Přejít na obsah

Výběr motoru


maro-01

Doporučené příspěvky

zdar, som skusal postnut tuto otazku na serveri AR ale bez odozvy. Dost chapem, u predajcov som sa informoval, nikto okrem teoretickych info z katalogov ziadna skusenost.

Ako vyznavac jazdy v autach s automatickou prevodovkou som mierne sklamany z kombinacie 2.0 tdi a DSG, auto ma nedostatocny komfort uzivania - hluk, vibracie, nelinearny zatah, nefunguje launch control (bol to 1 z dovodov pre ktore som volil DSG). 100% potencial motora vyuzivam len sporadicky, v skutku len vtedy ked s autom jazdim na okruhu alebo tratiach pre preteky do vrchu, co je fakt len niekolko krat do roka. Tak zvazujem ze dalsiu O2 kupim v benzine so 6 stupnovym tiptronicom. A chcel som vediet jednak ako ten tiptronic funguje (v mnohych forach som cital ze ak by tiptronic ako prevodovka nemal manualnu volbu je casto nepouzitelny :(( ) a ci mi postaci 1.6FSI alebo mam urcite pozerat po 2.0FSI (ziadne zavody, obec 60, mimo 105, dialnica 150)

Ocenil by som prakticke skusenosti ale rad sa zamyslim aj nad nejakymi uvahami.

PS: z dobreho zdroja by som chcel vediet ci bude niekedy Scout s automatikou v 4x4...

Dik.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K Tiptronicu sa bohužiaľ neviem vyjadriť, ale z kombinácie 2.0TDI+DSG som tiež nemal dobrý pocit. Rozhodne som od toho čakal viac!

Čo sa týka motora, určite by som počkal na 1.8TFSI, 1.6 aj 2.0FSI by som odignoroval.

Dobrý zdroj hovorí, že v súčasnosti sa o modeli Scout 4x4 s automatickou prevodovkou neuvažuje. :sleep:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v mnohych forach som cital ze ak by tiptronic ako prevodovka nemal manualnu volbu je casto nepouzitelny :(( ) a ci mi postaci 1.6FSI alebo mam urcite pozerat po 2.0FSI

na tom něco bude, jednoho tiptronica doma mame a nebejt řazení pod volantem, bylo by to o dost horší myslim.

jinak muj názor je, že dávat automat do motoru pod 200 koní nemá příliš význam, pokud teda člověk automat vysloveně nechce třeba z principu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja automat nemusím vôbec, ale užívam ich niekoľko, tak to viem aj porovnať. Rovnako ako Igor som od DSG čakal trochu viacej, ale nepopierateľné je, že je to fakt dobrá prevodovka. Ak by bolo na výber, tak by som bral 1,8 TFSI a DSG. Nejaké hrabanie ma nezaujíma (hoci mne auto hrabe s manuálom aj na3 st. - u manuálu mám taký nejaký lepší kontakt s vozovkou aj s celým autom).

Ale ani Tiptronic nie je zlá prevodovka. Na stránke www.railweb.sk sú moje testy a je tam aj test 2,0 TFSI + Tiptronic a mňa tá prevodovka celkom potešila. Po chválospevoch na DSG som čakal, že to bude nepoužiteľné a opak je pravdou. Povedal by som, že rozum má prevodovka rovnaký ako DSG, akurát je o chlp pomalšia. Ale stále veľmi dobrá. Takže ak chceš automat, tak ja by som išiel aj do Tiptronicu. Malinkou nevýhodou je trochu vyššia spotreba. Ale už z princípu tej prevodovky je jasné, že ono to navýšenie potreby je tým vyššie, čím viac krát sa s autom rozbieha. Ale ak jazdíš veľa mimo mesta, tak vyššie rýchlosté stupne majú premostenie meniča momentu a teda už k stratám nedochádza a spotreba nestúpa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja automat nemusím vôbec, ale užívam ich niekoľko, tak to viem aj porovnať. Rovnako ako Igor som od DSG čakal trochu viacej, ale nepopierateľné je, že je to fakt dobrá prevodovka. Ak by bolo na výber, tak by som bral 1,8 TFSI a DSG. Nejaké hrabanie ma nezaujíma (hoci mne auto hrabe s manuálom aj na3 st. - u manuálu mám taký nejaký lepší kontakt s vozovkou aj s celým autom).

