Přejít na obsah

Rozvody 1,6 TDI


kerim1

Doporučené příspěvky

V 12. 1. 2019 na 10:12, BPetr napsal:

Zdravím Vás, včera jsem nechával kompletně vyměnit rozvody + vodní pumpu + řemen a napínák alternátorovýho řemene. Musím říct, že rozvody teda nic moc, v prosinci začlo pískání od rozvodového řemen. Rozvodový řemen po vytažení nevypadal zrovna hezky, byly na něm celkem prasklinky. Vodní pumpa byla už načnutá taky, měla jemný úniky. Najeto na staré rozvody 133tis. Pískání se už neprojevuje.

 

Prozradil by jsi prosím cenu, klidně to rozepis a taky kde ti to kdo dělal, spokojený, nespokojený. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...
  • o 2 týdny později...
  • o 4 týdny později...

O3 1.6 TDI 77kW rok 2013 Před pár měsíci když bylo najeto 125 000 se mi zadřela vodní pumpa respektive chcala jak průtokáč. Rovnou jsem udělal komplet rozvody a celý i s prací rovných 10 tis v Praze na Radlický. V origo ŠA servisu chtěli 16 tis. Udělali to rychle a perfektně. Ještě že ta pumpa odešla, protože řemen byl před smrtí a těch udávaných 210 000 km by se nedožil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chcibse zeptat, dočetl jsem se že diky komplikovanějšímu vodnímu okruhu, se musí při výměně fridexu použít nějaká podtlakova pumpa. Je to nutné nebo se to dá prostě normálně nalít? 

Hádám že to je kvuli tomu blbymu čerpadlu kdy na studenym motoru ma omezený oběh vody clonou. 

Jinak ma přímo někdo postup na výměnu rozvodu? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...

O III FL / 1.6 TDi 85kW / 65Tkm po dvou letech a dnes v servisu doporučení na výměnu vodní pumpy - lehké úniky vody a pazvuky za studena. režim převážně dálnice a silnice 1. třída lehce nadlimitním tempem. Ty auta jsou dneska robustní asi jako krabičky od sirek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Nájezd u mé OIII 1.6 TDI 77 kW (2015) se přehoupl přes 209 000 km, tak nastal čas na výměnu rozvodů. Nechal jsem rovnou udělat i vodní pumpu, když do toho lezli, i když nejevila žádné známky opotřebení nebo nefunkčnosti. Nechal jsem udělat v autorizáku Verold Benešov a maximální spokojenost od rychlosti objednání a opravy, přes perfektní komunikaci a ochotu až po cenu. Na autě se dělalo víc věcí plus jsem tam přivezl i další auto na servis, tak byli vstřícní s cenou.

 

Rozvody, vodní pumpa, chladící kapalina, režije: 9 400 Kč

Práce: 2 800 Kč

Celkem: 12 200 Kč

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
V 5. 2. 2022 na 14:21, Pavel S napsal:

Lidi,chystám se na výměnu rozvodu a vodní pumpy, můžete mě poradit jaký kvalitní komplet (od jakého výrobce)mám koupit,1.6 TDI 81kw.motor CRKB

Nejčastěji používám continental zrovna jsem ho včera dělal.Ale nechci nikomu dělat reklamu. Přístup dobrý,akorát jsem se trochu zaseknul s horním deklem.je tam málo místa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, josef.D napsal:

Nejčastěji používám continental zrovna jsem ho včera dělal.Ale nechci nikomu dělat reklamu. Přístup dobrý,akorát jsem se trochu zaseknul s horním deklem.je tam málo místa

Díky👍,koupím tedy tyhle,budou OK?

Editováno: , autor: Pavel S
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Teda to zíram na tie ceny v AS u vás.

Aktuálne 148tis km, studené štarty už niečo popiskuje z okolia pumpy a počuť "šúchanie" aj po zahriatí. Na prehliadke pred 2 mesiacmi nič nepozorovali.
Nacenenie rozvodovej sady + pumpy s kvapalinou + klinový remeň  600 eur,  plus práca 176 eur (4Nh). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Ahojte. Mám nabehané 100 000km. Nie je to veľa ale rok výroby je 2013, teda za chvíľku bude mať auto 10 rokov. Viem že interval je 210 000km. Stojím pred dilemou či meniť rozvody alebo nie keďže auto už bude mať 10 rokov. Nič nepíska , vodná pumpa netečie. Niekde som čítal že rozvody by sa mali meniť aj vzhľadom k veku vozidla. Takže neviem čo mám robiť. Poradťe. Tí čo ste už menili rozvodovú sadu akú značku odporúčate? Ďakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje auto má 7 let a 146 000 km. Příští rok budu určitě měnit páč si auto plánuji navzdory původním předpokladum ještě nějaký rok ponechat.

. Vypadá to na sadu od contitech a origo pumpa + nová orig chladící kapalina G12evo.

 

Jinak náklad mi vychází i s prací mého mechanika do 10k Kč - za mě v klidu.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...