Přejít na obsah

Výrobní vady a špatné zpracování Superbu III.


Lokutus7323

Doporučené příspěvky

Před několika týdny jsem také ztratil lištu kolem dveří (pravé zadní). V záruce opraveno.

A na druhý pokus rozebrané obložení dveří zavazadlového prostoru a nalezena část příchytky, která tam děla docela bordel (zatáčky, otevírání a zavírání dveří zavazadlového prostoru).

Teď mě ještě trápí "chcípání" motoru (s DSG). Nastartuji studený motor, dám zpátečku, zlehka plyn a chcíp... Před několika týdny mi to udělalo i u teplého motoru při popojíždění v koloně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to vilo1070:

Na našem supovi stříkaly ostřikovače tak, že při stání auta jeden cca 5cm na sklo, druhý jen učůrával pod sebe. Zvedl jsem kapotu, šel jsem po hadičce a zjistil, že je vyskočená z ostřikovače. Je tam taková převlečná sponka, která se unavila a nedrží to nasazené. Sponku jsem tedy obtáhl plastovým zipem, aby to drželo a nevyskakovalo, při chvíli času jedu do servisu, ať to vymění.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Tak se mi ozvali že servisu ohledně  sporadické přenastavení světel  na levostraný provoz. Škodovka  tam prej má jedno auto na zkoumání,kde se objevuje  tato závada, ale neumějí ji vyvolat tak čekají  až se objeví sama :-). Nicméně  jsem teprve 2 zákazník co nahlásil  tuto chybu takže  mám  vydržet  budou mě  informovat.

20170608_053036.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
V 11. 10. 2016 na 22:31, jiran77p napsal:

co se tyka list na dverich, tak mi to dela to same. auto je vyrobene 12/2015 a zacalo mi to delat nekdy v srpnu, kdyz byly vedra. nevim ale, jestli to s tim ma neco spolecneho. kazdopadne to zacalo delat behem jednoho tydne na obou stranach auta. vymena bude az pristi tyden, protoze dil nemaji, jelikoz jde vse do vyroby. v unoru se mi jednou zarosila svetla. bylo asi 0 stupnu a prselo se snehem. do rana to zmizelo a uz se to nestalo, nebo jsem si toho nevsiml. jinak je vse ok.

IMG-20161010-WA0003.jpeg

IMG-20161010-WA0000.jpeg

 

Jaky byl prosim nakonec postup reseni v servisu? Ja mel stejnou zavadu jako kdyz to vezmes pres kopirak. Vyroba 2/2016. Opraveno vymenou tesneni na obouch dverich  asi pred pul rokem. A ted te asi nepotesim. Posunulo se to znova. Zatim to jen doseda uplne na sebe u ridice. Ale zas se posunuji obe strany. Uz me to trochu stve. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak se taky podělím o zkušenosti - auto jsem kupoval před 13 měsíci jako roční boleslavskou ojetinu se stavem těsně pod 30.000 km, aktuálně najeto mírně nad 68.0000 km. Je to už šestá roční "fabrická" ojetina, kterou jsem od roku 2004 koupil a první, u které si nejsem úplně jistý, jestli jsem udělal dobře, s tolika problémy u jednoho auta jsem se zatím nepotkal - možná je to i tím, že tentokrát je to auto z první výrobní série.

  1. Při přebírání u prodejce nefunkční vyjímatelná svítilna v kufru (vyměněná na místě za jinou z nového auta, ve dvou dalších ročních ojetinách, které stály ten den na place, taky nefungovala ani jedna).
  2. Po několika měsících vyměněný levý motor otevírání kufru (přidíral se a vydával silně nepříjemné zvuky).
  3. Vyměněné startovací tlačítko (známý, tady již několikrát zmiňovaný problém).
  4. Přední USB nejdřiv častěji nefungovalo než fungovalo, až nakonec umřelo úplně, takže došlo k jeho výměně.
  5. Několikrát jsem měl problém s climatronikem, který se rozhodnul bez ohledu na nastavení topit ze všech výdechů naplno a nešel vůbec regulovat (následně v servisu přehraný firmware), ale i po přehrání FW loni dvakrát u spolujezdce topil naplno, zase bez možnosti regulace. "Spravilo se" to vždy samo, zatímco auto stálo nějaký čas zamčené na parkovišti, letos s tím ještě problém nebyl.
  6. Columbus sice načte SDHC karty 64 GB, ale u některých adresářů zahlásí, že neobsahují žádné multimediální soubory. Pochopitelně tam MP3 jsou, v PC karty fungují bez problémů, zkusil jsem obě karty i v Kodiaqu a ani tam žádný problém nenastal. Tady servis krčí rameny...
  7. Poslední (tedy zatím) čerstvá závada je nenavíjející se stínící roletka v LZ dveřích, řeším se servisem. A možná jsem ještě na něco už zapomněl...

