156 příspěvků k tomuto tématu

Problém vyřešen, bylo to pojistkou, 5A jsem vyměnil za 15A a nenapadlo mě, že by i ta mohla prasknout. Takže dnes 20A a zatím drží. Aspoň už budu vědět, čím to je. Funguje mi to tak, že když vypnu motor, rozsvítí se potkávací světla, a to i na denním světle. Na světle, když zamknu nebo odemknu DO, tak nic nesvítí, v garáži, při málo světle, se při odemykání i zamykání světla rozsvítí. Takže vše OK.

Moc všem děkuji za ochotu a trpělivost. Jste super.

-1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Kam jsi dával tu pojistku? Pozice 35 pro spínač světel? To bylo v tom návodu totiž taky a bylo to zdrojem mých problémů při zapojování a zprovozňování modulu. Já tam mám nakonec 30A, v mém návodu píšou minimálně 20A, spíš víc (.... 20A over.).
A rozvícení potkávaček po vypnutí motoru i na denním světle je špatně, to nechápu proč ti tak modul reaguje. Tohle by mělo spínat jen při snížené intezitě světla.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ano, pojistka na pozici 35, ale když tam je z výroby 5A, tak jsem nechtěl dráždit hada bosou nohou, když pořádně nevím, co ta pojistka jistí. Ale zatím tam nechám tu 20A a uvidím dál. S tím rozsvícením po vypnutí motoru mi to taky připadalo jako něco navíc, ale nijak mi to nevadí, tak to řešit nebudu. Svítí to stejnou dobu jako přístrojovka po zamčení auta, pak to zhasne, tak snad to nebude ničemu vadit.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

35 jistí jen ten spínač, resp. světla, máš to v návodu k autu nebo ve schématech v DP.
To spínání ti minimálně zvedne opotřebení žárovek, resp. výbojek vlivem zbytečného sepnutí.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

No ja som menil pri oživovaní modulu poistku z 5A na 7,5 A. Vyššia tam nebola treba, mám ju tam doteraz. To je zaujímavé, že ste dávali 20 - 30A poistky. To by som asi neriskoval.

Upraveno uživatelem touareg3
0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Já dal 10A, ale praskla hned při prvním sepnutí. Takže tam šla 20A (dle návodu když jsou xenony, měla by tam být 20A a výše). Jenže já se bál, že to nebude dělat dobrotu, tak jsem dal 30A, protože 25A jsem zrovna neměl a už to tak zůstalo.....

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jinak při CH/LH mi bliká pravý xenon. Dobil jsem akumulátor a už to nedělá. Bude to hodně citlivé na stav baterky. Jsem zvědav, co v zimě, CH/LH bude v zapřahu denně a jezdím krátké trasy. Škoda, že to nejde přehodit na ty mlhovky.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jednoduché. Kúpiť dáku 74 Ah baterku :) Ja tam mám tú originál, dáka 40 ? tu písali, že 37? Tak to ako na babetu:)

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

co říkáte na toto řešení spínání světel z ali https://www.aliexpress.com/store/product/2-Styles-OEM-AUTO-Headlight-Switch-Knob-Chrome-w-Light-Sensor-Module-For-VW-Bettle-Golf/323351_32767185750.html

pochopil jsem to tak že jen vyndam původní spínač a jednoduše cvaknu nový a kabel se senzorem protáhnu k palubce.Bez nějakých dalších kabelů a krabiček. je to tak? Případně nějaké aktuální doporučení přímo od škodovky? nechci montovat sensor do zrcátka.

Upraveno uživatelem drsnakecz
0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Za prvé, spínač svetiel má červené podsvietenie symbolov, za druhé v Rapidke bude nakrivo, za tretie, nebude to fungovať v Rapidke tak jednoducho, tieto spínače so senzorom sú určené do VW a Octavie, kde je predpripravená elektrika na automat.spínanie svetiel a CL/LH. Nezdá sa mi, že by vo vnútri toho spínača bola zabudovaná  elektronika na tieto funkcie.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

ty spínače tam nabízejí dva typy což bude to jak píšeš. jeden je rovně a druhý pootočený

rád bych světla dořešil protože občas zapomenu rosvítit a svítí mi jen denní světla a zase mít navoleny pořád potkávačky je sice fajn ale jsou zaplé již před nastartováním auta

