Přejít na obsah

Vaše spotřeba oleje


Tomas427

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Tak v sobotu hlaska PP doplnte olej. Tak jsem sjel na pumpu, kouknul na merku a fakt uz pod spodnim dilkem. Dolil jsem tam teda cca 3 dcl 5w-40 a jeli jsme dal. Dneska garancka a vymena oleje po dalsich 15tis. Je fakt, ze jsem to "trosku" pretahnul - aktualne najeto 32 a pul tis ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Posledni vymena byla v cca 15800km, hlaska se objevila 31600 (plus minus, nevim presne). Samozrejme uz mi auto celou cestu tam i zpatky hlasilo, ze chce vymenu oleje (pevny int 15tis)... Na pumpu jsem sjel par km potom, co to zahlasilo a na merce byl tak mm pod spodni ryskou. Kdyz jsem tam dolil (z litrovky tak tretinu oleje), tak jsem se dostal nekam na dve tretiny vzdalenosti mezi spodni a horni ryskou. Lil jsem to tak natrikrat skoro po kapkach, protoze jsem nevedel kolik tam dat, abych to naopak neprelil. Vic uz jsem nechtel riskovat, navic stejne dneska to slo vsechno komplet ven a fungl novy olej, takze jsem nechtel zbytecne plytvat. Radsi si ten dokoupeny olej necham v pohotovosti, kdyby zas neco...

Editováno: , autor: epo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Zdar chlapi, mám Fabii style 1,2 tsi 81 kW a ted v neděli se mi stalo, že přesně na 14000 km se mi na palubním počítači ozvalo, že mám zkontrolovat hladinu oleje, tak jsem učinil, otevřel a kontroloval, olej při zahřátém oleji byl na spodní hranici a tak zavřel a hláška zmizela. Je to varovná hláška na 14 tis. km nebo to je na servis.?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1.2 TSI 81Kw, prvych 15tis v pohode, olej vymeneny na 15 tis. Teraz mam 23tis km a uz som musel 0.5 litra doliat, lebo bol na spodnej ryske... je to normalne alebo to mam riesit so servisom?

 

Citujem z manualu: Motor spotrebováva trocha oleja. V závislosti od spôsobu jazdy a prevádzkových podmienok môže spotreba oleja dosiahnuť až 0,5 l/1 000 km.

To je dost absurdne. Ved by som ten olej za interval 2x vymenil len dolievanim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolega u Octavie III 1.2 TSI 77 kW má spotřebu od novoty 1l/1000 km což je údajně podle servisu hraniční údaj, já třeba za celou životnost svého vozu (58 000 km) nikdy nedolíval ani deci, vždy jezdím od výměny po výměnu 15 000 km, pohybuji se stále v toleranci měrky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Včera při 22.500 se ozvala hláška ke zkontrolování hladiny oleje, byl opravdu na spodní části rysky, dolil jsem čtvrt litru a je zhruba v polovině rysky. Fakt je, že když jsem se po koupi díval, nebyla podle rysky hladina úplně plná, asi tak na 90 procent. V zimě taky, bohužel, auto absolvovalo poměrně dost krátkých tras. Mám proměnlivý servisní interval.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zdravim, dovolim si pridat aj ja skusenost s olejom, pre viac "informacii do databazy skusenosti " :) .
Aktualne mam 30 005 km ... isiel som este na jednu jazdu ktoru som musel dat aj ked mi signalizovalo ze v rozsahu 1000 ( alebo viac ? nie som si isty)  km budem musiet ist na servisnu. Vymenit filtre a olej.
Mohlo to byt cca 29900, zahlasilo aj nizku hladinu oleja neskor ale bola tma a mal som cca 150 km domov po dialnici, najblizsia pumpa bola pri jednom meste nedaleko od domova tak som sa uz nezastavoval a pokracoval v ceste dalsich este plus 30 km domov po okresnej ceste. ( o 23:00 sa mi to moc studovat co tam mam liat a kolko nechcelo a ponahlal som celkom domov )
Olej som nesledoval za cely cas co vlastnim auto, myslim hladinu, netrapil ma. Malo by byt na to cidlo, teraz neviem ci to odhaduje podla tlaku alebo ako.  Tak som rad ze ta kontrolka blikla. V pondelok/Utorok sa posnazim ist do servisu, dolievat nebudem ked ho budu hned menit.

Ide o 1.2 ku 81kw verziu. Auto 2016/06 .  Jazdim vacsinu po dialnici, a okresnych cestach (90) a  od 130 do 145 na , vsetko na 6 prevodovom stupni. Aj lezerne , aj akcne ako kedy mam cas a ako sa podari. 
Takze pokial jazdite casto mesto tak moze byt ze to zerie viac oleja, ale nie som na to odbornik, domnievam sa.
Jedine co som cital LL a premenlivy interval tak mi pride nie pravdepodobne ze by si to sledovalo kvalitu oleja. Na zaklade coho ??? Podla mna premenlivy interval je len ze bud nastane moznost 30 000 alebo ... 2 roky ? ktore pride skor. Ja som mal 30 000 v ramci roku tak ma to upozornilo vopred ze ta udalost nastane. Inac si u auta tejto kategorie neviem predstavit ako by to sledovalo kvalitu oleja. Viem si to skor predstavit pocitanim studenych startov alebo niecim podobnym ale to uz asi moc fantazirujem...

Inak mozno to je naivne ale asi nebudem menit interval ani typ oleja. Myslim si ze ked to tak raz bolo navrhnute tak by som nemal zbytocne spekulovat... (nehovorim ze vsetko je v dnesnej dobre navrhnute 100% alebo aspon 99,9%).

Je tu niekto kto ma LL a "variabilny "interval a ma najazdene nejak cez 40 000 ze by vedel napisat nieco k tomu ?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...