Ale ani Tiptronic nie je zlá prevodovka. Na stránke www.railweb.sk sú moje testy a je tam aj test 2,0 TFSI + Tiptronic a mňa tá prevodovka celkom potešila. Po chválospevoch na DSG som čakal, že to bude nepoužiteľné a opak je pravdou. Povedal by som, že rozum má prevodovka rovnaký ako DSG, akurát je o chlp pomalšia. Ale stále veľmi dobrá. Takže ak chceš automat, tak ja by som išiel aj do Tiptronicu. Malinkou nevýhodou je trochu vyššia spotreba. Ale už z princípu tej prevodovky je jasné, že ono to navýšenie potreby je tým vyššie, čím viac krát sa s autom rozbieha. Ale ak jazdíš veľa mimo mesta, tak vyššie rýchlosté stupne majú premostenie meniča momentu a teda už k stratám nedochádza a spotreba nestúpa.

2,0 TFSI se nedělá v koncernu s tiptronicem ale s DSG ;)

Pokud někdo jezdí s obyč.automatem, tiptronicem a pak s DSG tak je to celkem velký rozdíl, sám vím o čem mluvím, jiná charakteristika, už rozjezd, podřazování, 2 spojky, no je to nebe a dudy... Stejný to má takmaximálně pádla pod volantem :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odpoviem ti rovnako, ako ty mne. Škoda neponúka "pádla" pod volantom  :D

Zámerne som použil podmieňovací spôsob, teda "Ak by bolo na výber, tak by som bral 1,8 TFSI a DSG." Takže je jasné, že sa to kúpiť nedá.

aha, tak to jsem nevěděl, je to celkem škoda, že to tam nedávají...

btw. já nemysles Tebou uvedené spojení 1,8TFSI + DSG, ale 2,0TFSI + Tiptronic ;)

Editováno: , autor: Martin IV.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 7 měsíců později...
Hodně jsem četl a slyšel že diesel je hodně hlučný a není tak dobrý jako předešlé 1,9 v octavii... Bojím se trochu spotřeby u FSI, ale zase bych nechtěl koupit auto za tyhle peníze a mít nějaký hlučný a špatný motor... co myslíte?

Hodne se tady resil motor 2.0 TDI a jeho "problemy". Dost o nem napsal Karlos3 myslim zde. Ja osobne bych si asi FSI nebral, kdyz uz tak 1.8 TFSI (TSI) ci 2.0 TFSI. :)

Ale ten v nabidce u 4x4 asi neni...

Editováno: , autor: Doli
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodně jsem četl a slyšel že diesel je hodně hlučný a není tak dobrý jako předešlé 1,9 v octavii... Bojím se trochu spotřeby u FSI, ale zase bych nechtěl koupit auto za tyhle peníze a mít nějaký hlučný a špatný motor... co myslíte?

Hodne se tady resil motor 2.0 TDI a jeho "problemy". Dost o nem napsal Karlos3 myslim zde. Ja osobne bych si asi FSI nebral, kdyz uz tak 1.8 TFSI (TSI) ci 2.0 TFSI. :)

Ale ten v nabidce u 4x4 asi neni...

a prave problem je ten, ze scout ani normalni 4x4 nema jiny motor nez tyto dva... a ted babo rad... :-) uz jsem procetl hodne for a opravdu nevim... je to tezky rozhodnuti, tak jsem chtel jeste radu od mistich odborniku a uzivatelu....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodně jsem četl a slyšel že diesel je hodně hlučný a není tak dobrý jako předešlé 1,9 v octavii... Bojím se trochu spotřeby u FSI, ale zase bych nechtěl koupit auto za tyhle peníze a mít nějaký hlučný a špatný motor... co myslíte?

Pokud na něj nespěcháš počkej do jara.Je jen otázkou času kdy se začne do Skautíka montovat buď 1.8TSI či 2.0TDI CR.Pokud si ho budeš kupovat nového je v podstatě jedno jaký motor se ti líbí protože i 2.0TDIPD ti bude sloužit dobře - pokud naběháš do 40 000 ročně a nepojmeš to jako rallye nebudeš mít problém.Zatím jsem nepotkal žádného majitele Scouta který by nadával na motor či spotřebu.I 2.0FSI je schopen jezdit za 9 l, což si myslím je přijatelné.Větší rozdíl je spíše v té hlučnosti motorů-benzín je pohodovější na jízdu.Taky záleží kde bydlíš jest-li na horách kde je větší zima-tam by byl lepší benzín. Jen pro info-do Ruska chodí většinou 2.0FSI v té jejich zimě naftě nevěří.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problem je ten, ze auto potrebuju hned nebo co nejdriv... nemuzu moc cekat, protoze stary auto uz je nepojizdny. Ted bydlim ve svycarsku kde jsou lide zvykli spis na benzin... trochu se bojim servisu, ze jestli se opravdu s motorem neco stane, tak to bude drahy.. Auto bych chtel novy, mozna mirne ojety, nejaky predvadeci model treba...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problem je ten, ze auto potrebuju hned nebo co nejdriv... nemuzu moc cekat, protoze stary auto uz je nepojizdny. Ted bydlim ve svycarsku kde jsou lide zvykli spis na benzin... trochu se bojim servisu, ze jestli se opravdu s motorem neco stane, tak to bude drahy.. Auto bych chtel novy, mozna mirne ojety, nejaky predvadeci model treba...