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Na tej stránke, čo píšeš, sú obidva spínače mechanicky identické:) A prečo nerealizuješ úpravu so spínačom a modulom priamo na Rapidku z Aliexpresu. S Miklískom sme to tu do detailov popísali a funguje to v pohode:)

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

jo ted na to koukam z více stran a asi by to opravdu bylo posunuté.Zaujala mě právě varianta, že by tam nemusela být tak krabička navíc jak popisováno na první straně.A bylo by to menší k demontáží. Rapida mam firemního, takže si ho trochu vylepšuju, ale třeba toto bych rád kvůli servisním prohlídkám jednoduše vyměnitelné kdyby měli kecy, že to tam nemá co dělat :(  Díky

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

V servise ti nikto nebude rozoberať a vyberať spínač svetiel :) Vymenia olej, filtre a dovi, dopo..::)

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Každopádně ted jsem zjistil že asi mám trochu novější konektor světel než v tom článku na začátku. Mam MR2016 (7/2015) a konektor je asi 1x2cm, takže tam zrovna ten co jsi řešil s mikliskem nepoužiju. budu muset teda hledat jaké jsou možnosti

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Panove, mam na Vas dotaz ... mam Citigo a  v nem rozchozeny tento cinsky spinac krabickou a senzorem ... funguje dobre ... Ted budu menit predni sklo a dam tam uz rovnou sklo se CitySafe a destakem ... destak rozchodim ... tam by nemel byt problem ... problem je s origo svetelnym, respektive s pripojenim ovladace svetel. Novejsi auto co maji svetelny origo maji 10pin ovladac svetel ( jako Superb a O2 ), auta bez svetel/dest. senzoru maji stary 17pin ovladac svetel (O1).

Takze ja tam mam stary 17pin pak cinska krabicka od senzoru s prechodem na 10pin ... a cinsky 10pin ovladac svetel ...

Predelavat komplet kabelaz na origo 10pin se me opravdu nechce, cinska krabicka od sensoru vlastne funguje jako takovy prevodnik 17pin-10pin ...

Jde mi o to ze pro rozchozeni origo svetelneho bych v cinske krabicce vypnul funkci auto, nechal ji tam, jen odpinoval z 10pin pin cislo 2 ( origo co je na automaticka svetla do BCM )a ten pin 2 dovedl do origo pozice v BCM. Cinska krabicka by tedy byla pouzita pouze jako prevodnik 10pin-17pin, do ovladace svetel by pin cislo 2 byl jako origo z BCM.

Predpokladam ze tim kabelem na pin 2 BCM ( po informaci u origo destaku ) jen "rekne" ovladaci svetel, ze ma rozsvitit vse ( jako kdybych otocil ja ruco ) no a to uz cinska krabicky preda dal do auta tak jak uz to spravne dela ...

Mam O2 s origo 10pin ovladacem, zkusim pomerit co a kdy jde na ten pin 2 ...

Dekuji za ajkekoli postrehy, jestli je to tak spravne, pripadne co a jak ... vim ze to asi stejne budu muset zkusit ...

Dan

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Předělávku 17 pin na 10 pin spínač mám rozpracovanou dle ruského fóra, čekám jen na dodání posledního konektoru.
Myšlenka využití udělátka zajímavá ale podle mě natáhnout kabel od 2 pinu ze spínače na BCM nebude stačit. Jak bude BCM komunikovat s čínským udělátkem, že mají sepnout všechna světla? Přes spínač? To se mi moc nezdá.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ahoj, diky za reakci ... tak nejak jsem doufal ze to pujde, ze BCM po tom co dostane podnet od senzoru svetla, posle signal vypinaci na pin 2, ktery tim sepne vsechny svetla - jaky kdyby jsi otocil rucne vypinacem ... chtel sjem tmerit co se objevi na pinu 2 po zakryti senzoru, ale jeste nebyl cas ... v pripade ze by to enyblo slozite, udelam bych to jako ty. Poprosim o link, jestli muzes ... Diky. Dan

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak modul začíná asi odcházet do kytek. Bohuže asi mojí vinou. Laboruju stále s předělávkou automatického svícení na originál senzor ve skle a při zkoušení zapojení jsem zapomněl čínský modul zapojený do konektoru. Teď nejde zapnout potkávací světla ručně, svět v poloze na manuál spínají přes čidlo. Všechno ale jinak funguje a to i při nasazení starého mechnického spínače.

