Přejít na obsah

Chyby 004759 a 000136


Hanys.cz

Doporučené příspěvky

To jsem nezjistil, vím že měřili diagnostikou palivové čerpadlo a vysokotlaké a vše ok. Dnes mi jeden známý říkal že měl podobný problém na oktávce 1.6, že nemohl nastartovat, ale dělalo mu to pořád a byl to startér. To že to dělá jen ráno hádám že startér nebude. 

 

Už se mě ptali i jak auto parkuji, stejně jak u nich venku jen já stojím na rovině a oni to mají šikmé trošku. 

 

No další postup, auto chtějí zase zpět. Na víkend si ho už nechám, v neděli ho odvezu před autosalon, zaparkuji na rovině a nechám do pondělí zamčené s tím, že klíče budu mít u sebe jen já a dojedu tam hned brzy v pondělí ráno. 

 

Já to prostě nechápu, už asi fakt jen zbývá to vysokotlaké čerpadlo nebo nevím. Vstřiky? Kdyby kolem nich ucházel tlak tak by to dělalo problém taky pořád ne? Prostě tím že to celou noc stojí a je všechny díly jsou vychladlé zatuhlé, tak to musí dělat něco co se po první startu rozhýbe a pak už to nedělá. Nevím..... 

 

Upřímně jsem z toho již dost na prášky...... výměna banální věci jako odlučovač a mám z toho už 2 týdny drama

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na prášky to není ;) Z toho co říkáš servis jednoznačně vymejšlí naprostý blbosti, pozice auta atd. ... Vstřiky? Jedině by netěsnily a protejkaly, min. 1ks aby tak spadl tlak na railu, ale díky LPG maj minimálně naběháno. Ono jde hlavně o ten počáteční tlak na railu, první start vždy problém, opakovaný pak vždy OK. Když to měřili, nemohli na to proto přijít. No a ta prdlá hadice na připojení k vs. čerpadlu? To ukazuje, že regulační ventil díky malému odběru benzínu musel vracet více z vysokotlaké větve do nízkotlaké větve a proto je již unaven včetně mebrány na čerpadle ...

 

No, cena OEM origo dílu v autorizáku nic moc, díl od Bosche za půlku. Myslím, že v tomhle by Ti p2p vyšel vstříc včetně rozvodů při jednom (furt nevěřím jenom 4 zubum :t) A nebo teď zkus jenom s bráchou to čerpadlo sami, to je jen mechanika, něco pro něj :lol: DP tu máš na foru ke stažení.

 

 

Uvidíš, popřemejšlej a rozhodni. Číslo pumpy je: Poslední revize vysokotlaké pumpy by měla být 06H127025Q, dodavatel má být Bosch (předchozí byla 06H127025N a 06H127025P)

 

Přímo Bosch

http://www.bosch-automotive-catalog.com/cs/product-detail/-/product/0261520347?returnPage=http%3A%2F%2Fwww.bosch-automotive-catalog.com%2Fcs%2Fproduct-search%3Fp_p_id%3Depdssearchresult_WAR_aaecatportlet%26p_p_lifecycle%3D0%26p_p_state%3Dnormal%26p_p_mode%3Dview%26p_p_col_id%3Dcolumn-2%26p_p_col_count%3D1%26autoLoad%3D1

 

nebo Bosch tady? To bych si ale ověřil.

http://www.cc-autodily.cz/search/?keyword=06H+127+025+Q

 

 

Editováno: , autor: rayx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O to právě jde, jestli to opravdu začalo až po odlučovači a nebo tomu Hanys předtím nevěnoval pozornost. To je jak s tou EPC kontrolkou. Třeba tam už "nové" čerpadlo má a ani neví ... Jo, paranoia je mrcha :_icon_smich2:

Editováno: , autor: rayx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Celou zimu kdyz tu bylo -20 to nastartovalo ma skytnuti. Vse zacalo po vyzvednuti auta ze servisu po vymene. Hned druhy den rano.

 

Nejradeji bych to p2p odvezl hned ale proc kdyz to zacalo delat po jejich zasahu tak si to vyresi. Vzdyt proboha sutorizak musi mit spousty internich postupu a dokumentace co delat nebo co to muze byt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Motosy, cena pěkná ... Hanys, souhlas, pokud to je takto, řeš s nimi. Ale i tak, třeba změna tlakových poměrů v motoru při novém PCV má za následek, že prostě benzínu trvá dýl, než vytvoří ve válci zápalnou směs ... No, za práci u PCV tedy měli cca 500, podle toho, cos dostal za slevu na díl, že?

 

Nech si od nich nacenit to čerpadlo+práci a uvidíš. Doteď nevíme, co mysleli těma hadicema ... Jestli to bylo "dali jsme tlakoměr na přívodní benzínovou hadici" tak ať to tak udělaj, odstaví to přes noc a ráno uvidí ...

Editováno: , autor: rayx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak to taky není vůbec špatný, jsem nějak mimo realitu ... :D

 

Co s tím teda podnikneš dál?

