Přejít na obsah

Výrobní vady a špatné zpracování Superbu III.


Lokutus7323

Doporučené příspěvky

Přidám vám taky něco ze svých negativních zkušeností... Sup III (cca 6 měsíců) najeto 49 000 km.

Za velké mínusy považuji:

  1. Navigace funguje velmi špatně, ačkoliv zadám nejrychlejší trasu neustále mě tahá po bočnich cestách, ačkoliv dálnice je na dohled. (nastavení parametrů výpočtu trasy jsou nastaveny správně).
  2. Ihned při drohbném mrznoucí dešti, teplotě pod bodem mrazu a mokré silnici, nebo při sněžení jakéhokoliv druhu se po chvíli jízdy ozve hláška senzor nemá výhled. Nutno zastavit a otřít senzor, nebo neustále čumět na ikonku hnusného žlutého vykřičníku, který mě vytáčí do běla.
  3. Neustále se propadající a zvlňující se druhé víko podlahy v kufru, při nakládání těžšího příslušenství se vždy o něco propadne, a věci není možné postrčit dál dozadu, protože začne zachytávat o přehyby podlahy v kufru.
  4. Prahy dveří neustále špinavé což vede k poškození prahů dveří a navíc neustále špinavým kalhotům ze zadní strany novavic kalhot.
  5. Ostřikovač zadního skla, než doopravdy umyju zadní okno vystříkám půlku nádržky.
  6. Neustále pípající senzory, v přestavbách, na přechodech pro chodce je to otravné.
  7. Dost často se mi zasekává Columbus. Nejde zesílit musím vypnout motor chvíli počkat. Pokud propojím Apple Car Play a při zapnutí spotify musím pokaždé vytáhnout a odpojit telefon od auta jinak nenajede správně, dělá u více telefonu, takže závada na telefonu vyloučena.
  8. Pokud potřebuju na někoho zablikat ať již z jakéhokoliv důvodu a světla jsou přeplé do režimu AUTO, světla jen líně pojíždějí nahoru a nikdy nebliknout tak jak by měly například pokud je auto v řežimu parkovacích světel. Napřiklad pokud někoho chci pustit a chci na něho 2x bliknout ať jede, světlo pouze jednou pojedou lině nahoru a celkový dojem ze signálu, je bídný.
  9. pokud zapnu vyhřívání zpětného okna relé umístěné za tlačítkem je velmi hlučné.

To je za těch 50 000 km všechno na co jsem zatím přišel a z čeho nejsem moc nadšený. Je mi jasné, že každý produkt má své chyby, ale u produktu přesahující 1 000 000 Kč mi přijde, že těch chyb je až až ....

Aktuálně řeším problém s nemožností výjezdu do kopce na sněhu. Nejedná se o 4x4 .... Máte někdo podobné zkušenosti ? Mám nové Conti Wintercontact TS850 Úplně nové vyrobeno v půlce roku 2016. Jsem z toho docela zoufalý. V servisu mě odkazují na vadné pneumatiky, ale přijde mi to jako velka náhoda, že by auto bylo osazeno 4x vadnými pneumatikami.

Editováno: , autor: Simy-76
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No holt Škoda ví, že jsme národ kutilů...

 

Re 1) naštěstí mám Android auto, je prostě online

Re 2) dané technologii obávám se

Re 3) N/A

Re 4) mrkni na téma, co jsem založil ohledně prahů, řešení stojí pár korun

Re 5) vezmi nažhavenou jehlu a pohrej si s triskou :-) Psal jsem kvůli tomu do Škody auto.... No comment

Re 6) nechápu, pokud Ti to nevyhovuje, lze upravit rychlost, kdy se Ti automaticky aktivují senzory

Re 7) nepozoruji na Android auto, celkem to mám stabilní, jen jsem jednou musel měnit kabel, za jiný typ, druhý tentýž nový nefungoval také, až delší kabel byl ok 15cm za 20cm)

Re 8) N/A

Re 9) nepozoruji, reklamuj

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 Tak jsem se rozhodl,že stavající řadící páku,vyměním za tu z kodiaka,ne že by se libíla snad kdyby byla perforovaná,ale myslím že je na ní mnohem méně chromu tak snad vydrží déle.Výměnu provedou v autorizovaném servisu,kam jsem objednaný na 22.12 na reklamaci protože mi opět přestali fugovat paměti sedačky zrcádka atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlasim sa do rodiny Superbov. Mam rocneho Superba Combi 2,0 TDI 110kW Ambition+ z programu SkodaPlus, zatial som s nim urobil 1000km.

 

Moje postrehy:

- rosi sa svetlomet (+ su tam aj male kvapky) len na spolujazdcovej strane

- roletka v batozinovom kufri sa nechce navijat od medzipolohy do uplneho navinutia

- Canton - ocakaval som daleko viac

- mierka oleja ide velmi tazko von aj dnu (asi sposobene predchadzajucim majitelom)

- kratke pasy vzadu - ked zapinam cez sedacku Cybex s pultikom je to len tak tak (fabia 3 ma pasy dlhsie)

- zadny ostrekovac

- pri studenom motore tazsie radenie 2. a 3. stupna (ako keby cez zuby?)

