Přejít na obsah

Vibrace (třepání) auta


Radpav

Doporučené příspěvky

Zdravím 

Mám takový problém, že se mi od 50km/h začne třepat auto. Je to ale takové třepání, jak kdyby nahoru a dolu, jako by auto poskakovalo. Kola i gumy jsem zkoušel vyměnit a nic. Do volantu to nevibruje. Nevíte někdo na co bych se měl zaměřit ? dík za každou odpověď.

Editováno: , autor: Pawouk
Upraven název tématu.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koly bych začal stejně jako ty, protože nakopnutý či nevyvážený disk udělá své, sjetá či poškozená pneu to samé.

Nepatrně se mi auto taky chvěje, kolem 60-70 a pak kolem 140... přisuzuji to v mém případě kolům R18 (již dvě sezóny jsou bez vyvážení)

Zkus ještě vyloučit jestli to nedělá motor nebo převodovka.

Dělá to při akceleraci i při brzdění? Dělá to i při jízdě když vyhodíš kvalt (neutreal). Mění se to s rychlostí nebo otáčkami motoru?

Klidně to může být i něco od nápravy nebo kloub poloosy nebo poloosa samotná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, mam Skoda Superb II , rok vyroby 20111 a vzhledem k tomu jak skodovka postupovala aby byla levnejsi nez passat tak udelala hlinikovy blok motoru a radici skrine ale naprava je ocelova a to zpusobuje pri akceleraci kolem 120-140 km, ze se ti auto klepe , volant atd , vse jsem zkousel, vyvazeni gum, jine disky atd, i v servisu v zahranici , ale vsude vedeli ......

az v ceskem servisu me toto rekli , je to na vymenu napravy , ale tu musis hardait ze sveho :-( 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Tiež sa pripojím z vybráciami auta.

Vo volante to nie je cítiť, ale cca 50-55km/h a málo natočený volant dolava tak cítiť vybrácie do karoserie. Pri miernom pridaní plynu sa vybrácie zosilnia.

Pri pustení plynu niekedy vybruje inokedy zas nie. 

Pri vybraciach pod plynom s mierne natočeným volantom do lava a prechod do prava vybracie úplne ustupia a keď dám do lava tak sa zas karoseria rozvybruje. 

Napadá niekoho niečo čo poriadne skontrolovať? 

Auto bolo v servise a tam, že všetko v poriadku. 

Že mám jazdiť dokým sa to neprejaví ináč. 

Najazdil som zatial cez 3000km do lava vybrujucim autom a spoliehať sa nato, že sa niekedy v noci niečo prejaví najmä v noci na dialnici sa mi ozaj nechce. 

 

Auto - Superb Combi 103kw 2012 manual

 

Ďakujem za každú radu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj, připojím se se zajímavým dotazem:

Mám Superb Combi (MR2013), 2.0 TDi CFFB 103kW, předokolka, 6q manuál - jedu po rovině, z kopce i do kopce, rovně, mírná pravotočivá i levotočivá na tempomat třeba 120km/h, a 5sekund se volant třepe (chodí tak 2mm po věnci), pak 5sekund nic - takto pořád dokola

Nevím jestli to může mít souvislost, ale když bylo auto na zvedáku a otáčelo se jedním kolem třeba po směru jízdy dopředu (na neutrál), druhé kolo se otáčelo taky po směru jízdy dopředu (nemělo by to být kontra? jakože jedno dopředu a druhé dozadu...?). Když se otáčelo velmi pomalu spolujezdcovým kolem, řidičovo se v jenom bodě zastavilo (najednou začalo klást odpor) a pak už jenom stálo. Začalo se otáčet (ale opět stejným směrem jako mnou hnané kolo) až když jsem zrychlil otáčení třeba na ekvivalent 5km/h

gumy mám vyvážené, v čepech není vůle, silentbloky OK. Moc děkuji za jakoukoliv věcnou radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud kola nic nepohání, tak by po otočení jednoho mělo to druhé rozhodně provádět opačný pohyb - POKUD je zařazená rychlost a sepnutá spojka... I při vyřazené rychlosti by mělo vnitřní ozubení diferenciálu klást menší odpor, než hřídel k převodovce, takže by mělo docházet k opačnému pohybu kol při otáčení jednoho z nich, ale to nemusí být pravda.

 

To, že se pravé kolo v určitém bodě zastavilo, může způsobovat odpor v brzdovém obložení, na kloubech poloosy, ložisko, vnitřní část diferenciálu, kdo ví...

