Přejít na obsah

VCDS - Kódování ŠKODA Rapid MR16+


PTiCA

Doporučené příspěvky

On 6/10/2021 at 6:42 AM, yaras said:

Podařilo se někomu nakódovat protočení ručiček na MR2016 liftback Style? Mám Caristu, ta to ani nenabídne a u mechoše přes VCDS v Bytu 1 mám uplně něco jinýho, než je v PDF od @wirer...Je mi jasný, že prostě nemusí jít nakódovat všechno, ale že by tohle nešlo u Style výbavy?

nikdy jsem nemel problem na rapidu aktivovat protoceni rucicek.. a je jedno co to je za vybavu..jde to na kazdem rapidu 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zkoušel někdo u FL Rapida s bixenonama a LED proužkem dokódovat plynulé rozsvícení DRL po vypnutí blinkru? Mám na mysli něco na způsob jak to jde nakódovat u Fabií 3:
 
 https://forum.skodahome.cz/topic/130256-k%C3%B3dov%C3%A1n%C3%AD-funkc%C3%AD-na-fabii-iii-vcds/?do=findComment&comment=2186044

 

V továrním nastavení se DRL po blinkru rozsvěcí skokově...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
před 57 minutami, Deawon napsal:

Kde sháníte techniky co umí dokodovat věci na Rapida? Já město Zbiroh.

Hledej. Prostě jsem si pročetl fóra o kódování i u jiných modelů. Našel jsem zde borce z Prahy, který se mi nabídl, že až pracovně pojede k nám na východ republiky tak se spojíme a tak se stalo. K dalšímu jsem jel 100km do PV a k ničemu, víc jak ten první nedokázal, prostě mi nejde rozchodit na Style+ 2019 okno řidiče na DO a ani asistent rozjezdu do kopce. Deaktivovat SS a pár drobnosti šlo oběma. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ben06ten asistent rozjezdu do kopce u tebe stale nemuzu pochopit proc by to neslo 🙂 ( tim nechci rict, ze by to nekdo delal spatne nebo tak neco nebo ze bych neveril) :) ale nakodoval jsem uz celkem dost aut a zrovna s HHC nikdy problem nebyl.. sice se tomu venuji jen 6 let,ale nikdy jsem ani neslysel, ze by to nekomu na Rapidu neslo .. Záhada no 🙂 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, kvetosm napsal:

ten asistent rozjezdu do kopce u tebe stale nemuzu pochopit proc by to neslo

Jsou i taková ABS, která to nepodporují, tuším že to platí jen u Rapida a Fabie (a samozřejmě Citigo :D). Stačí najít jednotku ABS v ETKA (pokud někdo takový tady je) a tam jsou PR čísla k dané jednotce, dle toho se snadno zjistí, jestli to umí, nebo neumí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byli to zde doporučení experti, takže myslím, že věděli co dělají. Prvotně šlo o SS a to okno. Já po HHC ani vlastně netoužím ač bydlím mezi kopci, ono to není až tak dokonalé jak jsem čekal, ve služebním to mám. Taky jsem nikde nedohledal poč by to u mě nemělo fungovat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mrknul jsem na možnosti a měl bych zájem o tyto úpravy. Nějaké protačení budíků atd. mi přijde jako zbytečnost.

 

Vypnutí SS bez výstrahy na palubním displeji
Vypnutí inteligentního dobíjení - pokud to vůbec jde. Bylo by to lepší než odpojovat kabel u baterky

Dodatečné setření kapek na čelním skle
Dotankování v litrech v maxidotu
Rozsvícení blinkrů v zrcátkách při odemčení auta na dálku - teď si nejsem jistý, zda mi blikají nebo ne :)
Kontrola stavu kapaliny v ostřikovačích - od výroby to nemám (Style+ MR2019) a otázka je, zda mám senzor.

 

Dál by se mi hodila aktivace Smartlink, protože oficiálně ve ŠA to stojí 5000+500Kč což mi přijde jako zlodějina, protože se jedná pouze o SW odblokování funkce. Ale to tipuji nepůjde bez aktivačního kodu.

Editováno: , autor: Deawon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Senzor mají auta jen s ostřikem světel. Dotankování je zase pro mě zbytečnost, stejně beru vždy plnou. Protočení rafik se mi líbí, měl jsem ho ve služebáku. Když se vypne SS tak se ti symbol pořád zobrazuje, už ho nevnímám. Zrcátka při zamknutí blikají normálně. Setření kapek mi chybí, vždyť ho má i můj F1 Junior ☹️. Doporučil bych ti zvážit i deaktivaci DRL při ruční brzdě, nebo aktivaci zadních světel při DRL, to já taky zatím nemám.

Smartlink+ už moje skladovka měla, napřed jsem jako stará konzerva z toho nebyl nadšený, ale s novým telefonem, kde je už funkční AA ho využívám neustále 😁

Editováno: , autor: ben06
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Nakonec půjdu jen do :

 

Vypnutí SS bez výstrahy na palubním displeji
Vypnutí inteligentního dobíjení - pokud to vůbec jde. Bylo by to lepší než odpojovat kabel u baterky. Chci aby se baterka pořád dobíjela doplna.

Dodatečné setření kapek na čelním skle
Dotankování v litrech v maxidotu

 

SS jde prý vypnout. Nevíte jak se pak po vypnutí hlásí na displeji?

 

Jde vypnout přes VCDS inteligentní dobíjení baterie, nebo to jde opravdu jenom vytažením konektoru z baterie? Abych řekl pravdu, tak SS klidně budu dál vypínat tlačítkem, ale to dobíjení (stav baterie a její životnost) je pro mě nejvyšší priorita.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Inteligentní dobíjení by snad u Rapidu mohlo jít ještě potlačit, ale uplně vypnutí jen odpojením kabelu. SS bude "hlásit" nefunkčnost pomocí symbolu místo ukazatele rychlosti v situacích, kdy by se normálně aktivoval (bude se to chovat stejně jako teď, jen když jedeš se studeným motorem, nebo nezapnutým pásem třeba).
Ještě bych silně zvážil zadní světla spolu s DLR...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...