Jinak našel jsem ještě toto nové řešení https://www.aliexpress.com/item/2-Styles-OEM-AUTO-Headlight-Switch-Knob-Chrome-w-Light-Sensor-Module-For-VW-Bettle-Golf/32767185750.html?spm=2114.13010608.0.0.NYKOho , docela elegantně zabudované přímo do těla spínače. I cena je příznivá. Akorát na dost fotkách ve feddbacku je u tohoto Rapidího stylu červené podsvícení, tak nevím jak to tam kluci čínský šmoulí. Bílé by nebylo špatné, i když moc do interiéru RAPIDa neladí.

5946cd78d2dff_Spina.thumb.JPG.175644aa2aaa7b085c01bc74954f15e1.JPG5946cd717fe1f_Spina2.thumb.JPG.b030283f736956ed0041fef0e1fc69e1.JPG

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

když si vybereš barvu, tak je na výběr stará verze - červená, nebo nová verze - bílá.

Bílá je cajk...

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Já mám červené podsvícení ovladače oken u řidiče a rozdíl k zelenému ostatnímu podsvícení vůbec nevnímám.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Koupil jsem si na ali ten typ přepínače, co se o něm tři příspěvky výše zmiňoval @miklisek (přepínač má 17 pin konektor a elektroniku zabudovanou přímo v tom svém podlouhlém těle). V popisu inzerátu uváděli new/modified version a nabízeli ho jak s červeno/žlutým (VW) tak s bílo/zeleným (SA) podsvícením. Nas začátku minulého týdne dorazil a tak se podělím o dosavadní zkušenosti (kdyby o podobném přepínači uvažoval ještě někdo další ...)

Instalace je standardně plug&play. Přepínač po instalaci (čidlo jednoduše na palubce) po nastartování motoru funguje takto:

• Poloha 0  =>  svítí DRL
  • Auto (za světla)  =>  svítí DRL
  • Auto (za tmy)  =>  svítí potkavací + obrysová světla
  • Obrysová  =>  svítí obrysová světla + DRL
  • Potkávací  =>  svítí potkavací + obrysová světla
  • Mlhovky (první povytažení)  =>  svítí přední mlhovky
  • Mlhovky (druhé povytažení)  =>  svítí zadní mlhovka
  • CH/LH  =>  svítí potkávací + obrysová světla

Modul má nějaká nějaké možnosti nastavení, ale z popisu v přiloženém návodu jsem zatím trochu zmaten. Nicméně

• snažil jsem si hrál s tím nastavením MODE, tak jsem žádnou změnu nezpozoroval (zakryl jsem ve dne senzor a přeplo to vždy hned, při odkrytí senzoru to přepíná s prodlevou cca 7s). Žádné "du" "du" to při nastavování nedělá.
  • vypnout to nesprávně svítící DRL při zapnutých obrysových světlech se mi nepodařilo.
  • přepnout CH/LH na mlhovky (což mne k pořízení toho přepínače lákalo asi nejvíc) chtěl) se nepodařilo.

Přikládám "dokumentaci" k tomuto přepínači

A jedna hořko/sladko/kyselá poznámka na závěr:   Objednal jsem bílo/zelený podsvit, poslali mi červeno/žlutý + symboly nakřivo. Chtěl jsem napsat prodejci, ale obchod v okamžiku kdy mi to došlo už na ali neexistoval. Otevřel jsem Dispute a ali mi po třech dnech navrhl vrácení peněz (bez pěti USD a bez povinnosti poslat zboží zpět). Takže mám momentálně za pět USD jeden červený, křivý a nedokonale fungující přepínač ...

Upraveno uživatelem Zavoznik
0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Podobné příspěvky

• Od pjdefort
      Prodám novou nepoužitou pouze rozbalenou dečku (sedák i opěrák) výhřevu sedaček do Škoda Rapid. Pořizovací cena 1800kč
    • Od Lukyn8
      Ahoj,

povedla se mi na Rapidu taková nemilá věc. Při natahování tankovací pistole z druhé strany auta jsem si urval ten čudlík na nádrži, který zajišťuje otevírání.

Snažil jsem se na internetu dohledat náhradní díl, ale nepovedlo se mi to. Trošku se bojím, abych nemusel měnit celé zavírání nádrže. Než s tím zajedu do servisu, kde mi za to naúčtují pálku, chtěl jsem se zeptat, jestli tu část dokáže někdo identifikovat a popřípadě říct, jestli je možné pro úplného laika si to vyměnit sám?

