Přejít na obsah

Výrobní vady a špatné zpracování Superbu III.


Lokutus7323

Doporučené příspěvky

34 minutes ago, Bladik said:

Já jsem také jeden z těch, kterým se povedlo vrátit SA auto zpátky. Je to již nějaký čas, ale jednalo se o Octavii v Eleganci za 750 000Kč a po roce a půl jsem dostal novou Octavii v L&K ;)

Vše jsem si řešil sám bez právníků, ale byl to dost boj...chtělo to prostě vytrvat ;)

Teď mám Supa na firmu, takže vše řeším reklamacema, ale vždy jsem dostal alespoň náhradndí vůz, sice ne úplně ve stejné kvalitě, ale aspoň dostal....je to každopádně asi také o přístupu servisu, než-li SA...těm je vše úplnš jedno... :(

Auto bylo na fyzickou osobu nebo právnickou? A ano, ŠA je to všechno docela fuk. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den,

Auto začalo vydávat od motoru divný vibrační zvuk(podobný zvuku motoru když se podtáčí), zvuk začíná vždy cca po 10 minutách jízdy a nastupuje při cca 1700 otáčkách. Nemá někdo zkušenost s podobným problémem? A záhada je když béží čištění pdf filtru tak motor má normální zvuk jak má mít.... poznám to tak že když dojedu tak auto chladí ještě po vypnutém motoru .... mám 40tis najeto 2tdi 110kw 

už jsem pár podobných příspěvků našel ale žádné řešení co to dělá nebo způsobuje to ...

děkuji za odpověď..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj, řešil jste už někdo problém zadních světel které odírají karoserii popřípadě jestli ano jak se k tomu staví v servisu v dubnu budu mit auto 2 roky a ted jsem si toho všimnul a je to na obou stranách. Mám hnědou metalízu a je to na tom docela vidět už to je asi na zakladovce asi to nemá moc tlustý lak. Děkuji

 (6).jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, Martin Bednář napsal:

Ja to spis myslel tak, zda to neni nejaka usazenina. Z te fotky to nejde presne poznat.

Neumim si uplne vysvetlit, jak by tam k tomu oteru dochazelo.

Opravdu tam chybí lak zkoušel jsem to jemně nehtem je tam mezírka jen na papír kterým jsem to zkoušel si to vysvětluji tak že snad jak se auto klepe za jizdy tak to světlo do toho klepe na druhé straně to je taky ale né tolik.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to na všech Superbech 3, jen někde to je víc někde míň vidět, lampy jsou vymyšleny tak, že to časem poškodí.

 

Nevidíš to protože u tebe se to loupe z vnitřní strany, stačí světla vyndat a uvidíš, že to tam už taky bude.

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 48 minutami, ferda25 napsal:

Je to na všech Superbech 3, jen někde to je víc někde míň vidět, lampy jsou vymyšleny tak, že to časem poškodí.

 

Nevidíš to protože u tebe se to loupe z vnitřní strany, stačí světla vyndat a uvidíš, že to tam už taky bude.

A reklamoval jste to někdo nebo jak se k tomu staví Škoda servis?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, ferda25 napsal:

Světlomet nemá potřebný dokonalý tvar.

Tak ted jsem na základovce tak to za další dva roky už z toho bude vytékat rez, když to budu reklamovat tak vezmou tužku a zamaznou to a hotovo a za dva roky znova takže spíš když si to udělám doma a vyndám světla a trošku o nějakou desetinku lehce slíznu jemným brusným papírem a zamáznu to tužkou tak asi udělám nejlíp, nebo že by Škodovka měla už lepší světla aby tam byla větší mezera a měnila je při reklamaci? To asi těžko že? Spíš se divím že to nikdo ještě ani nereklamoval když to má asi tedy skoro každý Superb? A těd jsem se znovu podíval na tu fotku co jsem vložil a všiml si jaká je mezera nahoře a jak se světlo stáčí tak od toho ohybu se zužuje i mezera, jak píšeš světlo nemá dokonalý tvar!

