Přejít na obsah

Střešní okno


shrek

Doporučené příspěvky

Já bych už střešní okno taky nechtěl. Pokud chci čerstvej vzduch, tak si pustím ventilátor a mám to hnané i přes filtr, takže vzduch je určitě čistější. Pokud je v autě vedro, pouštím klimu, takže okna se musí zavřít. Takže mě vůbec nechybí. Spolehlivost je dobrá, jen se musí čistit občas odtokové kanálky, aby neteklo do auta. Toď asi vše.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 2 roky později...

Zdravím chci se zeptat jestli nevít jak seřídit tohle střešní okno u octavie (Laurin a Klement). Boužel okno mi asi poslední 2 měsíce odstává naštěstí dovnitř neprší ale se sněhem to bude horší. A tak bych ho potřeboval seřidit ale nevím jak. Už jsem i přemýšlel že to dám do škodovky na seřízení ale moc se mi do toho nechce je před vánocema a každá kačka dobrá a tak bych si to nejradši udělal sám. Kdyžtak koukněte na fotky (mezera mezi střechou a oknem je asi 1cm). Zkoušel jsem i knížku JAK NA TO ! ale bud se v tom nevyznám nebo to mám jiný ( mám jen dvě takové lyžiny podél okna a podle těch obrázků mi to nesedí :( ) , jinak uvnitř auta mám otočné kolečko kterým otočím a okno se otevře. Jinak ještě mi blbne zavírání,musím ho postupně po kouskách zavírat když to přetočím uplně okno dojede do půlky a zase se zatáhne do střechy ( otevře se) .Za rady moc děkuji a přeji hezkej den všem wink_mini.gif

 

 

post-85744-0-12730400-1384364037_thumb.j

post-85744-0-18142200-1384364048_thumb.j

post-85744-0-87043400-1384364056_thumb.j

post-85744-0-75372600-1384364066_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravím. Mám uplně stejné problémy se šíbrem, jen nemám L&K, ale podle těch fotek ten šíbr vypadá stejně.

Vyzkoušim to co radí lk52000 a pak sem napíšu, jestli to pomohlo.

Potřeboval bych to taky nějak pořešit, protože v těch mrazíkách už je cítit jak do auta fouká a hlavně už mi začíná vadit i ten hluk svištění vzduchu.

:kol-48:

 

Tak jsem to zkusil podle popisu a po chvíli otáčení a mačkání kolečka se mi šíbr podařilo zavřít úplně, jen nevím jak jsem to udělal.

Nedalo mi to a stáhnul jsem si manuál na O1 co je zde na fóru a téma šíbr jsem tam našel.

Šíbr začne blbnout po odpojení baterky nebo jeho nouzovém zavření a musí se uvedeným způsobem nastavit ZP jak píše lk52000.

Jen bych upřesnil, že otočný ovladač musí být v poloze zavřeno a zmáčknout ho a držet blíže u symbolu min.10 sek.

Editováno: , autor: Georgious
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

cau tak v prvom rade toto patri do exterieru...

skusim polopate vysvetlit, vnutri po bokoch mas taku plastovu listu co zakryva skrutky , je to tam len zacvaknute , smerom do zadu sa to posuva do strechy, je to vlastne len plastovy kus spoločný pre obe strany, take jakoby U profil. zatlacis , prip je tam nejaka poistka za ktoru je treba zatlacit podla DP ale ja som to tam nemal. kus plechu ci jak. potom sa ti ukazu po stranach po 2 sroby. na torx. trochu povolis a ide hybat oknom.. pisu v DP ze to ma byt vpredu utopene o 1 mm voci kastli a vzadu o1 mm hore. take jakoby spojler asi proti akustickemu hluku, neviem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trochu OT, ale jen trochu :kol-18:

 

Musím se Frantizsekk-ka zastat.

 

V sekci Interiér: Vaše hledání termínu střešní okno vráceno 19 výsledky

 

V sekci Exteriér: Vaše hledání termínu střešní okno vráceno 7 výsledky. A to ještě většina z nich je v tom seznamu jen proto, že se někde v textu vlákna vyskytuje slovo okno, nebo střešní okno je zmíněno jen okrajově.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak jsem sehnal šroubovák(velikost 25), povolil ty šrouby, srovnal okno, ale neslo to až dolu zároveň se střechou, ani boha. Tak jsem zkusil zmáčknout to tlačítko v nulový poloze, okno se otevřelo a zavřelo a co jsem neviděl. Bylo utopeny pod střechou :) Takže znova povolit a srovnat, teď je o ideální. Jinak práce asi na dvě minuty.

 Doporučuju teda nejdřív, než se začnete pouštět do *větších* akcí, zmáčkněte to a podržte par sekund, nechte vycentrovat, ušetříte si práci.

Díky Myškovi z radu.

 Pawouku, nevěděl jsem, jak to tu chodí s vlákny.. tož tak :kol-47: 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...