Přejít na obsah

16" vs. 17"


MilanHos

Doporučené příspěvky

Rozhoduji se jaká kola si nakonfigurovat a zajímají mě případné zkušenosti mezi 16 a 17 palcovými.

Co se týká komfortu a třeba i spotřeby, je rozdíl zanedbatelný? Já zatím vidím rozdíl jen v pořizovací ceně a po cca 3 letech i dražší obměnu pneu... Ale to už jsou jen jednorázové problémy, horší by byly ty dlouhodobé problémy.

Na F2 mám 16" a spotřeba + i dinamika je oproti zimákům hodně znát, každopádně za tu ovladatelnost mě to teda stojí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

17 jsou už dost tvrdé, ale jde to přežít. Horší když vletíš do velké díry... Spotřeba, nedokážu posoudit. I s velkými pneu mi to žere paradoxně méně (proti zimním 15), ovšem začal jsem dávat VIF a taky se motor přehoupnul přes 10k km. Ovladatelnost - dobře drží, to je jasné, vypadají luxusně a žádnou změnu v dynamice nepociťuji. Přesto všechno bych dnes volil 16, právě kvůli tvrdosti a mé obavě o poškození podvozku na našich silnicích.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mám na F2 zimni 14" a k nám je to hodně do kopce a s letníma 16" musím motor více vytočit aby neměl motor s dlouhým stoupáním na trojku problémy. Spotřeba je v letních vedrech ovlivněná klimou ale i mimo sezonu veder mam spotřebu o 2-3 desetiny k horšímu na letních. 17" na F2 je utrpení ale když ty 17 na F3 všude tak ukazují tak by snad mohly být i více uzpůsobený podvozek atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zimne mam 15", letne som mal 17". Po asi 600km som ich vymenil za letne 16", cize mam skusenost so vsetkymi rozmermi. 15" su dobre tak do mesta, kde ma auto s nimi dobru dynamiku. Na dialnici to vsak plava a nedrzi smer. 17" boli uz moc velke a hlavne tazke, kde utrpela dynamika a kazda nerovnost v nutri buchala. 16" kolesa su idealne, dynamika je lepsia ako 17" a na dialnici drzia oproti 15" paradne. Mozno je to len moj pocit, ale mne prislo, ze DSG pri 17 tkach trosku zmatkovalo, vzdy zaradilo vyssi stupen a potom musel podradit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi si zvolím 16" kvuli praktičnosti a na okresky asi aji lepší volba a až budu muset měnit gumy tak popřemýšlím nad těma 17". Zimní určitě chci 15", myslím že by 16" nebyly na sněhu lepší, na ledě možná díky veltší ploše. Navíc po zimě se vyšší profil pneu na ty díry hodí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co já můžu říct tak podle fotek se zdaji 16" malý teda minimálně černý. Ale co tak sleduju semtam F3 co potkám tak jsou 16" velikostně dostačujíci co se týká vzhledu. Zadej si do googl obrázků Fabia 3 nebo III a fotek budeš mít víc než dost ale nejlepší je si kola prohlídnout naživo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi si zvolím 16" kvuli praktičnosti a na okresky asi aji lepší volba a až budu muset měnit gumy tak popřemýšlím nad těma 17". Zimní určitě chci 15", myslím že by 16" nebyly na sněhu lepší, na ledě možná díky veltší ploše. Navíc po zimě se vyšší profil pneu na ty díry hodí

 

Když už nad tím uvažuješ takhle, tak bych na začátek volil 17 a po jejich sjetí je prodal a koupil 16 s novým pneu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já si právě naopak myslím, že po těch pár letech budou 17ctky jako takový oživení toho auta ;)

 

Pavel M - Koukal jsem že máš 17" i na zimní, to bydlíš někde v mírnějším kraji co se týká zimy nebo jsi tak odvážný? :D Jak to s nima jede na sněhu a nejlépe zkušenosti se sněhem a v prudším kopci máš?

Nevim proč ale myslím si že menší kola jsou na zimu vhodnější.

 
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bydlím na Vysočině, takže nějaký kopec se tu najde a polovina silnic není solená. Proti 14“ na FI bych řekl, že 17" jsou lepší na suchu a sněhu, mokro cca nastejno a 14" mají navrch ve větší vrstvě rozježděných sra*ek. Hlavní dvě nevýhody 17" na zimu jsou dražší gumy a nemožnost nasadit řetězy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a to je asi nejzásadnější když náhle nasněží větší množství sněhu tak se bojím žebych měl už problémy u nás. U nás se zaprvé nemůže solit skrs CHKO a navíc jsme obec na kopci mimo hlavní proudy a odhrnují strašně pozdě a i tak u nás vydrží sníh na silnicích mnohem déle jak v okolí protože jsme minimálne o 100m výše. To bych se bál že nevyjedu, teď mám 14" na F2 a v zimě jsem 2x předjížděl u nás v kopci někoho se zimníma "salámama", jeden z nich byl Jaguar :D

A zadruhé i díky výkonu budou 15 vhodnější v extrémech. Jasný že ty nejhorší siruace jsou 2x do roka ale i tak to znamená že se 2x do roka k nám nevyškrábu kdybych uvažoval byť o 16" zimních :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

16" nebo 17" na zimních už nehraje roli, oboje je šíře 215 mm. Mám novou sadu 15" zimních, ale příště bych vzal 16". Pokud bys trval na 14" nebo 15" nesměl bys ani koupit "větší" auto, kde je 16" kolem 205 mm standard. Pokud nekoupíš nějakou čínu nebál bych se toho.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Stále se rozhoduji jakou velikost kol zvolit a zatím jsem kvuli vzhledu černých MC spíš na straně 17" protože ty 16" byť naživo vypadají celkem v pohodě co se tyká velikosti ale designove se mi více líbí 17". Navíc černá barva opticky kola zmenšuje.

Ale u střibrných se mi líbí 16" Beam kola u těch bych zůstal raději než stříbrný 17.

Trochu ale stále váhám proč bych bral větší kvůli možné horší dynamice, počítal jsem že 17 mají oproti 16 o cca 6,5 cm větší obvod plus váha bude o něco vyšší.

Mimochodem, myslíte že by mi vyměnili u dealera potom co bude auto hotové ty 16" monte carlo kola za černé Beam které jsou odost hezčí? 

Editováno: , autor: MilanHos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem si ty průměry kol kdysi počítal, 16" vycházely ze všech (14, 15, 16, 17) nejmenší - teoretický průměr kola 599,9mm a 17" zase největší - 603,8mm. Rozdíl 3,9mm na průměru se ztratí v různých pneumatikách a jestli je nová/sjetá udělá ještě větší rozdíl... 16" a 17" bych bral co se týče vnějších rozměrů kola za stejné, rozdíl je akorát v poměru disk/bok pláště a 17" budou mít o chlup těžší disk.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, MirekMC napsal:

Ahoj,

snažím se najít nějaké slušné pneu poměr cena/výkon na 17 kola, ale tento rozměr snad nikdo netestuje. Máte nějaké doporučení?

Letní? Zimní? ... 

Měl jsem chvíli půjčenou F3 s Barum Bravuris 3 HM, za těch necelých 600km mě přišla jako slušná pneu, a stojí celkem slušný peníz. Jinak bych volil Bridgestone Potenza RE050A... A pokud zimní, Nokian WR-A3 by teď měl dostat nástupce, WR-A4. Na normální jízdu, žádná divočina, by to mělo být v klidu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...