 

Tady je video s jedním špatným vstřikovačem, principiálně to je stejný, palivový systém neudrží tlak díky vadnýmu vstřikovači a to ani ten vytvořený čerpadlem v nádrži. U Tebe to bude regulační ventil na čerpadle.

Je tam i vidět, jak to měřákem odzkoušet, cca od 9min. Opravdu nechápu, co v tom autorizáku vymejšlej jinýho, zítra ráno prostě opakovaně několikrát zapni zapalování a vsadím boty, že budem doma. Pokud ne, chodím naboso ...

 

Editováno: , autor: rayx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No upřímně nevím, ale tohle jim řeknu o tom regulačním ventilu. Ať to zkusí. Já jsem si všiml jedné věci, oni nemají jak zkusit jaký díl to dělá protože ho nemají za jaký vyměnit. Tvrdí mi, že když něco objednají a nebude to tím, tak to nemůžou poslat zpět. A musí mi to naúčtovat. Přitom brácha je schopný cokoliv objednat, zkusit a když nepomůže vrátit. Zítra mám už dovolenou tak se za ním stavím na kafe a zkusím to s ním objednat na vlastní pěst. Přeci to bude mít o 30% levnější, nechá mi to ještě bez DPH a bez práce....

 

Nemůžeš mi zjistit číslo toho ventilu? Včera jsem nainstaloval ELSAWIN, ale zatím s tím nekamarádím

 

Na té 9 minutě jak připojuje ten měřák, tak tam praskla ta hadice u té spojky.

 

Zítra ráno to zkusím, 2x zapnu a vypnu zapalování před startem. Když to naskočí normálně tak myslíš že to bude ten regulační ventil?

Editováno: , autor: Hanys.cz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opět rada jediná, na to, že si říkají autorizovaný servis, rychle pryč od nich. Nejsou schopný změřit baterii, nejsou schopný změřit tlak paliva ... A kecy o dílech? Ano, je to jen o lidech a asi se nestarají dost ...

 

Ventil je součástí čerpadla, samostatně ho neseženeš, viz info pár příspěvků zpět, scháníš pumpu VAG číslo 06H127025Q nebo přímo Bosch 0261520347.

 

Vyzkoušej ráno ten start po opakovaným zapnutí klíčku no a protože to nastartuje hned B) seženeš čerpadlo, s bráchou vyměníš. Kdyby měl i měřák na tlak benzínu, můžete to odzkoušet, ať máte jistotu 200%.

 

Na ELSA se vykašli, na SUPa máš díky kolegům kompletní DP v PDF tady na foru nebo jen na motor na linku zde

 

ETKA katalog dílů je online, více možností.

Editováno: , autor: rayx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Celkem pěkná raketa :D Zítra ráno odvezu dítě do školky a zajedu za ním. Jsem zvědav co řekne :-( Měřák myslím nemá, ale zkusím se zeptat. Zítra zase napíšu co zjistil. Mno za poslední měsíc mě výměna spojky spojená s tím, že jsme se rozhodl vyřešit menší závady co nebyly tak akutní stála akorát problémy které zatím stály bezmála 32000 a 3 týdny auta v servisu :D Ještě jsem se chtěl ve škodě zeptat, proč mi dešťový senzor hází chybu (přerušovaně), ale bojím se že by z toho vyústila díra ve střeše nebo tak něco, takže na to prdím a budu to raději ingnorovat..... takže ještě asi to čerpadlo (3-6 tis), a rozhodně rozvody (6-9 tis) a hodně doufám, že servis uvidím tak na 2 roky jen ze silnice když pojedu okolo....

 

Tak nějak i už začínám přemýšlet že to prodám a koupím 3,6, ale zase si říkám, stejně nedostanu to co jsem sem narval, peníze za co jsem to koupil před rokem taky ne. Takže se to asi nevyplatí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ješte reakce na předchozí.

Zapalování zkus ráno pro sichr alespoň 3x. Protože se to po nastartování chová normálně, vstřiky vylučuju, čerpadlo v nádrži asi tlačí taky normálně, když to po opakovaným startu naskočí vždy bez problému.

Poslední věc mimo vs. čerpadlo je palivový filtr také s omezovacím ventilem na zpátečce. ale ten jste měnili již dřív, ne a už jsi něco najezdil a nic nepozoroval? Dali jste origo nebo náhradu? Ten ventil na filtru má otevřít při 6-6,8bar proto, aby v nízké větvi od čerpadla/filtru k vs. čerpadlu udržel tento tlak a přebytečný benzín se přes filtr vrací rovnou do nádrže. Pokud je filtr OK, je vs. čerpadlo/regulační ventil poslední možnost, nic jinýho to nebude.

 

Pokud je brácha automechanik a živí se tím, tohle musí zvládnout bez problému. Jinak holt budeš vždy odkázán na pomoc jinejch. To ale potom náklady nezoptimalizuješ a i ta 3,6 bude drahá ... :D

 

Až vyřešíš starty, v dalším vlákně pořešíš senzor, myslím že je tu už nyní spoustu info na foru.