Díky moc za pomoc!

• Od miklisek
      Do RAPIDa MR 2013 jsem dodělával dešťový senzor (viz https://forum.skodahome.cz/topic/129199-světelný-a-dešťový-senzor-dodatečná-montáž/?do=findComment&comment=2217630) a neoriginální světelný asistent Made in PRC (viz https://forum.skodahome.cz/topic/136330-automatický-spínač-světel-neoriginální-řešení-made-in-prc/). Tento asistent jsem dával proto, že starý 17 pinový spínač světel neumožňuje propojení s origo senzorem deště/světla na skle. Nic ale není nemožné a kolegové rapidisti na ruském fóru drive.ru přišli, jak na to. Inspirace je zde: https://www.drive2.ru/l/457046918653018332/ , https://www.drive2.ru/l/7318540/ https://www.drive2.ru/l/5977289/ , https://www.drive2.ru/b/1664258/ , https://www.drive2.ru/l/471551126290825950/ ,  .

Soupis materiálu
      - spínač světel 5JA 941 431 A

- svorkovnice 10 pólová 6R0 972 930 A

- BCM 7H0 973 090 D

- vodiče 0,35 mm, různé barvy, cca 1 m od každého, (zkratí se dle potřeby při zapojovaní), pro propojení spínače T10 s T17 a s BCM
      - vodič 0,5 mm zelenožlutý, cca cca 2x 0,75 m (zkratí se dle potřeby při zapojovaní), pro propojení BCM a PB
      - vodič 0,5 mm modrý, cca 1,5 m (zkratí se dle potřeby při zapojovaní), pro propojení BCM a zpětných světel
      - vodiče 1,0 mm modrý a červený , cca 1,5 m (zkratí se dle potřeby při zapojovaní), pro propojení BCM a PB
      - vodič 1,5 mm zelenožlutý, cca cca 2x 0,75 m (zkratí se dle potřeby při zapojovaní), pro propojení BCM a PB

Piny do svorkovnic
      000 979 009 E (N 907 947 01) - 16 ks

000 979 242 E (N103 190 05) - 2 ks

000 979 025 E (A 018 545 8726) - 4 ks

N 904 291 01 (nebo 000 979 135 E nebo N 907 326 03) - 6 ks

000 979 152E (nebo 000 979 243E) - 2ks

000 979 151E (A013 545 76 26) - 1 ks

000 979 150E (A013 545 86 26 ) - 2 ks

- plochý faston pro kabel 1 - 1,5 mm - 20 ks
      - plochý faston pro kabel 2 - 2,5 mm - 15 ks
      - textilní automobilová izolační páska TESA 51025-00002-10 https://www.tme.eu/cz/details/tesa-51025-19/profesionalni-vybaveni-car-audio/tesa/51025-00002-10/
      - elektrikářské stahovací pásky 2,5x100 mm

Schéma zapojení

Zapojení pinů do svorkovnic
      BCM T73a (černá)

T73b (bílá)

Připojení vodičů ve svorkovnici přístrojů

Připojení vodičů v pojistkovém boxu

Napájení BCM T73a/63 a T73b/68 pro tlumená světla

Připojení kabelů od svorkovnice T10 na kabely vedoucí do svorkovnice T17
      - oholit izolaci na kabelu, nový kabel namotat a utemovat na původní vodič

- z fastonu odtříhnout kontakt, zůstane jen krimpovací část

- zamáčknout všechny packy, zaizolovat

Úprava vypínače DLR v pojistkovém bloku na dvoupólový vypínač
      V originálním schématu RAPIDA se světelným asistentem jsou na každou stranu auta samostatné vodiče k žárovce DLR, ale chybí možnost vypnutí DLR. Pro šťouraly v autě je ale možnost vypnutí DLR výhodná, použije se např. při opravách, úpravách nebo ladění, kdy je nutnost mít zapnuté zapalování. Použit malý kolébkový dvoupólový vypínač, vložený a zatavený do obalu původního vypínače 5J0 941 503. Je jen potřeba trochu rozšířit původní okénko a ořezat výstupky.

