Přejít na obsah

Poškození laku - možnost koroze


Hlouchyno

Doporučené příspěvky

Ahoj,

Toto téma jsem založil, protože v ostatních sekcích se řeší opravy laku, ale né možnost koroze.

Dnes na parkovišti u supermarketu jsem si všiml, že po nějakém idiotovi, co neumí vystupovat, mi vzniklo na zadních levých dveřích drobné, ale hluboké poškození laku. :kol-26: Lak je téměř pryč a je pod ním ještě černý "podklad". O opravu mi zatím nejde, spíše mě zajímá jestli by se zde mohla v budoucnu objevit koroze nebo to ten černý podklad taky ochrání.

 

IMG_20160724_144814_1.jpg

IMG_20160724_145211.jpg

IMG_20160724_144809_1.jpg

Editováno: , autor: Hlouchyno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky "pozinkování" karoserie by se koroze neměla projevit. Použil bych lakovací tužku, kterou koupíš v ŠA a dirku "opravil".

Takto řeším i dirky od kamínků na kapotě a nejčastěji předním nárazníku.

 

Jinak lidi jsou hrozný sv.ně, nechápu, jak někdo tohle může udělat!!! Hooodně se dá eliminovat poškození kastle na parkovištích, zejména u supermarketů a obchodů obecně, když zaparkuješ, co možná nejdál od vchodu. Já takto parkuji zásadně a "ťuk ˇtuk" již dlouho mne nikdo na parkovišti neodřel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak je opraveno, ještě  trochu vyleštím a bude jak nové:D. Jinak díky za radu, ale nejvíce mě štve,  že žijí mezi námi jedinci, kterým majetek druhých nic neříká a co by dělali oni, kdyby jim někdo odřel nové auto, které není zadarmo.:angry:

Editováno: , autor: Hlouchyno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vždycky se mi vybaví co říkal Vincent v Pulp Fiction :D ... "Škoda, že jsem ho při tom nechytil... Dal bych cokoliv, kdybych ho mohl při tom chytit. Stálo by to za tu škodu, kdybych ho při tom mohl chytit".

Jinak i na tyhle drobné opravy laku je lepší barva ve spreji. Štětečkem nikdy neuděláš rovný povrch a musíš to pak vzít šmirglem a odleštit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
V 26. 7. 2016 na 14:32, Hlouchyno napsal:

Tak je opraveno, ještě  trochu vyleštím a bude jak nové:D. Jinak díky za radu, ale nejvíce mě štve,  že žijí mezi námi jedinci, kterým majetek druhých nic neříká a co by dělali oni, kdyby jim někdo odřel nové auto, které není zadarmo.:angry:

Mohu poprosit o internetový odkaz ? Také mám tuto barvu. Někde jsou taky místa černá ale někde jsou bílá. Nevím co je horší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záleží co od opravy čekáš. Buď zajeď do škodovky a podle vin ti dají opravnou sadu. Ale mnohem lépe to vypadá, když si necháš udělat opravnou sadu s hrotem. Je to jako pero a nevzniká skoro žádný kopeček. Zde lakovna doporučená od pana Nečase z Umyem, která sadu s hrotem prodává: http://www.autolaky-hruby.cz. Horší jsou místa do černa, zde je pryč i plnič. Zatímco u bílých tukancu je pryč "jen" barva s lakem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 3 měsíce později...

Zdravím ,

Zajímaly by mě vaše názory jakým způsobem mohlo vzniknout toto viz. foto. Při voskování auta jsem narazil na toto, je to na vrchní hraně kapoty od čelního skla. Je to v blízkosti stěrače tak mě napadlo jediné od toho, ale nechápu jak by se to mohlo stát. Teď už je to opraveno lakovou tužkou a nic nejde poznat, ale i přesto by mě zajímalo na co si dávat případně pozor.

PS bílé kousky na fotografii (na stěračích atd.) není lak, ale prášek z rozleštěného vosku.

Screenshot_2018-11-02-15-04-25-901.jpeg

Screenshot_2018-11-02-15-04-19-969.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...