Ale jinak jsem s autem docela spokojený, oproti S2 je tam zase vidět posun vpřed, hlavně v podvozku, i když ne vše dobré z S2 bylo do S3 převzaté (např. automatické zavření oken a střechy při dešti). Mrzí mě adaptivní tempomat jen do tachometrových 160 km/h, v Německu by se hodil do 210 km/h, ale s tím už nic nenadělám, pokud do toho nechci dál investovat (později do L&K šel automaticky ten 210 km/h).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zlobilo vám tlačítko startování stylem, že se zapnou budíky, ale auto nastartuje až na další pokus ? Kam až to může dojít ? Myslím tím, jestli by se mohlo stát, že nenastartuji... čeká mne delší cesta, tak jestli to řešit už teď nebo až později.

 

Jinak k poruchám u mne přidávám prasklý přední ofuk - hýbu mřížkou, ale vnitřní mechanismus je volný... také se otevírá dost často svévolně přihrádka spolujezdce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

urcite se muze stat,ze budes mit problem nastartovat,mel jsem to u S2.

 

Pridavam zavadu,odlepuje se mi tesneni na dverich spolujezdce vpredu,vnitrni,spodek ,co seda k prahum, uz mi tam jen visi, vypada v tom miste jak praskle,ale ono tam je jako by rizle original.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Shaarky napsal:

Zlobilo vám tlačítko startování stylem, že se zapnou budíky, ale auto nastartuje až na další pokus ? Kam až to může dojít ? Myslím tím, jestli by se mohlo stát, že nenastartuji... čeká mne delší cesta, tak jestli to řešit už teď nebo až později.

 

Přesně tak se to chovalo, bohužel jak to tak sleduji, není to závada zase až tak neobvyklá. Snažil jsem se jim to vrazit do servisu co nejdřív, taky jsem se bál, aby mě to někde nenechalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

 

V 2. 8. 2017 na 10:41, Lubos_PM napsal:

7. Poslední (tedy zatím) čerstvá závada je nenavíjející se stínící roletka v LZ dveřích, řeším se servisem. A možná jsem ještě na něco už zapomněl...

 

Roletka v LZ dveřích vyměněná v rámci záruky, příčina nenavíjení se je neznámá. Navíc přejímací technik zjistil, že se začíná loupat chrom na tlačítku "volící páky", takže mi vyměnili i tu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to více než rok co jsem založil toto téma kvůli nespokojenosti se zpracování zadních blatníků. Dnes jsem byl u prodejce Škoda a prohlížel jsem si vystavený Superb L&K a stejná vada je tam stále. Jedná se o kuličku barvy nebo špatně vylisovaný okraj.

U Fabie by člověk přimhouřil oči ale u Superbu za milión je to ostuda. Takže lakovno a lisovno delejte s tím něco!

20170814_080018.jpg

Editováno: , autor: Viki88
Doplněny text
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak co by jste chtěli za milión :-) . Ještě někdo dostane šílený nápad  aby na to byl spoleh. Bohužel tento jev nekvalitními zpracování se týká i premiovich značek. Šetří se kde ti jenom jde. Zrovna dnes sem uvažoval o tom jaké bude moje další auto potom ci mi volal prodejce audi a lákal na předváděcí jízdu. Upřímně  fakt nevím po shlédnutí mnoha  aut a přečtení ještě více recenzí a fór, sem dospěl k názoru ze jsem absolutně zmaten a možná znechucen. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...