Editováno: , autor: rajna
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

A o "kvalitu" nám jde především:

http://www.autoforum.cz/zivot-ridice/nove-stihaci-superby-ceske-policie-uz-jezdi-i-meri-maji-ovsem-technicke-problemy/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

 

Ty šrouby u ventilace jsou super, to je jako ta podlaha u O3 v kufru, když tam je CNG, kvalitní truhlářská práce, překližka a koberec.....:o

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Hledám právníka, který má zkušenost s vracením auta, kdy kupujícím je právnická osoba.

Škodovka dělá mrtvého brouka, v autorizovaném servisu pánové blednou, když jim vejdu do dveří a chyby se vrší.

Už jsem se dostal do situace, kdy auto bylo na "grande" servisu v Kosmonosech a vyjádření technika, že auto je OK. To že jim doložíte videonahrávku a prokážete chybu pro ně nic neznamená. A doporučení ze strany ŠA? Když ještě komunikovali, řekli že to není jejich problém, že je to problém prodejce a ať se soudím, takže bych to rád zkusil.

Jen pro připomenutí, teď už cca 30x v servisu a chybičky lítají jak včelky v létě. Mezi posledními: vrzání přední nápravy (tak to namažeme a je to ok), zasekávající se trip tlačítko (asi špatně spasované, tak to zkusíme vytáhnout a vrátit a ono to nějak půjde) a čerstvě parazitní zvuk z úchytu od pásu spolujezdce. Radost v takovém autě jezdit.

Máte prosím někdo nějaký tip? Dík!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje reklamacie do 30000km:

- posunute chromove listy na dverach (az tak ze drhli o seba, ked sa otvarali dvere) - vyriesene

- zle striekajuci ostrekovac celneho skla - ostrekovac vymeneny (ale najskor som to reklamoval a potom dalsia navsteva servisu, ked ostrekovac dodali na sklad servisu)

- prestali fungovat parkovacie senzory vpredu/vzadu (neviem, co spravili, ale od reklamacie uz rok funguju)

- funkcia Rest (ohrievanie zvyskovym teplom motora) - reklamoval som, ze pri Rest sa nezapne elektricke cerpadielko, ktore cirkuluje vodu cez radiator a motor (ked je zapnute zapalovanie, toto cerpadlo je v cinnosti a auto kuri, pokial nevychladne motor). Pri vypnutom zapalovani, toto cirkulacne cerpadlo nie je zapnute a auto prestane kurit hned ako vychladne voda v radiatore, t.j. asi po 1-2 minutach.... Reklamacia nebola uspesna, vraj vsetko funguje ako ma.

 

Takze na moj vkus celkom vela reklamacii...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Dneska jsem reklamoval (po fakt dlouhé době) pazvuky v interiéru, vždy po nastartování se ozve divný zvuk, je to z ventilace topení, kde se natáčí nějaké klapky.

 

Jelikož mám auto už dva roky, tak přišli s tím, že 70% ceny uhradí Škoda a zbytek já. Nezkontrolovali však, že mám prodlouženou záruku, takže  jejich "cena" 20k jde správně celá za nimi.

 

Jsem na tyhle zvuky dost citlivý, tak snad bude chvíli klid:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Musím se podělit o jednu velice zajímavou příhodu při přebírání vozů. V týdnu jsme jeli pro 3 nové Superby. Po vyřešení všeho papírování jsme se konečně dostali do aut. Kolega který řídil prvního Supa ovšem po chvilce ladění rádia a nastavování vozu ke mě přišel, že nemá kam zapnout pás, jestli se v Superbu zapíná pás nějak jinak. Koukal jsem na něj jak tydýt a šel se podívat co po mě chce...bohužel měl pravdu, auto nemělo namontován zámek bezpečnostního pásu u sedadla řidiče...no prostě doopravdy nebylo kam pás zapnout....úsměvné a zároveň trochu k pláči...docela by mě zajímala ta výstupní kontrola a testovací jízda na polygonu :((((

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...