Přejít na obsah

VCDS - Kódování ŠKODA Rapid MR16+


PTiCA

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Zdravím, když se pokusím cokoli dokódovat (změnit nastavení nějakých bitů, jde mně především o HHC) a dám uložit, tak vyskočí oznámení Coding accepted. Problém je, že když si znovu otevřu nastavení mnou změněných bitů, tak žádná změna neproběhla. Přesně je to vidět na tomto videu.

Netuší někdo ze zkušenějších, co může být špatně? Nebo je potřeba ještě někde nějak změny uložit? Budu rád za jakoukoliv radu.

 

Spoiler

5ab2707b034ae_Vstiek15.thumb.PNG.6fe51c2e86625ffa12b948b2936922c6.PNG

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

VCDS kabel se mi bohužel odporoučel, ale přes OBDEleven jsem spoustu věcí dokódoval, ale konkrétně HHC mi taky nešlo. Kodování se neuložilo, podobně jako tobě přes VCDS. Na jakém MR to koduješ? Já to zkoušel na faceliftu MR2018. Na starších MR (před faceliftem) to údajně funguje bez problému.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...

Zdravím

Zakladám tento Topic, ktorý sa bude čisto venovať, len možného nakódovania rapidečky MR18 s VCDS. Kódovanie pre staršie ročníky je vo veľa prípadoch iné tak ak niekto niečo vie nakódovať tak nech sa prosím podelí s ostatnými.

Všetko čo pridám mám na 100 % odskúšané. Topic budem priebežne aktualizovať.

Ak nemáte skúsenosti s kódovaním nekodujte, ale radšej si to dajte nakódovať niekomu kto to bežne robí. Stáva sa, že ku mne prídu chlapci, kde im auta svietia ako doslova vianočné stromčeky a pokiaľ nemajú zálohu, len veľmi ťažko sa hľadá, čo kde a ako sa zmenilo. Niekedy pomôže už len autorizovaný servis, kde vám vráti riadicu jednotku do pôvodného stavu. Takže odporúčam spraviť zálohu. Zálohu robí cca 40 minút.

 

Mne sa zatiaľ podarilo nakódovať.

1. Asistent rozjazdu do kopca HHC /da sa nakódovať vo všetkých jednotkách/ - funkčné

 

VCDS - MODUL 03 - 07 Kódovanie - Kalkulačka pre dlhé kódovanie - BYTE 16 - Zaškrtnúť BIT 0

 

2. Multifunkčný displey - Stopky v menu Maxidotu - funkčné

 

VCDS - Modul 09 - Centrálna Elektrika - 07 Kódovanie - Kalkulačka pre dlhé kódovanie - BYTE 1 - Zaškrtnúť BIT 3

 

3. Otváranie/Zatváranie okna na šoférovej strane - po vypnutí motora, vytiahnutia kľučika, otvorenia dverí /funkčné až po zamknutie vozidla - funkčné

- Upozorňujem - Kódovanie cez security access !!! kód 31347

 

VCDS - Modul O9 - 10 Adaptation

Access control 2-Freigabenachlauf FH bei Kl 15 aus - z NOT ACTIVE na ACTIVE

Access control 2-Freigabenachlauf FH bei Tueroeffnen - z Active na NOT ACTIVE

 

4. Otváranie/Zatváranie okna na šoférovej strane pomocou kľúčika - funkčné  - postup pridám neskôr

- Upozorňujem - Kódovanie cez security access !!!

 

 

 

Editováno: , autor: MatoPredator
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Priatelia.
Ako tak citam toto vlakno tak zacinam byt z toho celkom jelen. Dnes som na diagnostike a chcel som si jednym vrzom dat aj dokodovat nejake veci co mi trosku prispeju ku stastiu. Ale ako tam chlapik stukal do laptopu, mne len klesal usmev na tvari ked som skrtal moj zoznam.
Z cca 10 veci co som chcel mi tak akurat nakodoval asistenta rozjazdu a u vsetkych ostatnych som dostal odpoved, neda sa, toto nejde...
Existuje nejaky zoznam co sa da dokodovat? Lebo po pravde siel som ku nemu s optimistickou predstavou...
Ak tu nieco take je, nezabijajte ma ak som to prehliadol staci len drcnut, pripadne link...

Dakujem

Skoda Rapid SB, 9/2015 (vraj uz modelovy rok 2016) 1.2TSI 66KW vybava Ambition

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok tak to asi bude naj.
Coming/leaving home
Dotretie kvapiek
Cornering (cosi som tu cital o kabelazi takze neviem)
Servisna poloha stieracov v radii (swing)
Nudzove blikanie brzd
Miesto v nadrzi
Pretocenie ruciciek
Mozno nejake nastavenia v radii
Vymena led svetiel

Chalanisko sa tvaril, ze vie co robi ale podla toho co tu je postnute z toho ruskeho fora som si nie isty, ci sa to vztahuje aj na nasu Rapidecku


Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...