Přejít na obsah

NÁVOD - Instalace Sensoru deště a zatmovavacího zrcátka


xstastnyr

Doporučené příspěvky

Když vám praskne přední okno, tak si můžete svépomoci dodělat sensor deště se zrcátkem.

Jde o návod pro Octavii 2 FACELIFT. Pozor. Předfacelift má trochu odlišný postup a jiné díly.

1) První krok je výměna předního okna se senzorem deštěm. Okno je jiné. Má jiné umístění zrcátka  a má už z výroby držák sensoru deště. Facelift má držák výše a předfacelift níže na okně. Jsou to odlišná okna.

2) Kupte si kabeláž od BCM k zrcátku. Číslo dílu kabeláže je 1Z0971615. Pasuje i do OII předfacelift. Cena je okolo 1200 Kč se sensorem deště 1K0955559AH. Si myslím, že se to vyplatí koupit jako set než kupovat samostatně. (Ten plastový držák na kabeláži je na zajištění do stropu, takže není potřeba a je nutné ho odstranit, když se stropnice nebude sundávat)

http://www.cars-equipment.com/www/en/shop/head-lights/oem-1k0955559ah-1z0971615-rain-sensor-kit/#prettyPhoto

Nebo pokud stačí jen kabeláž za 950kč  - http://www.cars-equipment.com/www/en/shop/light-switch-3/oem-1z0971615-rain-sensor-wiring-for/

kabeláž.PNG

3) Samozatmavovací zrcátko seženete někde na vrakáči. Ale pozor, je více druhů.

1Z0857511 - je pro OII předfacelift

1Z0857511 A - je pro OII Facelif

1K0857511 D - pro OII Facelift a další vozy koncernu VW, je to náhrada za 1Z0857511A. Takže tento typ sežene určitě jednodušeji. Tohle starší zrcátko jsem zakoupil za cca 1000 Kč, ale bez vodící trubičky ke kabeláži k tapecu.

4) Zapojení kabeláže - kabeláže povede od čtecí lampičky nad řidičem za levým "A" sloupkem až k BCM. V tapecu stačí udělat malá díra (od stropu dolů cca. 3-4 mm) nůžkama na nechty pro protáhnutí kabelů k místu kde je zrcátko. Stropní tapec se nemusí sundávat, stačí jen prastama odklonit od předního skla. Kryt "A" sloupku, kde je Airbag, se musí vycvaknout. Za krytkou s nápisem "Airbag" je šroubek.

Schéma zapojení je jednoduchý. Nejprve překontrolovat u přepínače světel, jestli tam máte na Pinu2 kabel. Pokud ne, tak přivést kabel z pinu 2 do BCM Pinu 20 konektor A.

Pak připájet kabely z konektoru zrcátka a deštového sensoru na kabely BCM. Napájení KL15 a KL30 na pojistky a zem připojit přes očko za pomocí šroubku a matičky na kostru auta. Je hned nad pojistným boxem.

schema.jpg

5) Pokud nebudete mít krytky kabeláže jako já, tak jsou pod číslem dílu 1Z0857593A a 1ZH0857594B. Jsou dlouhé 92mm. Stojí obě celkem 520 Kč. Ta cena za 2 plasty je přemrštěná :-(

Pro předfacelift jsou krytky 1Z0857591A a 1Z0857594A a ty jsou delší - 130mm.

kryt.PNG

Pod bodem 5 a 6

zrcátko.PNG

6) Po úspěšné instalaci se musí nakódovat BCM a sensor deště.

BCM -

Byte 4 - bit 6 - x1xxxxxx ( "76543210 pozice", pro názornost a pochopení, já měl A0 "10100000" a předělal jsem na E0 "11100000")  -  aktivace sensoru deště

Byte 17 - bit 4 až 7 - 1111xxxx  -  aktivace Comming home a leaving home, aktivace funkce Auto na přepínači světel

Byte 21 - bit 5 - xx1xxxxx - sensor deště instalován v autě

Pokud chcete při Comming home používat místo hlavních světlometů jen mlhovky, tak

Byte 17 - bit 3 - xxxx1xxx

Sensor deště -

podle VIS 4.8, který se dá sehnat na uloz.to, tak u mého sensoru s číslem dílu 1K0955559AH, to bylo kódování 0730ED.

7) Toď vše :-)

 

 

8) A takle to dopadá, když si člověk pořídí zrcátko předfacelift na facelift okno :-/

20160831_194834.jpg20160831_194906.jpg

A tady už facelift zrcátko na facelift okně

20160902_053641.jpg

20160902_053927.jpg

Editováno: , autor: xstastnyr@seznam.cz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Update - při dodělání vnějších zatmavovacích zrcátek jsem měl nufunkční venkovní zatmavování a zjistil jsem, že tohle zrcátko  1K0857511 D neumí zatmavování vnějších zrcátek.

Stačilo vzít elektroniku z předfacelift zrcátka  a přehodit do facelift zrcátka. Vše potom OK.

Pokud někdo zná číslo dílu pro O2 face s podporou vnějších zatmavovacích zrcátek, tak ať to sem napíše :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 5 měsíců později...

K prvnímu dotazu ohledně toho, že ti nefungují po zakoupení nového zrcátka ztmavování vnějších. Ta elektronika nového zrcátka to jednoduše neumí. 

K druhému dotazu ohledně toho, jak se otevírá vnitřní zrcátko. Musím říci, že opravdu blbě. Já používal plastovou kartu (od Shellky :-) a šel jsem od prostředku ke kraji. Jsou tam jen zobáčky, které to drží pohromadě. Karta to moc nepřežila bez újmy, ale otevřel jsem to. Sice je to porod, ale dá se to. Až budeš mít hotovou jednu stranu, tak si ji musíš podložit třeba jinou kartou jinak při otevírání další strany se ti zacvakne. Poprvé jsem to dělal tak hodinku, než jsem pochopil systém, jak to otevřít.   

Hodně zdaru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Ahoj, na barvy se vyprdni. Může to být od jiného výrobce ten kabelový svazek a ten si to může dělat jak chce. Mám zkušenost s kabely z Číny a ty byly jak jim vyšla barva. Na začátku mám obrázek konektoru a od něho vedou drátky. Podle toho pak budeš vědět kam co zapojit do BCM atd. Jinak většinou je LIN fialový, KL30 neboli napájení je červený, KL15 spínané napětí od klíčku je černý, KL31 zem auta je hnědý. Další dráty do BCM můžou být jakékoliv.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok zkusim to,ja prave mam uplne ty same veci na to dodelani jako si mnel ty,proto sem se ptam jak to mas zapojene i ten senzor mam AH.To co si tady psal to zapojeni tak to prijde na jednotku primo BCL jo?Promin,ze se ptam,ale ja jsem stoho zatim dost vyvaleny.Tak se omlouvam,ale skusim to zapojit.Zatim dik  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen tak naokraj, v autě se nic nepájí, zvlášť na kabelech k BCMku. Lepší je použít mechanické spojení. Třeba lze použít kus obyčejného konektoru, u kterého se odstříhne packa nebo dutinka a použije se jen ta krimpovací část. Hlavně pak dobře zaizolovat!

IMG_20170429_135756.thumb.jpg.1579d765f0896a5b62b34d50d7a678c9.jpgIMG_20170429_135910.thumb.jpg.383537a24d879954307d34ed355bf627.jpgIMG_20170429_140342.thumb.jpg.b36dcda00c4dd0e2bbec65396b2ed528.jpg

Editováno: , autor: miklisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...