Přejít na obsah

Tažné zařízení Roomster


Doporučené příspěvky

Musím pořídit závěs. Na Fábii jsem měl záv. od fi. SVC Náchod a byl bezva. Ale někde jsem kdysi viděl fotku Roomstra s jejich závěsem, a zdálo se mi to nějak vystrčené a zásuvka na nějakém plechu hned vedle. Vypadalo to jak na náklaďáku. Originál se mi nechce platit. Už jste tohle někdo absolvoval?

Dík Ježek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, mám ho od této firmy, protože jsem chtěl pevné tažné zařízení - nechtěl jsem to odnímatelné. Autorizovaný servis mi řekl, že oni jsou jedinná volba. Skutečně je zásuvka hodně vystrčená ven a je umístěna na plechu - zítra sem zkusím umístit fotku. Navíc od zásuvky jde hodně viditelně kabel, u kterého si myslím, že když půjde okolo auta nějakej debil se štípačkama, tak já jedu ihned do servisu. Není to moc vymyšlené, ale byla to jedinná volba pro Roomster.

Honza

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík Honzo. Fotka by byla super. Slysel jsem ještě o nějaké fi. z Brna (nebo okolí).

Taky chci pevný závěs. Nechce se mi ho pořád vyndávat a kdyby si chtěl někdo drcnout -_- , tak ať je tam nejdřív koule. Mám tel. na fi. Hook. Tak se zítra zeptám.

Tak zatím Čus.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík Honzo. Fotka by byla super. Slysel jsem ještě o nějaké fi. z Brna (nebo okolí).

Taky chci pevný závěs. Nechce se mi ho pořád vyndávat a kdyby si chtěl někdo drcnout -_- , tak ať je tam nejdřív koule. Mám tel. na fi. Hook. Tak se zítra zeptám.

Tak zatím Čus.

Já mám na Octě originál tažný Škoda a stejně ho nesundavám.Řekl jsem si,že s ním budu jezdit do první pokuty a už s ním jezdím rok a půl.Sice už mě na to policajti upozornili a řekli ať to sundám,ale zatímm bez pokuty.Mám ho tam proti těm umělcům,co zrovna excelentně neparkujou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V dnešní době může byt namontovany tažné zařízení takové ,aby byla snímatelná hlavice.Nepíše se v zákoně jakým způsobem. Tak bacha na to. Kamarád si ho nechal namontovat a dopadl tak,že platil 500kč za to ,že neměl sundanou hlavici. Když ho chytli po druhé ,tak si říkal,že na tom asi něco bude. vymlouval na to ,že ta hlavice není sundávací.Žádného policistu nezajmá jak je uchycená koule, ale jestli je namontovaná nebo ne. Tak sám dnes nevím jak to vůbec je. :unsure:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj ja vim, ze pokud je tazne vyndavaci ,tka musi byt vyndane. Nevim jestli vubec lze jeste namontovat takove co neni vyndavaci. A snad jeste plati to ze to musi byt montovano servisem ze?

kdyz sme prihlasoval tazne na dopravaku ,tka po me chteli fakturu i zapis v te dokumentaci.

da si nekdo tu praci a zjisti jak je to presne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj ja vim, ze pokud je tazne vyndavaci ,tka musi byt vyndane. Nevim jestli vubec lze jeste namontovat takove co neni vyndavaci. A snad jeste plati to ze to musi byt montovano servisem ze?

kdyz sme prihlasoval tazne na dopravaku ,tka po me chteli fakturu i zapis v te dokumentaci.

da si nekdo tu praci a zjisti jak je to presne?

Koule musí být na autě sundaná jen v případě, že ji lze odejmout bez použití nářadí. V opačném případě být nemusí..navíc musí být namontována tak, aby nezakrývala registrační značku. Teoreticky bych mohl u takové silniční kontroly tvrdit, že si jedu vyzvednout přívěs :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aha ok tak to souhlasi stim co sem sam zjistil. Ale nevim jestli by ti zbastili ,ze zrovna jedes pro prives.

Samozrejme porad plati, ze montaz musi provest servis a tazny musi byt schvaleny pro dany typ vozidla. Bez tech dokladu by ho na dopravaku nemeli zapsat do technicaku.,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aha ok tak to souhlasi stim co sem sam zjistil. Ale nevim jestli by ti zbastili ,ze zrovna jedes pro prives.