Editováno: , autor: rayx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díval jsem se teď na tu příručku, kde ten ventil je a ještě mě něco napadlo.

hadice.thumb.jpg.d40da010659a6e48710d60ed0cd7303b.jpg

V červeně zakroužkovaném místě, tam přesně praskla ta hadice, ani brácha mě nedokázal říct proč, hadice byla celkem roztrhaná. A hádám že tohle je ten ventil toho čerpadla ne. 

 

Ano všechny filtry jsou z ledna nové. Ta hadice praskla 2x po sobe 2 týdne před servisem. Poprvé praskla, brácha jen o kousíček zkrátil a vyměnil svorku, podruhé praskla o týden později na stejném místě. Dal to za vinu aditivu a že hadice byla již hodně jetá. Teď tam už je nová.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vidíš, jak ty informace z Tebe lezou? Evidentně problém s tlakem paliva, kdyby sis stáhl to SSP401 - máš již? tam je to komplet popsaný. Regulační ventil je elektromagnet, díl, do kterého je připojen konektor, váleček pod číslem 1 na obrázku (čerpadlo je pod č. 2).

Aditivum neřeš, tipuju to LPG, prostě ten systém není postaven na to, že budeš odebírat jen 20% zamýšlenýho objemu benzínu. Schválně prodiskutuj s někým přes LPG ...

 

V DP máš detail vs. čerpadla / ventilu na stránce 274

Editováno: , autor: rayx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jakou chybu by to mělo házet? Na čerpadle není co diagnostikovat přes VAG, regulační ventil buď elektricky funguje nebo ne. Pozor, viz SSP a snad i DP

"Pokud bude napájecí signál zkratován na mínus nebo bude regulační ventil tlaku paliva více než jednu sekundu napájen konstantním napětím, dojde k poškození ventilu." Systém řízení ventilu je postaven na 10ms impulsech. Ano, diag pouze ukáže dosahovaný/vytvářený tlak čerpadlem, který ale snímá čidlo na railu, takže někdy může být i varianta, že čerpadlo tlačí OK a je špatné čidlo. Ne vždy diag ukáže přesně to, co je špatné ... A na to právě měniči nejsou připraveni ...

 

Tím regulátorem myslíš PCV/odlučovač? Nevíme, co tam servis dělal, odpojoval atd. shoda okolností, opotřebení, atd. věci se rozbíjej. Ale 2x prdlá hadice na přívodu k vs. čerpadlu je jasná indicie, vyšší tlak než má být na nízké větvi.

Editováno: , autor: rayx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK zítra objednám čerpadlo, mělo by dojít po obědě. Takže pak ho vyměním buď  s bratrem nebo sám. Nevypadá to nějak složitě. A v sobotu ráno můžu referovat. V první řadě zkusím ještě 3x to zapalování.

 

Můžu se zeptat čím se živíš? Máš servis? Nebo tak něco?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U aut jen vzdáleně,  a je to i hobby, snad mi to současný vývoj  kolem automotive neznechutí B) Souhlas, ráno test, pak čerpadlo. Ale pro sichr bych pak s někým promluvil ohledně toho LPG, je to jen teorie, ale kdo ví. No, když tak za dalších 150tkm koupíš nový čerpadlo :t

 

Pak ještě vyřešit to EPC, to že to nehlídá řízení motoru je velmi divný. Zkus pak otestovat v budíkách přes akční členy kontrolku, snad tam je :lol:

Editováno: , autor: rayx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě jeden poznatek: 

 

Regulační ventil tlaku paliva N276 - Vliv výpadku signálu
Při výpadku signálu se tlak v palivové rozdělovací liště, vyrovná tlaku ve větvi nízkého tlaku. To vede ke špatné tvorbě směsi a špatnému chodu motoru.

 

Ihned po vyzvednutí auta v servisu po výměně odlučovače, jsem nasedl do auta, které stálo za servisem. Nastartoval a auto se chovalo jak blázen, motor strašně cukal, otáčky lítaly jak blázen. Tento stav chvilku trval, ale ustálil se. Druhý den již dlouhé starty. 

 

To mohlo být to poškození toho ventilu, mě tak napadá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vidíš, a nebo se to sešlo a ten ventil se při tom startu akorát odporoučel. Poznal bys, jestli bylo kolem nj něco děláno? Ale opět, ta 2x ruplá hadice na to ukazuje, něco se tam dělo. Ale nezapoměn, ten nový odlučovač změnil tlakový poměry v motoru, pokud to neprojeli víc a motor neměl šanci se zadaptovat na nový stav, nemuselo to ventilem na čerpadle být.

Stáhni si tu SSP401, je to tam popsáno ještě líp fungování palivovýho systému než jen v DP pro servis.

Editováno: , autor: rayx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud zapomeneš, tady to snad nikdo nesmaže, koukneš znovu. OK, těším se na info, sám si přeji, aby start byl násobným zapnutí zapalování OK, jinak bych tu plkal celou dobu kraviny ...

 

A propó, starej odlučovač Ti dali nebo si nechali? Jen by mě zajímalo, jestli byla membrána hin. To pořešíme pak :D

Čus

Editováno: , autor: rayx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...