Přejít na obsah

Výrobní vady a špatné zpracování Superbu III.


Lokutus7323

Doporučené příspěvky

Tak já udělám soupis, co se řešilo na mém Superbu:

- vrzající středová konzola

- nedoléhající dvířka přihrádky před spolujezdcem

- špatný SW - v položce menu klimatizace občas mizela většina funkcí

- vadná svorkovnice parkovacího asistenta

- vadný levý světlomet - s SLA

- vadná pravá xenonová výbojka

- vadná - vysypaná zadní brzdová destička a díky ní zničený kotouč

- vadný přitahovač zámku 5. dveří

- vadná vodní pumpa

- tekoucí chladič vzduchu v sání a díky němu mizící chladicí kapalina a zničený NOx senzor

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám Sup IIi limuzínu Style 1.4TSI DSG 12/2017, DCC, najeto asi 66tkm. 
V záruce řešeno

- vrzání přední nápravy - promazáno a pomohlo. Ale mlácení ze zadní nápravy jsem nezaznamenal. 

- hluk od zadních brzd v asi 27tkm - servis to vůbec nechtěl řešit jako záruční opravu, až jsem je přiměl, ať to udělají, ze mám info z fabriky, že se to stává - vyměnili kotouče a destičky, špatná série. 
- problém se zrcadlením Apple CarPlay iPhone Xr - rádio se zaseklo, pak restartovalo, celkem na 3 minuty mrtvé, stávalo se to několikrát týdně. Měl jsem před koncem záruky a že musím ukázat video s problémem, jinak nic řešit nebudou. Když se mi to podařilo natočit, už neměli kapacitu na opravu před koncem záruky. Musel bych auto dát do servisu v půlce prosince a někdy v lednu by upgradli fw. Super přístup u vlajkové lodi ŠA. Stávalo se to při startování a připojení telefonu nebo naopak při vypnutí a odpojení telefonu. Jen díky známosti mi to v jiném servisu přehráli na účet výrobce, už bylo po záruce. Prý to je známý problém a měli to už v prvním servisu vyřešit aktualizací. Problém se sem tam ještě objeví, ale už dost sporadicky. 
- při zrcadlení CarPlay a telefonování po pár minutách přestanu slyšet toho druhého, on mě slyší dobře. Musím ukončit hovor a zavolat znovu. Někdy tedy místo ticha slyším ukrutný opakující se rámus. Pokud nemám zrcadlení, ale volám klasicky přes BT HF, jsem žádný problém nezaznamenal. Nevyřešeno. 
- občas už něco zavrže, ale třeba Kamiq mi přijde v interiéru sice pěkný, ale o dost hůř provedený. Taky jsem měl půjčenou předváděcí  A5 a v 17tkm vrzala o dost víc než sup. To ale není něco, co by mě uklidnovalo, já mám rad klid.

- nic moc ostřik na zadní okno, jedna tryska ucpaná, pomohl špendlík

- motor zatím dobrý, spotřeba kolem 7, hezky tichý a výkon mi dostačuje. 
 

Teď jsem objednal Combi Sportline 2.0TDI 110kW DSG a jsem zvědavý, co bude tam. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Soused má 2.0TDI DSG a už několikrát si to auto dokázalo vybít akumulátor. A dokáže to třeba i za hodinu a půl. Má vypozorované, že auto už nějakou dobu stojí zamčené a najednou pustí ventilátor na maximální otáčky. Už mu aktualizovali fw, ale od té doby opět dvakrát přistihl auto, že opět chladí. To ale otevřel dveře a ono se to vyplo. Tak čeká, co bude dál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

 řešil jste někdo vrzání od střešního okna? Ono to není doslova vrzání, ale spíše takové popraskávání, nebo jak kdyby tam něco skákalo nahoru dolů. Zkoumali jsme s bráchou tu clonu, co vyjede za střechy a porovnávali s jeho Golfem. U něj jde rukou jemně sklopit do střechy, u mě se tak jako zasekává. Zvuk to dělá jak při otevřeném, tak zavřeném. Samozřejmě se nabízí to prostě hodit na záruku, ale pokud někam stačí stříknout WD, tak si to udělám sám. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Přidávám další závadu, myslím, že nás bude s touto vadou více :

 

Vadný senzor kvality vzduchu AQS

• Během jízdy nefunguje správně recirkulační klapka.
• Ve voze jsou cítit výfukové zplodiny.
• Dochází k zamlžování čelního okna.


Zjištění dílny:
• V diagnostice řídicí jednotky Climatronic je zapsána statická závada:
B10AF04: Senzor kvality vzduchu vadný/ statický.

263425 - Snímac kvality vzduchu

 

Opatření
• Vyměňte senzor kvality vzduchu AQS G238.
• Použijte senzor 5Q0907643C od výrobce Paragon.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...