Přejít na obsah

Vyber alu kola na zimu Superb 3


MTX

Doporučené příspěvky

Všechny momen´táky máme na 120Nm.Dával jsem teď zimní kola a letní jsem utahoval na 120Nm a byl problém povolit...jako u každé druhé škodovky po jedné sezóně.

Pokud někdo chce,ať dotahuje na 140,já budu na 120 a vím,že se nepovolí-vyzkoušeno osobně

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nedodržuji,protože mám svoje zkušennosti.Jinak naší školitelé,mimo jiné výrobci kol říkají poučku-12mm šrouby-120Nm,14mm šrouby-140Nm.

Třebas nákladní Iveca děláme 180 Nm.Nikdy se nám žádné auta nevracely.Stačí,když máme problém povolit šrouby dotaženy 120 Nm,"X" ulámaných bezpečáků.

Když dotáhnu svoje auto 12Nm v létě,v zimě jej 120Nm nepovolím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Já nic neříkám,nejsem proti tomu dotahovat na 140,dělejte si jak chcete.Já říkám,že Supa III mám,dotahuji na 120 a tím"pseudoklíčem" co je k vozu je to po půl roce problém někde na cestě odtáhnout,když je defekt.

120 Nm dle mě bohatě bohatě stačí a jak jsem psal,školitelé nám říkají jasně-12mm šrouby´120Nm,14mm šrouby 140Nm.

Nevím proč najednou Škodovka předepisuje 140 Nm když předchozí jsou 120Nm a materiály jsou stejné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi to tam dali kvoli hrdze v zavitu, ked v originalu neni doporuceno srouby mazat nicim, mercedes ma 150 Nm, a to je problem to kolo sundat s tim klicem z kufra ked musis dat rezervou. Ja na srouby dam trochu anti-seiza od loctite, a mam pokoj leto - zima....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

A co má byt z toho vlákna patrné?

 

Akorát jsem mu tady napsal, že bych volil jinou barvu těch 19" a roti si jí obhájil tím, že to pak sladí s ostatními black doplňky ze Sportlinu. Neřešíme původní 18"...  A já jen ještě dodal, že origo Sportline taky neladí, protože má kola v antracitu.

 

Toť vše, konec OT ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk uzamkl následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...