Přejít na obsah

Automatický spínač světel - neoriginální řešení Made in PRC


miklisek

Doporučené příspěvky

V 1. 8. 2016 at 14:37, ok1zfp napsal:

miklisek: climatrinik nemam, proto jen zaslepka, prostě jen otvor 9 mm a skosená hrana, čidlo tak 4 mm pod vnějí plochou, tady se to nabízelo.

Woody: bohužel krabičku už nemam a v ní nebyl žádný návod a už vůbec ne prodejní doklad, Číňan tohle moc nedělá. Zkusím až bude čas jestli bych to nenašel.Tady jsem koukal že je to tohle provedení, jen to bylo levnější a zelenější. http://ru.aliexpress.com/item/VW-AUTO-HEADLIGHT-SWITCH-SENSOR-MODULE-for-GOLF-4-JETTA-MK4-Polo-NEW-Bora-LAVIDA-SANTANA/32680191884.html?spm=2114.13010608.0.54.epRapm

Môžeš dať foto, kde to máš to čidlo umiestnené a kadiaľ si ťahal kábel s čidlom. Ďakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro FUMIHA: foto v příloze, kabel natahneš pomocí silnějšího CU instalačního vodiče (alespon 1,5 mm, zasunout otvorem pro čidlo směrem k přístrojům které je potřeba odšroubovat a vyjmout a potom tak dlouho zkoušet až se povede a vodič se objeví pod molitanem za přístroji a opatrně zatáhnout kabel s čidlem aby se neutrhlo (zabalit třeba do malého sáčku).

Světelné čidlo 2.jpg

Tak pro mikliska: záslepku senzoru jsem otočil a potom hned zpátky, ta ostrá hrana nepasuje, viz foto a dnes rano jsem skouknul Rapida a ma to také tak jako jsem to měl původně.

Pro. Lusta17: ono u Rapida r.v.51/2012to je pootočit ještě o jedno zajištění vlevo, takže je to skoro. Lepší by bylo aby popisky byli natočené a ,,0,, byla nahoru jako u původního.

 

Světelné čidlo 3.jpg

Přepínač světel Auto 2.jpg

Editováno: , autor: ok1zfp
pro citlivé duše fora
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

touareg3: v příspěvku 6 píšeš "asi 10 cm nad palubkou". Já jsem strojař, mě se to zdá podle fotky a mého měření na mém autě moc. Mohl bys to prosím změřit přesněji? Nejlépe svislou vzdálenost k palubce, klidně jen pravítkem. Já našel plastovou průchodku pro kabely o pr.8mm, lem průchodky má vnější pr.13,5mm, tak nakonec použiju asi toto. Jen holý otvor se mi nelíbí, je na tom vždy vidět neoriginalita.

http://www.dualpraha.cz/437-pr%C5%AFchodka-kabel%C5%AF-zacvakavaci-6007/
o6007.jpg

Editováno: , autor: miklisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Miklisek, ja som našiel tiež priechodku o priemere 8 mm, taký mám totiž otvor na stĺpiku v ktorom je nalepené čidlo. A náhodou som zistil, že stačí kúpiť obyčajnú hmoždinku do steny, ktorá má  lem , teda neviem, či som sa správne vyjadril, proste golier, ten má 11mm. Farba šedá, je skoro totožná s farbou plastového krytu A stĺpika. Stačí ju skrátiť od toho lemu na cca 3mm, aby zostal aj ten golier a časť hmoždinky a vlepiť do vyvŕtaného otvoru, kde je čidlo. Presne takého hmoždinky s takouto šedou farbou majú v OBI:) Kúpim, nalepím a odfotím:) Zajtra ti zmeriam tú zvislú vzdialenosť čidla na stĺpiku od prístrojovky, tipol som si, že 10 cm, ale to bol hrubý odhad:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 hodinami, touareg3 napsal:

Prepínač som kúpil cez internet na stránke MIHOCAR Staré Město, stál aj s dopravou do SR 40.- EUR.  Pôvodne som chcel kúpiť prepínač vo VW  s bielym osvetlením a pýtali 80.- EUR !!! Tak som rovno vzdal.  Neviem, koľko môže stáť v Škodovke.

