Přejít na obsah

Vyber alu kola na zimu Superb 3


MTX

Doporučené příspěvky

  • o 11 měsíců později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 6 měsíců později...

zacinam rozmyslat nad zimnym obutim pre Superb Sportline v sivej quartz.
Kedze je auto na operativny lizing, tak mam v podstate dve moznosti, ktore ponuka lizingovka:

A. nechat origo 18" disky ZENITH (v platinovej farbe) a zobrat iba gumy

B. zobrat komplet sadu 17"

 

zo zaciatku som sa priklanal skor k moznosti A, hoci by to bolo u mna prve auto, ktore by nemalo zimny komplet. teraz som nerozhodny - tak 50:50

pozeral som ponuku diskov (alcar.sk), z ktorych si mozem vyberat (a tiez do TP, kde mam pre 17" rozmery: 215/55R17 + disky 6,5Jx17 ET41 alebo 7Jx17 ET40)

 

celkom sa mi pozdavali Dezent TE Dark, no ak su v konfiguratore spravne informacie, su sa predavaju iba v rozmere 7,5Jx17 ET40 

R021-62_280.png

 

potom som zacal zvazovat Dezent TZ Graphite/Dark, ktore maju spravny rozmer, len graphite sa mi zdaju blede a Dark maju celkom vyrazne lestene plochy, co sa obavam k sportline ladit nebude.

R021-92_280.pngR021-91_280.png

 

este mozno minimalisticke DOTZ Kendo...

R022-61_280.pngR022-63_280.png

 

a uz sa zas viac priklanam k prezuvaniu origo diskov... no skor ako to rozlusknem, tak sa skusim poradit tu.

1. doteraz som vzdy mal na zimu komplet kolesa - bud origo disky od Skody (na RSe) alebo plechace (na starsich autach).
2. vobec nemam skusenost s after-market diskami, neviem ktore znacky vyrabaju kvalitnejsie vyrobky atp.
3, pre niektore neorigo disky su nutne podlozky, lebo maju vacsi stredovy otvor. tomuto by som sa urcite chcel vyhnut

nejake rady a odporucania?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk uzamkl následující téma
9 minutes ago, osobne said:

Jeste muzes koupit univerzalni pneu a neprezouvat, zalezi na najezdu a kde jezdis. Pokud nejezdis v zime na hory, tak jsou zimni pneu vubec zbytecne, minulou zimu byl u nas v polabske nizine snih jen dva dny.

urcite potrebujem zimne gumy. (s najazdom 45-50 tisic km rocne o tomto vobec nie je pochyb).
zimne gumy urcite nie su zbytocne, aj keby som na hory nejazdil. celerocne gumy su nevhodne jak v lete, tak v zime. realne ich moze zvazovat len ten, kto ma minimalny najazd.


rozhodovanie je medzi prezuvanim zimnych/letnych gum na jednej sade diskov a nakupe zimnej sady neorigo 17" diskov + zimnych pneu.

 

9 minutes ago, Plzeňáček said:

Jen názor - Superbu nebudou slušet žádné neorigo disky. Zatím jsem neviděl jediného, který by se mi alespoň trochu líbil :-)

presne toho sa obavam. zatial z tych neorigo moznosti zvazujem DOTZ Kendo Dark, no presvedceny o tom nie som...
skusim este opacit lizingovku, ci by predsalen neschvalili nakup origo diskov TRITON v ciernej farbe, aj ked tomu velke sance nedavam...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Plzenacek: hele to tohle moje reseni na zimu? Nelibi? 

Letni tam mam ty tmave 17 turbiny - origos k superbu a na zimu jsem hledal nejlevnejsi reseni a nakonec jsem vzal nemecke Borbet bs5 sw a k tomu samozrejme Continental WinterContacts TS850P. Nakonec mne to na tom aute nijak neurazi. Ani nevim, zda se mi libi vic origos letni varianta nebo ta zimni. Jedina drobnost je v ET, v technicaku mam ET44 ale Borbery jsem sehnal jen v ET35. Nicmene to nicemu nevadi, na technickou lete, tak to nebudu ani nechavat dopisovat do technicaku.

 

letnaky.jpg

zimaky.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1 hour ago, osobne said:

Tak nejak nechapu, co ma co leasingovka kecat do vyberu kol? Vybiral bych jen podle rozmeru kol povolenych v technickem prukazu.

operativny lizing. lizingovka za tie kolesa zaplati. lizingovka s nejakymi nakladmi na kolesa/pneu ratala uz pri kalkulacii mesacnej splatky. ak by som chcel nieco viac, tak by to znamenalo otvorenie kalkulacie a zvysenie ceny najomneho. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Mak.cz nechci urazit, ale originál je originál :-) je k tomu autu navržený designéry a sedí k němu... ale je to jen můj názor a ohledně estetiky má každý názor jiný a neznamená to že je to špatně. ale rozhodně jsem už viděl mnohem horší :D a když máš peníze na Superba v L&K, tak bych nehledal nejlevnější disky, to dělají majitelé jiných aut v jiné třídě :-) ale výběr gum chválím :-))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Plzenacek: ne nijak mne to neurazi. Nechtel jsem do toho davat moc penez, dulezitejsi mi prijdou pneu. Borbet povazuju za takovej prumer, takze nepredpokladam problem jako by mohl nastat s nejakou indio/cinou.  Jinak s tebou uplne nesouhlasim, ze ta kola k tomu navrhuji designeri. To plati o 2 rafcich pro Superba, u ostatnich mam pocit, ze sahli po nejakem generickem reseni (opet subjektivni nazor na zaklade meho osobniho vkusu). Ale najdou se firmy, ktere se fakt snazi delat rafky aby pasovaly s danym modelem, hodne jsem to vnimal treba u Alfy Romeo.  Jinak volba Klement&Gottwald nebyla vubec ze bcyh tam tu picovinky chtel, stacila by mi nizsi vybava ale problem byl, ze jsem chtel 2.0 benzin a tam byl extremne maly vyber ;( 
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 5. 10. 2018 na 13:55, Mak.cz napsal:

Plzenacek: hele to tohle moje reseni na zimu? Nelibi? 

Letni tam mam ty tmave 17 turbiny - origos k superbu a na zimu jsem hledal nejlevnejsi reseni a nakonec jsem vzal nemecke Borbet bs5 sw a k tomu samozrejme Continental WinterContacts TS850P. Nakonec mne to na tom aute nijak neurazi. Ani nevim, zda se mi libi vic origos letni varianta nebo ta zimni. Jedina drobnost je v ET, v technicaku mam ET44 ale Borbery jsem sehnal jen v ET35. Nicmene to nicemu nevadi, na technickou lete, tak to nebudu ani nechavat dopisovat do technicaku.

 

letnaky.jpg

zimaky.jpg

 

Ty letní máš 17" ? Mám ty stejné na Superbu LK, ale 18"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...