Přejít na obsah

Centrální zamykání originál-závada


rdrahota

Doporučené příspěvky

Dobrý den, mam dotaz na nesprávné chování centrálu u Roomstera. Chová se zvláštně: pokud zamknu orig. DO v klíči, zamknou se všechny dveře mimo řidiče. Pokud ale zamknu klíčem otočením v zámku, tak se zamknou dveře všechny. Nevíte někdo, v čem je zakopaný pes? Bohužel nemám přístup k diagnostice :-( Diky moc všem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No může, ale moc tomu nevěřím, když to jde ovládat klíčem na těch dveřích tak jak by přes porušenou kabeláž dostaly impuls ty druhé dveře? 

Samozřejmě to může být i motorkama, ale ty jsou podle schematu 2, zamykání/odemykání (že by oba najednou?), ale mají společný -pól. Napájení motorků je po jiných vodičích, než signál od mikrospínačů snímající polohu klíčku.

 

Ještě jsem to jednou prostudoval. Záleží taky na roku výroby. Starší měly jen jeden motorek v zámku.

Ale taky by to mohlo být v řídící jednotce. U starších má každý motorek svoje napájení, od r 2010 jsou motorky 2 a řidičův je samostatně a všechny ostatní dveře mají společné mínus.

Editováno: , autor: jipol57
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to by mělo být toto schéma. Teda s jedním motorkem. Asi bych začal rozpojením konektoru ve "futru" dveří na sloupku a změření obvodu na pinech 1 a 2. (směrem do dveří). Drát modro/žlutý a fialovo/žlutý. Měl by mít asi kolem desítek ohmů. A když nebude obvod, tak prohlédnou ty dráty a když budou v pořádku, tak by to mohl být špatný motorek. Jestli obvod na těch pinech bude v pořádku tak je asi chyba v komfortce. 

Stejně tipuju po 5 letech přerušený vodič v tom futru dveří.

 

post-64141-0-79069600-1364967006_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vy někdo máte zámek v pravých dveřích u Roomstera? :kol-32:  Já mám jen záslepku, o bou dvou Roomsterů... jsem myslel že se to nedělá vůbec...

pokud má auto origo dálkové ovládání centrálu, tak má zámek jen ve dveřích řidiče, jinak by mělo mít i u spolujezdce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Zdravím, 

 

ja mam zase taky problem ze ked otvorim vodicove dvere nerozsvieti sa ani svetlo signalizujuce otvorene dvere.. problem je ze ked odomknem auto, otvorim vodicove dvere a zavrem tak sa auto automaticky zamkne spat.. ako keby som ani neotvoril dvere.. myslel som ze to bude tou preseknutou kabelazou - boli tam dva draty preseknute - dal som to spravit v servise ale problem to nevyriesilo..

 

Vratil som sa do servisu a tam mi bolo povedane ze je chyba v mikrospinaci a treba vymenit cely zamok.. cena okolo 50EUR. (zaujimave je ze to ani nepozreli ci je naozaj chybny mikrospinac).

 

Mal niekto takyto problem?? Naozaj to moze byt mikrospinacom?

Neda sa mikrospinac zohnat a vymenit samostatne a nie menit komplet zamok???

 

Dakujem za rady..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli jsi měl zlomené 2 dráty, tak si nech tu kabeláž ještě pořádně proměřit může tam být špatnej drát kterej nejde vidět že je přerušenej. Jinak potom napíchnout na Vag, a zkontrolovat bloky hodnot, zobrazuje se tam pro každé dveře odemknuto/zamknuto. Až budeš mít tohle všechno za sebou tak mikrospínač by to měl být tenhle: http://www.pselectronic.cz/k5108-265-vyp-mikro-v4nct7-mikrospinac.html a http://www.ame.cz/Mikrospinac-V4NCT7-SAIA-BURGESS-_d16545274_10699.aspx a fórum http://forum.skodahome.cz/topic/67344-mikrospinac-zamku/page-2?p=560792#entry560792,

hodně štěstí při řešení problému!

Editováno: , autor: ales-r
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl by to být drát co vede na 4 pin ve sloupku A (hnědý/žlutý). pokračovat by měl ve sloupku jako hnědý/fialový. Ale taky by to mohl být přívod mínusu na 16. pinu hnědý. Ale jestli máš central tak bez mínusu by nefungoval ani ten. Ještě nevím jaký je rok výroby, ale ty barvy a piny jsem se díval že jsou stejné před i po FL.

Tak snad mé schemata nelžou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Pri otvorení Fabie diaľkovým ovladačom central otvorí všetky dvere ale piate dvere niekedy nejde po otvorení diaľkovým madlom otvoriť. Kde môže byť problém?

Ešte niekedy mi pri otvorení šoferových dverí nesvieti na dverách dole červené svetlo. Keď otvorím zadné tak mi nerozvieti svetlo v interieri. Kde môžu byť problémy?mikrospinači?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta kabeláž v přechodce do dveří u řidiče je hodně slabé místo již z výroby. Mám to opravováno doma svépomocí již 3x. Nedávno jsem měnil i mikrospínač u dveří řidiče. Nefungovalo zobrazení otevřených dveří na MaxiDOTu, nerozsvítilo se při otevření stropní osvětlení atp. Bohužel teď po výměně mikrospínače mám problém takový, že když auto zamknu a zkusím zatáhnout za kliku, zda-li auto je zamknuté, tak něco jakoby v zámku přeskočí a klika dveří jde naprázdno. Výsledkem je, že při odemknutí auta DO(nebo klíčem)neotevřu dveře řidiče, jedině až tehdy, když za kliku zatáhnu a rychle pustím. Tohle musím udělat tak 2x, než něco vevnitř zaskočí a až pak otevřu dveře. No, kdyby někdo věděl co s tím, byl bych rád za info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pri otvorení Fabie diaľkovým ovladačom central otvorí všetky dvere ale piate dvere niekedy nejde po otvorení diaľkovým madlom otvoriť. Kde môže byť problém?

Ešte niekedy mi pri otvorení šoferových dverí nesvieti na dverách dole červené svetlo. Keď otvorím zadné tak mi nerozvieti svetlo v interieri. Kde môžu byť problémy?mikrospinači?

 

měl jsem ten samý problém... nikdy nebylo vyřešeno!!! 

 

při chybném odemčení auta, kdy se neodemknou páté dveře, pozoruješ taky kratší bliknutí??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

som si to nevšimol, ale som si všimol že niekedy keď je deň tak mi po potvorení nesvieti červené svetlo dole  na dverách a vtedy zároveň ani kufor neodisti. Keď svieti tak aj kufor je odistený.

Editováno: , autor: Pawouk
Necituj předchozí příspěvek!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zdravím pánové,nemáte někdo zkušenosti z nevypínajícím se alarmem při otevření auta klíčkem s centrálem? Při použití DO otevření se alarm vypne,to je dobrý,ale při použití klíčku se nevypne a okamžitě po otevření jakýchkoliv dveří se auto rozeřve.Alarm origo škoda,kabeláž dobrá,voda nebo vlhkost taky né,napadá mě mikrák v zámku dveří,co vy na to?Škodováci.Za všechny nápady děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...