Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
Zdens123

SII : Klepanie stresneho okna [VW group vseobecne]

Doporučené příspěvky

Ahojte. 

Ak Vam Vas plechovy milacik vydava klepave zvuky od zadneho ulozenia siberu, ked je vo vetracej pozicii, mam pre Vas jednoduchy DIY.

Pricinou klepania je uvolnene ulozenie zadneho difuzora stresneho okna ( Symptom vo videu prilohe )

https://youtu.be/FOBzzHTZ5SY

Hlavnou pomocou mi bolo nasledujuce video: https://www.youtube.com/watch?v=VrAqgXrYaow Kde sa autor venuje tomu istemu problemu, ale na OOOO A4 ke.

Verim ze tento problem sa moze vyskytnut aj v inych VW modeloch.

Pre rychly fix budete potrebovat:

Dve ruky, skurtkovac T25, kreditku alebo original nastroj na pacenie plastov.

Celkova zlozitost je cca 1 na urovni 1-10.

1. Odopnutie tienidla od okna

Celkom jednoducha cinnost. Otvorte okno do 1/3. Zoberte plastovu karticku a vlozte ju cca do stredu tienidla. Jemne zatiahnite dole a tienidlo sa odopne od okna.

Dajte si pozor ak mate svetlu stropnicu a spinave ruky, ide to potom tazko dole. Stresne okno budete mat priehladne, alebo "tmave", ak tam mate solarne clanky.

http://imgur.com/0V65IPq

1.5 Kontrola vysky stresneho okna

Skontrolujte v akej vyske voci karoserii Vam vytrca stresne okno ked je zatvorene. Ked ho budete montovat, budete musiet znova nastavit rovnaku vysku.

Ved predsa nechcete aby Vam zatekalo do auta.

http://imgur.com/za596Em

2. Otvorenie okna do vetracej pozicie, odrolovanie tienidla

Tienidlo posunte uplne dozadu, okno otvorte do vetracej polohy (V tejto polohe okno zostava po celu dobu ukonu)

3. Demontaz stresneho okna

Okno drzi na rame pomocou troch skurtiek na kazdej strane. Zaroven sluzia aj ako nastavenie "vysky" okna a kontroluju ako velmi vycnieva ked je zatvorene.

Pouzite T25 torx skrutkovac.

4. Uskladnite okno niekde bokom

5. Najdite ulozenie zadneho difuzora

Bude sa nachadzat na kolajnicke. Bud bude pred difuzorom, alebo za nim pod strechou.

Moj bol vzadu, ale nebol problem sa ku nemu dostat so srubovakom.

https://youtu.be/wtrgJ4Wy1Uc

6. Napasujte nas5 difozor do jeho ulozenia na kolajnicke

Nachadza sa tam mala klipsna bez moznosti zaistania. Proste do zosuladte a zapojte do seba. Pre lepsiu pracu mozete difuzor oddelit od jeho uchytenia na streche pomocou pacidla.

7. Premazanie kolajnicke

Ked uz to cele mate dole, premazte kolajnicky nech to ide pekne hladko.

8. Ak ste difuzor odpojili od uchytenia na streche, pripojte ho nasp5.

9. Skontrolovanie funkcnosti

!!! POZOR !!! Ked nie je sklo na rame, tak ram ma tendenciu vyskocit z kolajnicky, co zapricini samootvorenie okna. Je tam nejaky system pre bezpecnost, a ked pociti odpor zasuvneho mechanizmu tak sa automaticky otvori. Takisto v prednej casti ramu su take male zapadky obalane plastom. Ten plast ma tendenciu vyskocit, tak ho dajte nasp5.

10. Namontovanie stresneho okna na ram

Pri tomto kroku nastavte vysku okna.

Odvtedy mi Stresne okno neklepe a znova jazdim s usmemov ked mam pootvoreny siber.

Editováno na Zdens123
    Opraveny youtube link, nejaka gramatika

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Sdílet na ostatní stránky

Po cca pol roku zacal difuzor opat klepat.

Vyzera to tak ze na hrbolatych cestach vie ta klipsna vyskocit z ulozenia.

Takze ak nechcete rozoberat stresne okno opakovane, tak to este poistite samostahovacou paskou (ESKa paska). Ma tam dost priestoru a vsetko funguje bez problemov.

(Eska paska sa da pretiahnut cez otvor na kolajnicke, zelena farba).

Screen Shot 2017-03-28 at 12.23.19 PM.png

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Podobný obsah

• Od Stanislav Fáč
        Zdravím 
        Mám na prodej pár mlhovek bez denního svícení na Škoda Superb II 
        Cena +- 500 Kč za pár. Jen osobní předání.

• Od Zdens123
        Ahojte klubaci.

Pri vymene pneu som sa zapozeral na zadnu napravu a nepozdavala sa mi poloha zadneho ramena vzhladom na svoje zadne ulozenie.
        Chcel by som sa Vas opytat na vase skusenosti, ci je "natocenie" zadneho ramena smerom dopredu pri zdvihnutej naprave normalne,
        Nakolko som ocakaval ze to bude presne sumerne s osou ulozenia .. a nie vychylene o 15 stupnov.

S pozdravom,
        Zdeno

• Od beefeater
        Ahoj, koupím funkční motorek zadního stěrače na Škoda Superb 2, rv 2011 kombi 103kw
      • Od sumar
        Prodám dvě kompletní sady disků - jen dohromady. Letní kola na červených discích Originál Škoda Laurel (letos v březnu lakovaní do červené) v rozměnu 7,5jx17 ET49 5x112 - nové i staré znaky, bez jediného poškození, stav nových. S pneu Hankook Ventus Prime 3 v rozměru 225/45 R17 94W XL kupovány loni v červnu  - fakturu klidně dodám. Dot na pneumatikách 1116, vzorek 85%. Zimní sadu na stříbrných discích Enzo W v rozměru 7jx17 ET49 5x112 disky kupovány loni v 10 měsíci, fakturu dodám (záruka běží). disků je celkem 5, jeden je poškozen viz. foto, nový kupován letos v březnu (Fakturu dodám). Obuty zimní pneu SAVA ESKIMO HP 2 225/45 R17 94V XL kupovány lodi v 10 měsíci vzorek 90%. Fakturu dodám. Chci prodat jen kompletně obě sady za cenu 25tis. Možnost dohody o přelakování červených kol do černé barvy.

• Od zdenek1234
        Ahoj, u Superbu 2 Combi, rok 2010 mi nesvítí osvětlení SPZ. Mám standardní žárovky, obě pro jistotu vyměněny, jinak staré jsou v pořádku. Pojistky jsem kontroloval - zdá se v pořádku. Sic jsem nenašel přímo pro osvětlení SPZ, ale asi bude společná pro zadní světla, která svítí. Jinak maxi dot hlasí, že nesvítí SPZ. 
        Nevím, jestli to s tím může souviset, ale přestalo to svítit poté co jsem myl auto houbou - v mrazu. Díky za rady. Zdeněk