Samozrejme porad plati, ze montaz musi provest servis a tazny musi byt schvaleny pro dany typ vozidla. Bez tech dokladu by ho na dopravaku nemeli zapsat do technicaku.,

Tak to je pravda, bez typového listu a potvrzené montáže by to na dopraváku zapsat nemělo jít..o tom bych měl vědět :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

U nás tedy by už nemalo ísť dať na auto neodnímateľné ťažné.

Inak ja som si užil svoje, keď som si dal na firemné auto domontovať originálne ťažné. Došiel som na políciu, tam som im predložil techničák, kde bolo napísané, že vozidlo smie byť vybavené ťažným zariadením XY od výrobcu Z. A mal som papiere od ťažného a faktúru, kde bolo napísané, že namontovali ťažné zariadenie XY od výrobcu Z. A policajt po mne chcel vyjadrenie výrobcu vozidla, že to ťažné schválil a homologáciu. Normálne som stratil reč!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výrobce vozidla nic neschvaluje, jako příslušenství to schvaluje výrobce tažného..samozřejmě ale pro konkrétní druhy vozidel, takže ve spolupráci s výrobcem, ale to je v rámci schvalovacího řízení na ministerstvu. Jak je to jednou schválené, nemá úřad co chtít stanovisko výrobce..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aj ja si myslím. Ale ten zelený mužík za okienkom mal iný názor. Ťažné bolo originálne, tak určite to schválil ako výrobca ťažného, tak aj výrobca vozidla (keď to uviedol do techničáku). Ale vysvetli to policajtovi. Volal som priamo do servisu, ale žiadnu homologáciu tam nemali, veď na ťažnom je značka a v techničáku schválený typ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U nás je potřeba typový list k tažnému, který dokládá, že jde o typ schválený pro dané vozidlo.. Víc není potřeba..Předpokládám, že by to mělo být stejné i na Slovensku. Jinak v takovém případě doporučuji následující postup..když podám žádost, je tím zahájené správní řízení, no a když si někdo vymýšlí, že to nejde, tak fajn, ale ať mi dá písemně rozhodnutí o zamítnutí žádosti. Tam musí být uvedený důvod zamítnutí. No a pokud to není uvedené v zákoně, tak se stačí odvolat k nadřízenému orgánu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak panove, prvni zkusenost s tanym zarizenim. :kuk: Mam to origi od Skody, za skoro 7000. noooo vypada hezky, ale.,., :aggressive:

chvilku mi trvalo, nez sem pochopil jak se to pouziva. klickem se odblokuje pojistka, ktera se musi zmacknout, aby se dala paka (proti silne pruzine) zatlacit dolu. Tak se zachyti. (fakt bacha, jde to dost tezko.) Tim se uvolni zapadka tlacici na 3 kulicky, kterej tvori zamek. Tazne se nastrci a zacvakne (paka vyskoci zpet nahodu. Pak se klickem zase zamkne ( jinak nejde vyndat) a je to. drzi to paradne. :palec2: pri vyndavani je postup opacny. Jde to docela snadno., jen jak je ta pruzina silna, tak sem musel zatlacit dost silou. Kdyz to povolilo, tak sem si dal malem hlavou o naraznik. :wallbash:

Problem ale nastal s elektrikou. porad mi to tam nejak neslo, tka sme se o tomu ohnul a hle co sem nasem misto klasicke 7 kolikove zasuvky, je tma nejake 13 kolikova mrcha, ktera je samozrejme nekompatibilni. grrrrrrr., v utery letim do servisu co to jako ma bejt za for. :fakac:

vyhoda u rumika je, ze ma svetla vysoko, tkaze kdyz sme jel s vozejkem bez elektriky ( proste sem musel neco odvest) tak bylo videt kdy brzdil davam blinkr a tak. :p

Dalsi vec kterou budu resit v servisu ,je zaslepkan a to tazny. do narazniku se vlepuje takovy ramecek, do ktereho se zacvakava to vicko. Bohuzel je ten ramecek je tak blbe, ze do nej narazi to tazne, kdyz se zasunuje. Takze se okamzite utrhnul. Bud mi to pridelaj v servisu poradne, nebo nezmu nejaky pekny chromovy, nebo aspon elox srouby a nejak pekne symetricky to prosroubuju. je to tka nizko, ze to stejne neni moc videt. Lepsi napad nemam. :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...