Přejít na obsah

VCDS - Kódování ŠKODA Rapid MR16+


PTiCA

Doporučené příspěvky

@tom01 Upřímně už nevím, bylo to v nějakém tématu o baterce (možná u Fabie, nebo dokonce OIII). Snad nebude vadit drobné OT, když to nebudeme dále rozvádět :) V kostce se to potom chová tak, že to drží něco kolem 13.5V a když se brzdí motorem pustí to tam klidně 15V... Takže ano, je to lepší než klasika co klidně nechá 12.1V, ale klasické dobíjení to není...

@Deawon Nemusíš se bát, v zimě drží i auta s inteligentním dobíjením standardně kolem 14V (od nějakých +5°C dolů cca).

A tím končím, dále už jen o kódování :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Mám dotaz ke dokódování.

 

1) Asistent rozjezdu do kopce - měl jsem zapůjčenou Fabii3, která ho měla a docela se mi to líbilo. Fakt je, že rozjíždět se umím, ale i tak by mi to přišlo fajn. Pokud si to nechám dokódovat, tak objeví se mi pak v menu Swingu volba, abych si to případně mohl vypnout sám, kdyby mě to časem začalo vadit?

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V info to nepůjde vypnout a na každém rapidu to nejde nakódivat a už se to tady několikrát řešilo. Asi záleží na jednotce ABS. Mě to zkoušeli dva borci a nic, rapid 2019 Style+. U nás jsou prudké kopce a jak jsem viděl některá videa tak v extrému na horách v zimě to není nejlepší funkce. Mám prudký výjezd z obce k hlavní silnici v prudkém táhlém kopci, když na sněhu a ledu tam musím zastavit zablokovaná kola nebudou nejlepší řešení a za 40 let/zim vím jak to tam občas vypadá, ale jistě to má dle konkrétních podmínek své obhájce.

Editováno: , autor: ben06
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak potvrzeno, že přes infotaiment to nejde. Také jsem četl někde zde na fóru o problému zablokovaných kol v kluzkém kopci, kdy se celé auto začalo šinout se zablokovanými koly HHC zpět z kopce, ale to už je opravdu extrém. Jestli si pamatuji, tak stačí vyřadit jedničku a pustit spojku, kola by se měla odblokovat a ovládat zas normálně brzdou. Nebo dle tohoto videa pootevřít dveře (čas 0:30):

 

Jen pozor, zde není téma o HHC, ale o kódování, tak ať nám nedá admin přes prsty :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zase ty zablokované kola... V takovém případě stačí zařadit R (ani se nemusí pouštět spojka) -> systém pustí auto se směru ve kterém je zařazeno (v případě neutrál auto stále necouvne, ale chová se jako by byl zařazen 1RS), nebo stačí otevřít dveře (potom HHC nefunguje vůbec ani jedním směrem). Co jsme odkoukal tak někdy stačí jen odepnout pás, ale to se mi ještě nepovedlo vysledovat (a upřímně mě to ani nějak extra nezajímá...).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proto jsem nakonec po pátrání  dokódování nakonec upustil, toto promovideo to nebylo, chtěl bych vidět jak bych měl ještě reagovat až už poletím z kopce, zažil jsem, že mě auto stáhlo pozadu a ty sloupy co jsem minul......, ale jak jsem psal, na každém Rapidu asi nejde HHC dodělat, to musíš zkusit. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 11/4/2021 at 7:47 AM, Deawon said:

Mám dotaz ke dokódování.

 

1) Asistent rozjezdu do kopce - měl jsem zapůjčenou Fabii3, která ho měla a docela se mi to líbilo. Fakt je, že rozjíždět se umím, ale i tak by mi to přišlo fajn. Pokud si to nechám dokódovat, tak objeví se mi pak v menu Swingu volba, abych si to případně mohl vypnout sám, kdyby mě to časem začalo vadit?

 

 

Asistent rozjezdu do kopce jde aktivovat. Ale do menu radia to dat nejde, takze ho budes mit stale aktivni. 

Co se tyka nejakeho zablokovani kol, tak staci lehce tuknout do plynu a kola, respektive brzda hned povolí. 

,,kodoval" jsem kolem 100 rapidu at uz roky vyroby 2012 nebo 2019 a vsech moznych vybav a vzdy to slo .. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdar lidi mám rapida 2013 a chci si přidat další klíč. Čip jsem už naklonoval na to mám krabičku takže už startuji a odemykam manuálně jen se chci zeptat v čem se koduje dálkové ovládání jestli v centrální jednotce nebo kde a případně na které kanálu. Diky za rady Mirek. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dálkové ovládání je uložené v jednotce BCM (09). Viděl jsem už různých metod na to naučení. Mně vždy fungovalo odemknout auto, zapnout zapalování a držet cca 20 sekund tlačítko na odemykání (na klíčku k naučení). Pak už bude dálkové ovládání fungovat. 

Jednou se mi stalo, že mi to dálkové ovládání začalo pak fungovat až po bus-resetu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já sem myslel nový klíč ještě ne přidaný k jednotce, už jsem přišel na to že je to v centrální jednotce ale nevím který kanál to je. Na staré fabce a oktavce to vím dokonce i mojeho Passata b6 jsem prispusobil ale rapid je moc nový = velká neznámá 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud je klíček už naučený v imobilizéru (v budíkách), tak stačí provést to, co jsem psal. V centrální jednotce (BCM) na to žádný kanál není. Nebo jsem si toho nikdy nevšiml. Provedl jsem naučení tím způsobem, který jsem popsal výše. 

Co jsem ale předtím špatně pochopil, tak je to, že klíček nebyl přidán standardním způsobem, tedy přes imobilizér a doučení třetího klíčku, ale pouze naklonování jednoho ze dvou stávajících klíčků, že?

Pokud tomu tak je, tak nevím, zda bude fungovat stejný postup, jako u standardního postupu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V zimě si to tady projdu a pak se domluvím s @kvetosm na dokódování pár fičur :).

Zatím chci:

Vypnutí SS bez výstrahy na palubním displeji

Dodatečné setření kapek na čelním skle
Dotankování v litrech v maxidotu

Asistent rozjezdu do kopce
Zadní světla při denním svícení

 

Napadá Vás ještě něco užitečného? Mám Style+ MR2019

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...