OK Ďík za info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Miklisek, výška čidla od prístrojovky je 4 cm.  Včera som meral na fotodióde (čidlo), aký má odpor. Pri zakrytom stave v tme má cca 10 megaohmov. Pri plnom svite na diódu má skoro nula ohmov. Stačilo by do série s fotodiódou zapojiť potenciometrický trimer 10 megaohm a tak nastaviť stav, kedy bude fotodióda spínať modul. Teba to vyskúšať.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když ono taky jde o to, aby to trochu vypadalo a ne jako echt dodo. Takže žádný černý lesklý plast, spíš matný, bez nápisů, vystouplá část (límec) by měla být co nejnižší a s co nejmenším průměrem. Ten Duál se jevil jako nejvýhodnější. Ale ta cena..... Uvidíme jak se povede ta hmoždinka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ok1zfp: som rádioamatér 35 rokov, staval som od kryštálky, cez elektrónkové zosilňovače, cez tunery, nf zosíky....všetko.Keď som mal Fabiu I, prerobil som komplet osvetlenie  na dizajn VW, teda červeneé tlačítka, modré budíky.. a pod. dorábky :) Samozrejme, že o týchto objímkach vieme a mám ich doma plnú...od 3 mm, 5 mm..ale to sú dizajny do prístrojových panelov, nie do auta a ešte k tomu čierne a nie vraziť to do bledošedého stĺpika..  :)

Editováno: , autor: touareg3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky touaregovi3 jsem zrealizoval jeho geniální nápad s hmoždinkou.

Universální hmoždinka s lemem od českého výrobce má na rozdíl od šedých produktů od Fishera barvu hodně podobnou plastu sloupku.

IMG_20160813_150629.jpgIMG_20160813_150623.jpg

EDIT: To co je uvedeno dále už neplatí! Nová varianta viz příspěvek http://forum.skodahome.cz/topic/136330-automatický-spínač-světel-neoriginální-řešení-made-in-prc/?do=findComment&comment=2178694

Otvor o průměru 10mm je umístěn v poloze dle obrázku. Hmoždinka je zkrácena na cca 4mm za lemem. Protože je plast přeci jen trochu lesklý, pohledovou plochu lemu jsem zmatnil broušením pod vodou na jemném smirkovém papíře.

IMG_20160813_132833.jpgIMG_20160813_132919.jpg

Otvor je nutné přizpůsobit lemu hmoždinky, aby seděla a nikde neodstávala, plocha panelu sloupku je totiž s mírným rádiusem. Hrany jsou sraženy zalamovacím nožem hlavně v červeně označených oblastech. Zelenou šipkou je označena oblast otvoru, kde je nutné udělat sražení zevnitř otvoru, aby se hmoždinka mohla trochu natočit v otvoru. Je potřeba hrany opatrně ořezávat a dobrousit jemným kulatým pilníčkem až hmoždinka sedí úplně bez mezer.

IMG_20160813_132846.jpg

Ve filcu na sloupku vyříznuté okénko pro čidlo. Hmoždinka zalepena gelovým vteřinovým lepidlem LOCTITE na těžko lepitelné plasty, před lepením jsou plochy otvoru a hmoždinky ošetřeny aktivátorem BETAPRIME 6000. Po zatuhnutí lepidla je přebytečný kus hmoždinky oříznut a zarovnán s plochou plastu sloupku.

IMG_20160813_133121.jpgIMG_20160813_132810.jpg

Čidlo ja na panel sloupku zafixováno vysocelepící páskou PATTEX. Čidlo je přímo na plastu sloupku z toho důvodu, že když bylo nalepeno na karoserii uvnitř sloupku, tak tam byla už hodně tma a čidlo seplo i za plného denního světla. Asi to ale bude hodně individuální podle výrobce elektroniky a citlivosti čidla.

IMG_20160813_141302.jpgIMG_20160813_141424.jpg

No a tady je výsledek - vypadá to hodně dobře, jakoby to tam bylo odjakživa:

IMG_20160813_134902.jpgIMG_20160813_142641.jpgIMG_20160813_142744.jpgIMG_20160813_142823.jpgIMG_20160813_142956.jpgIMG_20160813_143125.jpg

 

 

 

Editováno: , autor: miklisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, "A" sloupky mají v sobě jakousi minerální vatu, je to sériové. Bude to nejspíš akustická záležitost kvůli aerodynamickému hluku, je to lehký materiál.
Jinak se o tu smetanu musím opět podělit s tuareg3. Kdo by to byl řekla, že hmoždinka bude to pravé ořechové, hlavně barva jak ladí.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...