Přejít na obsah

dovolená 2016


azriel

Doporučené příspěvky

trochu oživim místní tradici.

 

Pochlubte se kam razíte na dovolenku autem. Spokojenost, popřípadě kontakt na ubytování. tipy, rady.

Letos osobně vybírám na poslední chvíli v záloze mam samozřejmě Pelješac a to rodinu Lopin(obrosvká spokojenost). Rab (Supetarská draga) nám nevoněla,větrno a nepříjemná domácí

 

Jenže poprvé dovolená bez našeho 1,5 ročního kluka a proto preferujeme sever Chorvatska ... jenže nemůžeme si vybrat. Rád budu za jakýkoliv poznatek. Nebojíme se robinzonády , či majáku....

 

nepohrdneme ani SPA či jiný relax pobyt, aby jsme se na celý rok regenerovali.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Vsichni jedou na jih, takze my byli na severu - Norsko, Skarvheimen. 10 dni chozeni po (temer) liduprazdnych horach. Svetlo skoro 24h v kuse a to jsme jeste nebyli az tak moc vysoko. Snehu bylo letos taky dost :-)

Autem najeto celkove 3250km. Jeli jsme trasu Praha-Rostock - (trajektem do DK) - Gedser-Helsingoer - (trajektem do S) - Helsingborg - Oslo - Geilo

Zpátky zastávky v Rjukanu a v Oslu v muzeich.

Cesta prazdna, zadne zacpy a kolony krome patecniho vyjezdu z Osla pri navratu (oprava tunelu - zuzeni). Zpomaleni jen na prujezdu Drazdan a Berlina a na opravovanem useku kousek za Drazdany.

Chapu ale, ze klasicke plazove "povalece" tohle neoslovi ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Od roku 2011 se pravidelně ubytováváme v jednom apartmánu ve Smokovci ;) podle mě nejideálnější výchozí místo pro tůry. Nehledě na to kolik tur se dá podniknout z tohoto místa dá se relativně za krátkou dobu dostat jak do Lomnice tak na Štrbské. Možná jsou lepší místa to netvrdím ale tohle je prostě naše topka :D pěkné, čisté pokoje i apartmány a električka přímo pod barákem :) kdyby si chtěl odkaz pošlu třeba přes SZ abych nedělal reklamu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Tak letos nakonec prece jen jeste jednou na sever - tentokrat s kolama na 14 dni do Svedska, na ostrov Gotland.

Chytli jsme tlakovou vys, takze super pocasi, slunecno, teploty kole 25, i ta koupacka v Baltu nekolikrat byla :)

Cesta tam zase Praha - Rostock/Gedser - Helsingoer/Helsingborg - Jonkoping - Lynkoping - Norrkoping - Nynashamn.

V Nynashamnu jsme na 14 dni zaparkovali auto a s kolama nabalenyma natezko se trajektem preplavili (3h plavby) na Gotland.

Tam 14 dni jezdili kolem dokola a zase se stejnou cestou vratili zpatky. Problemy byly akorat pri navratu v Nemecku (zacpy, uzavirky, nehoda) - nedele pres den rozhodne neni vhodna doba na objizdeni Berlina...

Autem najeto celkem 2800 km, na kolech rovnych 700. :)

Prvni foto: cekani na trajekt v Rostocku

Druhe foto: parkovani v Nynashamnu a kola "v plne palbe" :D

 

tmp.jpg

WP_20160904_002.jpg

Editováno: , autor: epo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

2009 - Baška Voda, Makarska, Gradac - Chorvatsko cca 2200 Km

 

2010 - San Benedetto del Tronto Itálie, na zpáteční cestě museum Ferrari Maranello cca 2500 km

 

2011 - týden v San Benedettu v Itálii, v týdnu jednodenní výlet do Říma, v pátek odjezd ze San Benedetta do delfinária v Rimini, pak noční přejezd cca 800 km do Chorvatska na Plitvická jezera, tam ubytování na jednu noc ráno odjezd směr Tábor cca 700km. Jeden den oddech doma a pak jednodenní výlet do Berchtesgadenu(německo) na orlí hnízdo celkem cca 4200 km

 

2013 - Francie Cannes, Antibes na zpáteční cestě Marenello Itálie celkem cca 2.600 Km

 

2014 - Španělsko Barcelona cca 3600 Km 

 

2012 - Lipsko Německo cca 700 Km, 2x Vídeň cca 800 Km

 

2016 - Omiš Chorvatsko 2000 Km

 

2017 - plánuju Italskou Kalábrii, plánovaný nájezd 3800-4000 Km 

 

Auta:

2009-2010 - VW Golf IV Variant 1,6 16V r.v. 2000

2011-2017 Škoda Octavia 2 Combi 1,8 TSI 118 Kw  r.v. 2007

 

Všichni si o mě myslí že jsem magor když jedu na dovolenou 4000 Km autem. No jo jsem asi jinej, ale mě to jinak nebaví.V budoucnu mám v plánu i španělskou Andalusii odhadem 5500-6000km. No prostě magor no  

Editováno: , autor: mysak82
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tak souhlasím s tebou. Má to pro i proti. Vyjde to třeba dráž to je fakt ale já třeba nejsem rád vázanej na jedno místo. jezdím po výletech všude možně. Náramně si užívám i tu cestu. vyrazíš po A10 na Villach v dálce se krásně rýsují alpy a nad obzorem zapadá sluníčko. Není nic hezčího. Zastavím si kde chci a kdy chci. Chtěl bych taky autem zkusit Řecko to bude počítám takových 3000-4000 km záleží kam přesně bych jel. Když nemůžu kuli dietě jezdit MKD a musím se spokojit s jízdama po ČR tak si to kompenzuju aspoň o té dovolené.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...