Do Švýcarska bych ti ososbně doporučil benzín, Švýcaři benzínu dávají jednoznačně přednost což je myslím dáno tamními klimatickými podmínkami-ten problém bys měl spíše konzultovat s nimi. Benzínové 2.0 FSI je celkem jednoduchý motor a není důvodu se obávat nějakých poruch.Ve firmě ho máme v normální OII, má naběháno cca 168 000 km a nejsou s ním vůbec žádné problémy.Já s ním jezdím se spotřebou 7-8, nejčastěji za 7,5 l takže ve Skautíku bude mít spotřebi o litr vyšší.U nás v CR nepatří k oblíbeným protože tu nafta má jednoznačně navrch ale funkčně nemá žádné technické nedostatky. Je to běžný atmosférický dvoulitr a není o nic horší nežli podobné motory ve Fordu, Renaultu apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem pro diesel . Scouta TDi mám cca. 3 měsíce najeto přes 6.000 km . Zatím jsem plně spokojený , taky aby né když je to nový auto . Já jsem měl vždycky benzíny až má Octavie 1 byla diesel , pravda byla to 1,9 TDi 66 KW , ale odvedla supr práci , bez poruch . Ono se taky říká ,že to byl nejlepší motor . Ale teď k tématu , pokud budeš jezdit ve Švýcarsku tak to asi bude chtít ten benzín . V ČR stoupá cena nafty proto , protože se dieslový motory více prodávají a je větší poptávka po naftě. Bohužel tady je to tak , čeho se spotřebovává hodně tak to se zdražuje. A bude hůř. Já kupuju naftu jenom u Shellu a to jsou kolikrát takový ceny ,že žasnu . U hypermarketů si nedovolím kupovat vůbec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kdyby byla cena stejná i v zimě, tak by to tolik nebolelo, ale přeci jen nafta se šplhá čím dál výše. Ale jinak na ropáka nedám dopustit. Nehledě na to, že jsem z hor, ještě se mi nestalo, že bych někde zamrznul nebo tak.

Přesně tak , pokud tankuješ kvalitní naftu tak nastartuješ vždycky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak abych přidal trochu do diskuze... já mám 14 dnů Scouta 4x4 2.0 FSI najeto 1600 km... podle maxíka průměrná spotřeba 8,9 l ... na okreskách se s tím dá jezdit za 7,5 l ... na dálnici kolem 8 - 9 litrů ve měste v pohodě za 12 l... jsem s autem maximálně spokojenej... FSIčko je ve Scoutu skoro neznatelný... prostě je to tichounký... s dynamikou jsem spokojenej... kdybych chtěl rychlejší auto, beru 1.8 TSI... (jinak moc nevěřím tomu, že budou do Scouta TSI montovat) ... každopádně jsem Scouta ještě pořádně neprotáhnul... tím myslím, že jsem nešel do vyšších otáček, max jsem točil kolem 4 tisíc.. což je do maximálního výkonu ještě dost daleko... ;) jinak já jsem volil FSI protože je o dost levnější, nafta je stejně drahá jak benzín, najedzím do 20 tis. ročně, hodně jezdím město a krátký vzdálenosti (benzín se rycheji zahřeje) a taky jsem nechtěl naftu kvůli větší hlučnosti. ještě k tomu motoru... dnes jsem zkusil razantnější zrychlení... nešel jsem teda na krev, ale byl jsem celkem překvapenej, jak se ten můj tank dal do pohybu! :) u toho FSI je taky příjemný, jak to pěkně zrychluje už od nižších otáček a celkově mi příde, že to prostě neztrácí na síle... možná kdybych se víc svezl ve 2.0 TDI, tak bych ho vychvaloval obdobně, nevím... každopádně měl jsem z tho FSI velký strach a jsem teď velmi mile překvapen! ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ještě bych měl dodat, že tankuju min. N 98... přičemž v současnosti tankuju hlavně Super 100 na OMV za 33,50 a N98 na JETu za 32,50 :-) V-Power Racing z Shellu jsem dal jenom na začátku... za 34,90... :) add spotřeba... na rovince při 80 km to bere 5,5 l :) teda aspoň podle maxíka! :)

Chtěl jsi říct ze skály to bere 5,5litru . A do kopce 12,5 litru. I ty jeden počtáři . Koukám ,že tvoje auto asi nezná víc jak 2.500 otáček a na tachometru se nedostaneš přes 90 km/ hodině. Hele šneku kdy budeš v Praze. Abych si dal pozor a nepřejel tě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk uzamkl následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...