebylo něco s variátorem časování, jinak si nedovedu představit, co by se jí chudince samotnej mělo stát (o výfukovej straně vůbec neuvažuju). Takže podle historie jsou tedy rozvody jsou původní a cca 177tkm?

 

No, třeba mu (motoru) trvalo dýl, než se naučil a proto byl dnes ráno start OK :) Stav rozvodu a jeho napínáku mě bude zajímat taky při tej hodnotě z diag cos viděl včera, zbylý dva řetězy i jejich napínáky (oba jen mechanický) budou jistě OK.

 

Snad tedy odhalí co to bylo, pak se prosím opět poděl o info B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určitě, pořád čekám kdy mi na mobilu vyskočí údaj z GPS, že auto dnes nastartovali. Abych měl tak představu kdy na tom začnou pracovat. 

 

Rozvody zkontrolují. 

 

Ta historie mě taky překvapila, můžu je požádat jestli mě tu historii vytisknou za nějaký úplatek. Ta vačka mě taky překvapuje, ale je zajímavé že u té vačky mě v jiném servisu tvrdili, že to jsou rozvody :D Proto jsem tam taky ani nešel...

Editováno: , autor: Hanys.cz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ještě auto nemám, podle telefonu včera naskočilo úplně normálně dnes tak na půl, tak prý něco dali na hadice (takto to řekli) a za hodinu budou startovat a měřit.

 

Co se týká rozvodů tak jsou podle slova technika "v pohodě, jsou vyjete jen 4 zuby a 4 je hranice takže ještě dobrý" - nevím co si o to myslet. no nicméně jsem dal požadavek na spočítán ceny rozvodů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je mi jasný, že informace podávaj všelijaký. Pak si nech u motoru ukázat, co dali na jaký hadice ...

 

Ten rozvod, podívej se na soubory z linku, ci jsem ti postunul http://forum.skodahome.cz/topic/136220-chyby-004759-a-000136/?do=findComment&comment=2229356

 

4 zuby na starým napínáku je opravdu maximum povolený tolerance, je to tedy překvapivě vyjetý dost málo na ty km, buď rád. Jde navíc o to, jak to počítali, není to jednoznačný, jde o první zub, až uvidíš ty TPI, bude jasný.

 

Rozvody by neměli dát za víc jak 10-13tKč podle toho, co přesně vymění kromě hlavního řetězu (tedy toho pro vačky) a jeho napínáku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo to je on, psal mi 3700 material a 3000 prace

 

Tak už mi volali ... 9000 rozvody včetně práce.... a na chybu startování nepřišli, že se jim to neprojevilo jen dnes trošku málo a to byli všechny měřené hodnoty v normálu tak si pro auto teď pojedu a budu čekat co to zase udělá. Jen nevím, rozvody tady nebo si mám zajet do Brna..

 

Zkusím podle fotek zjistit, jaké napínáky tam mám. Ale budou to ty staré určitě. Když jsou rozvody nové, na kolik jsou napínáky vysunuté?

Editováno: , autor: Hanys.cz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To už si musíš rozhodnout sám, 9tka v autorizáku není špatná (nevím díly ale i jen za napínák+řetěz+nutný serepetičky), ale zdá se mi, že jich asi moc nedělali, když 4zub je ještě OK... To jestli je nechat udělat Ti taky nikdo na tuty neřekne, za mě ano.

Editováno: , autor: rayx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi budou šikovný a nebo právě ještě neví :) ale já taky novej nenechal dát, sundali to bez jeho prohnutí, všude sucho, nic nesákne. Když jsem viděl, jak maj na dílně sundanýho potkana a i z dalších info jsem nabyl dojmu, že ví o čem mluví, tak asi tak.

 

Šrouby jsem nekontroloval, ale nenabídli uplně poslední revizi řetězu, AA platilo do 11.8.2014, teď je 06K109158AD. Proč, nemaj aktualizovanou ETKA nebo to maj skladem? Na to bych se tedy zeptal, pak jestli už nějaký dělali a uvidíš, jakej to na tebe bude dělat dojem. To, že nechtěj hned měnit i věci kolem, co s tím nesouvisí (další řetězy atd.) působí docela důvěryhodně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No s tou verzi tetezu bych to videl bud tak ze chteli snizit naklady nebo novejsi nemaj skladem. To stejne bych rekl i o jinych dilech. Protoze jsem si vsiml ze neradi meni vse ale jen to co je ocividne spatne. Nevim asi dam prednost tomu brnu, ani ne kvuli cene ale pro zkusenosti kzere ma pan s Tsi. Rekl bych ze techto motoru mu proslo pod ruky desitky tak si popripadne vsimne i neceho jineho kdyz to tam bude.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rada jediná, změnit servis, když si je ohodnotíš plusy/minusy, z toho cos tu uvedl mi to vychází do minusu pro ty současný experty ... Jestlipak ti ukázali, co a kam dali na jaké hadice?

 

před 23 hodinami, Hanys.cz napsal:

Tak ještě auto nemám, podle telefonu včera naskočilo úplně normálně dnes tak na půl, tak prý něco dali na hadice (takto to řekli) a za hodinu budou startovat a měřit.

 

Rozvody jedině u někoho, kdo to zná a dělal, už to není taková exotika, ale spoustu servisů opravdu ještě dnes neví, která bije ...

Editováno: , autor: rayx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Počkat, než jsem to dal do škody na výměnu toho odlučovače, určitě svítila..... Protože jsme i hledal proč to svítí, jestli to je dobře....

 

Blbej dotaz, je možný že mi to v autorizáku nějak vypnuli, protože si nevěděli rady s tím tlakem mezi turbem a klapkou, vyměnili odlučovač, a vrátili to takto? A mě to teď nekontroluje chyby motoru a proto vše klape jak má?

 

Můžu někde přes vag kontrolu EPC zapnout? Nebo někde zkontrolovat jestli není vypnutá? Zablokovaná?

Editováno: , autor: Hanys.cz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diagem to jistě vypnout/zapnout nejde, pokud jsi si jist, že před odlučovačem svítila, hoď to na servis. Ale ten jistě vyrukuje s tím LPG.

 

viz manuál

Kontrolní světlo (Electronic Power Control) se rozsvítí na několik sekund po zapnutí zapalování.
Pokud kontrolní světlo EPC po nastartování motoru nezhasne nebo se rozsvítí, je
v systému elektronického řízení výkonu motoru závada. Nouzový program navolený
řídicí jednotkou motoru Vám umožní dojet se zvýšenou opatrností do
nejbližšího odborného servisu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...