Napojení vodičů pro vypínání DLR - vodiče směrem od vypínače k pojistkovému boxu:
      - spojení kabelů provedeno stejným způsobem jako u kabeláže T17->T10
      - proměřením zjistit, který kabel vede na jakou stranu auta, originální žlutozelený vodič označit barevnou páskou

- nezapomenout označit jeden pár kabelů (nebo použít jinou barvu) aby bylo dodrženo správné zapojení pozice v BCM a strany auta (T73a/5 -> pravá strana, T73b/3 -> levá strana).

Záslepka původního 17-pinového konektoru
      Aby se zabránilo případnému zkratu stále živých vodičů v původním 17 pinovém konektoru, vyrobil jsem ze starého čínského T17 spínače světel záslepku, která slouží zároveň jako propojka pozice 1 a 7 - napájení dálkových světel.
      Z těla spínače odříznout připojovací část,

z mosazného plechu 0,5 mm vyrobit propojku pozice 1 a 7,

která se vloží do tělesa záslepky

a zalepit tavným lepidlem, které vytvoří izolační víko.

Propojení zpětných světel
      Obě zpětná světla musí být napájena z pinu 12, jinak zapojení sice funguje, vše svítí, ale diagnostika hlásí to chybu Back-up lamps 00901 a svítí kontrolka hlídání žárovek na palubce . V levém prahu u řidiče se  jeden z černomodrých vodičů (ten pro zpětné světlo) přeruší, zaizoluje a napojí se na něj nový vodič k pinu 12 (viz schéma zapojení). Propojení pravého zpětného světla s levým je vidět na fotkách.
      Původní vodič ke zpětnému světlu v pravém prahu u spolujezdce se přeruší a zaizoluje. Lze udělat i tak, že se příslušný pin ve svorkovnici pravého světla vyjme (zaizolovat) a nahradí se pinem na vodiči k levému světlu. Tam se musí vodič připojit k původnímu černomodrému vodiči, např. bočním připojením nebo dokonaleji novým pinem pro původní kabel a nový od pravého světla.Pin má číslo 000 979 150 E.

Úprava napájení kamery ve verzi s čínskou parkovací kamerou a čínským rádiem:
      Napájení +12V kamery nelze brát přímo od zpětného světla (jak je obvykle uvedeno na schématech u kamer), se zapnutým zapalováním kamera funguje ale  při nastartování motoru začne obraz skákat a rádio posléze hodí chybu obrazu. U mého auta jsem napájení napojil na hnědý vodič od CAN-BUS dekodéru s označením BRAKE, některá dražší rádia mají přímo konektor pro obraz i napájení kamery s kabelovou redukcí pro zapojení kabeláže kamery (obraz CINCH, napájení JACK). Existují také zařízení pro stabilizaci napájení kamery, na Aliexpress.com naleznete pod heslem Filter Car Rear View Back up Reverse Camera.

Kódování

• Od gabbi
      Ahojte,

za 2 týždne, čo mám auto, sa mi už 2x stalo, že mi auto napísalo: "Skontrolujte ľavé obrysové svetlo" + svietil oranžový symbol žiarovky na MAXIDOTe. Svetlo skutočne nesvietilo (nesvietilo iba to LED denné svietenie), na druhej strane svietilo. Vypol som zapalovanie, počkal som, kým svetlá úplne zhasnú, znova som zapol a už všetko fungovalo - svetlo svietilo ako má, hláška zmizla. Stalo sa to už niekomu? Aký tam vôbec môže byť problém?
    • Od Chamaco
      Zdravým, prešiel som všetky príspevky v tejto téme ale nenašiel som to čo potrebujem. 

Včera večer keď som sadol do auta a naštartoval a zapol svetlá tak sa mi nechceli vôbec zapnúť. Vypol som a zapol ich a aj tak nesvietila ani jedna. Asi pol hodiny predtým ešte svietili. Tak som vypol motor a vytiahol kľúč. Znova naštartoval a už svietili.

Dnes ráno som šiel do práce a tento raz mi nešlo kúrenie, respektíve ventilátor sa nezapol ani po pól hodine jazdy. Tak som zastavil znova vypol motor a vytiahol kľúč. Keď som naštartoval tak sa zaplo už aj kúrenie aj s ventilátorom. 

Môže to celé nejak súvisieť a kde by mohla byť chyba. Vie mi niekto poradiť kde hľadať chybu, alebo stretli ste sa s niečím takým?   

Ďakujem za poradenie.