 

Kolik máš najeto?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

najeto mám 230t. Dneska jsem ještě vyměnil přední gumy, zítra uvidím jestli ty vibrace vymizí. V každém případě jsem zjistil, že volant vibruje až od rychlosti 110km/h a čím jedu rychleji, tím víc (ještě teda na starých gumách). O vikendu se chystám vyměnit čepy, stabilizátory a kotouče, v pondělí zajedu na geometrii, tak jsem zvědav jestli to nebudou vyhozené prachy...

jinak poloosy byly taky bez vůlí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

po vyměnění pneu se mi zdá, že vibruje skoro pořád, takže o víkendu jdu na čepy a stabilizátory. Na brzdy nemám stahovák, tak je udělám až u bráchy ke konci měsíce :-( ale v pondělí zajedu na geometrii, třeba tam něco zjistí, nechám si raději ještě jednou udělat test nápravy. Dám pak vědět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

říkáš od 110 ? Na octavii mi vybrování hlavně v zátahu nad 100 km/h způsobovali totál K.O tlumiče. Dokud jsem je neměl v ruce sundané tak jsem nevěřil, byly úplně čistý ale nekladli žádný odpor při pohybu ve 190K km, po výměně vše v pohodě, auto přestalo poskakovat jak koza, přichází to nepozorovaně ale když jsem dal nové tak jsem si uvědomil jak to auto skákalo po silnici...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Ahoj, mam menší dotaz. Můj Sup 3.6 trpí nevysvětlitelnými vibracemi ( alespoň pro mne). Projevujou se přesně od 100km/h tak do 130 velice znatelně. Pak poleví ale jsou pořád. Sundám nohu z plynu rafika padne pod 100 a jako by tam byl nějakej :ph34r:, kterej tu vibraci vypne. Kola kontrolovaná a srovnaná. Vyměněna hardy spojka. Jediné co bych asi postřehl, že mi to jde spíše od předku. Díky za rady a postřehy.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Pokud to auto poskakuje při nízké rychlosti, můžou být nakopnutá kola, dá se zjistit pohledem na vyvažovačce..jsou to jakoby šišky, nebo chybějící...vymačkaný vymezovací kroužek na elektronech. Na tohle bych kouknul jako první.

 

Každopádně řeším taky vibrace, ale od 120 nahoru ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...
V 17. 8. 2016 na 9:57, Radpav napsal:

Zdravím 

Mám takový problém, že se mi od 50km/h začne třepat auto. Je to ale takové třepání, jak kdyby nahoru a dolu, jako by auto poskakovalo. Kola i gumy jsem zkoušel vyměnit a nic. Do volantu to nevibruje. Nevíte někdo na co bych se měl zaměřit ? dík za každou odpověď.

Dobrý den, mám stejný problém. Čím to prosím bylo? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
V 28. 9. 2017 na 11:51, Pivo napsal:

Poloosy máš v pořádku ? Vymačkané klouby na poloosách vibrují hlavně při záběru.

Ale ktoré? 

Vonkajšie? 

https://www.skoda-diely.sk/nahradny-diel/1k0498099h-klb-polosi-vonkajsi-21423.html

 

Alebo vnútorné? 

https://www.skoda-diely.sk/nahradny-diel/5q0498103l-klb-polosi-vnutorny-38697.html 

 

Mne pri záberu (okolo 110km/h) klepe s volantom a autom. Na 17" to cítim oveľa menej ako na 18". 

Editováno: , autor: r_e_n_e
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napíšu tu svůj problém. 

 

Mám SII 2013 DSG 125

 

Auto se mi například od 30 do 60 km/h v tahu začne trepat vibrovat ale jakoby zleva doprava. Dělá to i ve vyšších rychlostech ale není to tak moc patrné. Něco ve smyslu jako by člověk neměl dotažena přední kola tak to začne lehce házet vlevo-vpravo ve volantu nic moc cítit nejde ale prostě auto  lehce poskakuje vibruje do boku ale jenom v tahu. Není to nic takového že by auto lítalo po cestě zleva doprava ale prostě jde to v tom autě cítit že vibruje do boku. 

 

Kola Samozřejmě jsou dotahle. 

Zkoušel jsem přehodit na chvíli kola za letní a je to úplně to stejné.  Podotýkám že letní kola jsou úplně nové originál Škoda Sirius které jsem pořídil v zimě na léto. 

 

Nějak si s tím nevím rady. Četl jsem tu plno možností nápravnice klouby a tak dále ale tohle všechno zkoušet není zrovna levná záležitost a ještě postupovat pokus-omyl. 

 

Jestli má někdo nějakou zkušenost nebo radu budu rád 

Editováno: , autor: Lucasov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...