Přejít na obsah

Střešní okno


shrek

Doporučené příspěvky

Mám problém se zavírávím el. šíbru - dojede tak do půlky a pak se rozhodne, že není důvod se zavřít - vždyť zase tak moc neprší a otevře se úplně. Nemám pocit, že jde nějak ztuha, ale když mu pomůžu rukou, tak se zavře. Je tam nějaký zátěžový mechanismus, který brání přivření např. ruky, hlavy, nohy...? A dá se nějak vyřadit? Už jsem tměl celou střechovici dole, vše jsem vyčistil, namazal...

Dík za rady. :worthy:help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Nazdárek lidi, koupil jsem nedávno ojetou Octavii s bohužel nefunkčním střešním oknem od firmy Vermeulen Hollandia. Nevím, zda tato okna Škoda montovala dop vozidel seriově, nebo zda tam to šílené okno namontoval někdo jiný. Pravda je, že motor není spálený, jen se mu nechce makat. Zasekává se a nemá sílu se točit... zajímá mě, zda máte někdo podobné zkušenosti a zda nemáte šajn o tom, jestli se dá někde ten motor koupit nový... ??? Dík -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten tvůj šíbr neznám, ale co ho nejdřív rozebrat, vyčistit a pak řešit event. výměnu dílů, teda je to skutečně jen zlobivým motorem?

Je to jen v tom motoru. polovina s cívkou jde rozebrat a to jsem také učinil... Problém je ale v zanýtované části, kde jsou převody... Stejně nemám co ztratit, tak to asi odvrtám, kouknu, jestli tam není vůle nebo jestli to nepotřebuje promazat... A pak to zase nějak "slepím" dohromady...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
Nemám na svém autě šíbr,tak jsem se rozhodl,že koupím starší (použitý) a nechám si ho dodělat.Co vy na to.Je to dobrý nápad ? Neví někdo kdo by ho na Ostravsku namontoval ???

Nevín, já ho nemám, ale už jsem tu četl dost stížností na různé klepání a zatékání apod. Jinak origo šíbr má spec. tvarovaný plát střechy jinak výztuhy. To není namontovat střešní okno, ale dost náročná karosářská práce včetně lakování apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemám na svém autě šíbr,tak jsem se rozhodl,že koupím starší (použitý) a nechám si ho dodělat.Co vy na to.Je to dobrý nápad ? Neví někdo kdo by ho na Ostravsku namontoval ???

Nevín, já ho nemám, ale už jsem tu četl dost stížností na různé klepání a zatékání apod. Jinak origo šíbr má spec. tvarovaný plát střechy jinak výztuhy. To není namontovat střešní okno, ale dost náročná karosářská práce včetně lakování apod.

Mam sibr ORIGO PRISLUSENSTVI SKODA, montovan v SKODA SERVICE a zatim TUK TUK, bez nejmensiho problemu.

Ale moc nadseni nebyli (mechosi). :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj pánové. Mám problém se střešním oknem u oct. 1,8. Když ho zavřu,sedne mi cca o 2 - 3 mm níž než je střecha. Pak to za jízdy nepříjemně hučí. Poradí někdo jak ho nastavit aby dosedalo správně? Přední strana je Ok ale zadní ne. Musím ho vždycky maličko pootevřít o ty 2 - 3mm. Pak je za jízdy ticho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Těsnění stojí 1200,- ...

Osobně mám elektrický šíbr, to sklo je přišroubované na rámu jedním šroubem v každém rohu, tuším že to je hvězdička. Jsou tam čtvercové díry, stačí povolit ty šroubky a seštelovat. Jsou špatně přístupné, ale dá se to aniž bys cokoliv sundaval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...