Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
jurdadavid

sklápění zadní sedačky

Doporučené příspěvky

Už jsem pochopil, nebylo to těžké náhodou, že ve Fabii ani ve III generaci v kufru po sklopeni zadních sedaček rovina nebude. Nicméně bych rád věděl, zda se sedačky sklápí jako v dřívějších generacích, taj, že se sedák nadzvedne, a pootočí k předním sedadlům a pak se teprve sklopí opěradla, nebo pouze jde sklopit opěradla a ten sedák je tam na pevno?

Snad je to pochopitelné, ale na video recenzích sem našel spíše tu druhou variantu, kdy sklopí pouze opěradla a u Rapidu ten sedák je šroubovaný... Jak je to u te fabie III? Byli jsme dnes jednu roční projet, ale já vůl na to zase zapomněl. 

Snad je to stejné u krátké i combi?

Díky

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Sdílet na ostatní stránky

HB má sedák napevno, Combi jako ve F2 - sedák se přiklopí k předním sedadlům a opěradlo položí jakoby na nádrž. Zítra dám fotku, jaká to je rovina.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

A pokud máš v kombíku mezipodlahu tak máš rovinu.

Editováno na Reeshanek

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

No fakt potěšen nejsem, protože už jsem chtěl koupit krátkou - roční fabii a ted kdyz vím toto, tak asi budu muset cekat na tu combi az do prosince? to si ze me fakt delaji uz srandu... Proc? to nemohou dat vyklopny sedak i do kratke?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Můžeš si dokoupit dvojté dno a rovinu budeš mít :) 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Do HB se snad mezipodlaha nedela... Combi viz. co psali kolegove prede mnou.

• Pozitivní 2

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ďakujem pawouku už viem čo si to mám dokúpiť za priechodky :) v servise mi povedali že to meniť netreba :D pri montáži poťahov MAD mi zadný sedak vytrhli a hovorili že treba vymeniť tie predne dve úchytky/průchodky (cenovo vraj pár centov) :) len ja kým som prišiel do servisu tak som aj zabudol čo to vlastne bolo a tam už tvrdili že sa tam nič meniť nemusí. 

Editováno na Helmic-Svk

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Mám Škodu Fabia Kombi III paket Trumpf, minulý týden jsem si ji vyzvedával. Byl to skladový nový vůz. Montoval jsem zadní potahy kvůli prckovi  a jen 1x jsem odklopil zadní dělený sedák dle návodu a pokud ho chci zacvaknout zpět, tak nedrží moc pevně, lze lho ehce nadzvednout.. Je tam v sedačce zapěněný měděný rám a černý, ten se  se dává do oček Měly by do sebe zaklapnout, ale nedrží to moc pevně. Byl jsem s tím v servisu v ČL, auto jsem kupoval v Týně n. Vltavou, takže tam servis padá.

V SAN PLUS mi tvrdí, že musím vůz u nich nechat (nejbližší termín září) a přijede někdo ze Škodovky a nafotí si to, poté se čeká na schválení a je dost možné, že si to mohu hradit sám dle technika z ČL, což se mi vůbec nelibí, když jsem měl auto sotva dva dny.  Vyřízení reklamace může trvat až měsíc, což je nesmysl, abych byl tak dlouho bez auta.

Také to někomu nedrží tak pevně, případně mi poraďte nějaký lepší servis např. v Mladé Boleslavi. Mám to cca 45km, to se ještě dá.

Děkuji

Editováno na solin.petr

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Nevím, co přesně myslíš, ale špatně mi zapadnul sedák (nezacvaknul a dal se "snadno odklopit"), když jsem ho neumístil správně proti okům IsoFixu.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

V isofixu ho mám dobře. Ale prostě lze již moc  lehounce odklopit, což by podle mě mělo jít to víc těžce. Poprvé jsem musel zabrat trochu silou.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

"Před montáží sedáku vyměnit příchytné průchodky -2- neboť tyto díly nejsou určeny pro opětovné použití"

Nebude to tímto?

V 19. 4. 2017 na 18:43, Pawouk napsal:

11.thumb.JPG.7d142de8cf4d1284eff43884f201791b.JPG12.thumb.JPG.b0b54db4da6e8faec3af9a723728bf84.JPG13.thumb.JPG.68d74af96187af32e3b6e12bd983ff7e.JPG

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

A zkoušel jsi porovnat s nějako jinou FIII, třeba co měli na salonu, několikrát odklopit sedák, zda to jde stejně, nebo se to nějak "mění"?

@Lupen_cz Toto platí pro HB, Kombi má stejný systém jako měla FI a FII.

• Pozitivní 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Hypoteticky, daly by se nainstalovat do HB sklopná zadní sedadla z kombíku (nepoužívám nikdy uchycení dětských sedaček) ?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Hypoteticky možná ano, prakticky by tam chyběli nějaké úchyty.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    před 9 hodinami, Martab napsal:

Hypoteticky možná ano, prakticky by tam chyběli nějaké úchyty.

Jestli to již někdo dělal.

• Negativní 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    před 11 hodinami, MilanHos napsal:

Nedělal chybí tam ty úchyty

Při porovnání získaného prostoru (viz fotodokumentace viz výše) jsem přišel k názoru, že bych nic nezískal. Vyplním prostor na podlaze za předními sedačkami až do výše povrchu zadních sedaček a potom mohu bagáž nakládat po celé ploše zadních sedadel včetně vyplněného prostoru a to vysoko dle potřeby třeba až do stropu se zajištěním. Asi bych nechal uprostřed průhled pro zpětné zrcátko. Prohloupil jsem, na podzim po totální havárii Octavie (ne mojí vinou) jsem koupil HB. Chtělo to combi, silnější motor, 6 rychlostí. jezdím v létě i dvakrát k moři až k Albánii 1500 km vždy na měsíc. No, manželka dostane prostor na jedny sandále, blůzku a kraťasy, půjdeme na nuda a tam nic netřeba vozit. Jinak díky.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud ti jde o prostor, tak není problém ty sedáky "vyškubnout" směrem nahoru, viz:

A věci potom naložit před sedadla a za sedadla a sedák nechat doma.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se