- asi nefunkcny HHC (v popise auta bol, realne nefunguje, tak pokusim sa nechat si urobit vypis lompletnej vybavy z vyroby a uvidime)

 

Zajtra sa chystam do servisu objednat sa na olej, tak uvidime ako sa budu tvarit :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@deto,

- rošení je "bežný jev" nikoliv závada (alespoň si to automobilky myslí, nejen Škoda) - pokud nezmizí do 10ti min při zapnutých světlech, měli by to řešit (

- roletka, na tento problém byl myslím servisní pokyn, měnily se, pokud se nepletu - v COMBI u mne OK (MR2017)

- Canton - přečti si zde trochu více , nejsi sám, kdo čekal něco více

- měrka oleje jde poměrně těžko ven, je to normální jev

- pásy vzadu, u mne bez problémů, nedokáži posoudit

- zadní ostřikovač -

- řazení, od novoty řeším horší řazení u 2. stupně, prý je to v pořádku (zkus jestli Ti to neseřídí, u mne to nicméně nepomohlo)

- HHC by mělo jít dokódovat, pokud bys jej tam neměl - je možné, že máš i jinak nastavenou citlivost...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Shaarky

 

Diky za postrehy. Precital som skoro vsetky vlakna k S3. Clovek aspon vie, co moze cakat :)

 

- rosenie nezmizne ani po 50km po dialnici, budem riesit zajtra 

- mam vyrobu 09/2016, cize MR2017 a roletka (ne)funguje uplne rovnako ako to uz bolo preberane v inom vlakne - ocakavam vymenu

- pravdepodobne skusim kupit novu mierku, ta moja je ciastocne ohnuta na viacerych miestach

 

Editováno: , autor: deto
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

SIII L&K 206kW 01/2016

 

Skoro 2 roky staré auto, více jak 20x v servisu, najeto 23 000km, některé vady opakované, servis si s nimi neví rady, zákaznická linka nefunkční, čekání na vyjádření ze škodovky víc jak 3 měsíce a mimo jiné taktéž doporučení ze strany tech. oddělení ze škodovky, že se mám soudit s prodejcem. (A spousta obecných prázdných vět na téma "omlouváme se")

Závady:

Mlžení předních světlometů - řešeno vytvořením dalších větracích otvorů (pokud se nemylží světlomet v horní polovině, tak vám řeknou, že je to vlastnost (2x)

Praskání v podvozku/přední ose - orezlá těhlice, chtěli lepit a to jsem odmítnul, vyřešno "očištěním" (1x)

Infotainment - telefony mi to odpojuje, auto telefonuje telefon ne a naopak, blackouty na kameře, mnohdy kamera ani nesepne, nefunkční navigace..atp - (7x!) - řeším rok a kus, teď výměna řídící jednotky elektroniky a bez změny - stále v řešení

Vysoká hlučnost výfukových klapek - výměna (1x)

El. vzpěra v kufru - levá měněa 1x, pravá 2x (celkem 3x)

Zasekávající se zadní dveře - výměna zámku kufru (1x)

Parazitní zvuky v pravé zadní části vozu - zámek opěradla (1x)

Chromové lišty - standardní závada všech superbů (1x)

Vrzající výplň PP dvěří - výměna celého tapecu (1x) - v řešení

Vrzání předních skel - výměna předních spouštěčů skla (1x)

Po 1 roce hláška akumulátor slabý - prý jezdím krátké vzdálenosti (1x)

Auto se neodemklo přes kliku, takže klíč, po usednutí do vozu probliknutí stropního světla a mrtvo - bez hlášky (1x) - v řešení

 

A to jsem jistě na něco zapomenul :)

 

Pokud by si někdo chtěl koupit SIII nechť mi napíše tel. číslo a já mu to velice rychle a jednoduše rozmluvím.

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo taky musim konstatovat,ze toho je v hodne.Ja auto rok a mesic cca najeto 35tis.Zatim 3reklamace.Bohuzel mam napocitano dalsich ted 6-7 zavad,takze pocitam,ze auto odstavim v servisu nejmin na tyden..Urcite nejhorsi Superb,jakeho jsem mel.

Moje "top" vec je ted obcasne drnceni a nekdy uplna rana nekde u me hlavy zleva jako v B sloupku,nebo lehce vzadu, zni to jak kdyz by melo vypadnout okno.Jestli je nejak sklo volne netusim,kazdopadne v aute je kraval asi ze ctyr mist,ale tohle je fakt vrazda :)

 

Zeptam se

 Parazitní zvuky v pravé zadní části vozu - zámek opěradla (1x)    muzes bliz popsat jaky zvuk ? neco tam odtud take mam,netusim,co to je

Vrzající výplň PP dvěří - výměna celého tapecu (1x) - v řešení       myslis tapecirunk spolujezdce?  Mne chrasti,ale ten je jasny,za jizdy na nej dosahnu,zmacnku a ticho.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Promin, napsal jsem PP, preklep, LP u ridice, jakakoli drobna nerovnost vrzani plastu, rekl bych, ze je to nekde spatne slicovane. 

 

Ad parazitni zvuk od zadnich sedacek, tak bylo to takove lupání, mám i videonahrávku, je z telefonu, ale jestli chceš postnu, je špatná, ale na základě toho si sednul servisní technik do auta, projel se a identifikoval. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi jsem dítě štěstěny :-) LK 140kw 4x4. Koupeno 11.2016. Aktuálně najeto 35tis. Počet závad nula. Vše funguje, nic neskřípá, nic se neodlupuje.  

Jediná věc která mě ( zatím ) fakt s.re, jsou ty trapně nesedicí chromované listy na autě. Přední / zadní dveře odskok skoro půl centimetru. To je fakt ostuda u auta přes mio..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1 hour ago, bojler said:

tomas.tomas: proc neresis vracenim auta?

Rád bych, kdyby auto nebylo na firmu tak už je dávno zpět, ale fyzická osoba vs. právnická to je rozdíl. 

Pokud by někdo měl zkušenost, budu rád za každou radu. 

Editováno: , autor: tomas.tomas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...