Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
PTiCA

VCDS - Kódování ŠKODA Rapid MR16+

Doporučené příspěvky

Možnosti kódování RAPIDů 2013-2016 z téhož zdroje vloženy do příslušného tématu.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Sdílet na ostatní stránky
    Vloženo (upraveno )

Zdravím, pokusil jsem se něco doklikat na Rapida MR 2016, ale stále se mi tam hází hláška o chybějícím ROD file. Nesetkal se s tim někdo? u 2015 fabie bez problémů:wacko:

Snímek obrazovky 2018-02-15 v 17.50.48.png

Editováno na vojtano

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Vloženo (upraveno )

A co strýko Google...? Je to neuzamknuté PDF, jde z něj kopírovat.

Editováno na miklisek
    • Upvote 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@LupinusCor ver mi, nie je to len tak spísať podobný dokument...buď rád aspoň za to, že to máš pokope. a nikto ti nebráni dať to niekomu preložiť alebo skúsiť sám, následne to hodiť do Wordu a zverejniť

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Vloženo (upraveno )

..

Editováno na Packys

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zdravím, když se pokusím cokoli dokódovat (změnit nastavení nějakých bitů, jde mně především o HHC) a dám uložit, tak vyskočí oznámení Coding accepted. Problém je, že když si znovu otevřu nastavení mnou změněných bitů, tak žádná změna neproběhla. Přesně je to vidět na tomto videu.

Netuší někdo ze zkušenějších, co může být špatně? Nebo je potřeba ještě někde nějak změny uložit? Budu rád za jakoukoliv radu.

Spoiler

5ab2707b034ae_Vstiek15.thumb.PNG.6fe51c2e86625ffa12b948b2936922c6.PNG

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

a davas to potvrdit Entrem? taky se mi to nekdy stava :-) nebo zkus odpojit kabel, vypnout zapalovani a zkusit to znova.. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Záleží na tom jestli stisknu "Do it!" nebo to potvrdím enterem? Každopádně jsem to teď zkoušel přes enter. Zase hláška o akceptování změn, ale stačí rovnou otevřít ten long code helper a změna žádná. Nepomůže zaškrtnout "soft reset"??

Spoiler

Inked40234641774_5bf61890c3_k_LI.thumb.jpg.862b54d879dc3adf2de8eb8cd8c79e8e.jpg

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

VCDS kabel se mi bohužel odporoučel, ale přes OBDEleven jsem spoustu věcí dokódoval, ale konkrétně HHC mi taky nešlo. Kodování se neuložilo, podobně jako tobě přes VCDS. Na jakém MR to koduješ? Já to zkoušel na faceliftu MR2018. Na starších MR (před faceliftem) to údajně funguje bez problému.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Rapid je 03/2017 před faceliftem. Ještě to párkrát zkusím, třeba to dostane rozum :D.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zdravím, je zde někdo v okolí Ostravy, kdo dokáže nakodódovat funkci nasvícení do stran při zatáčení z mlhovek + rozsvícení světel při odemknuti/zamknuti  vozidla (halogen) Mr 2/2017? Děkuji 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zdravím, je někdo z Východních Čech kdo kóduje? Díky za info.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Vloženo (upraveno )

Zdravím

Zakladám tento Topic, ktorý sa bude čisto venovať, len možného nakódovania rapidečky MR18 s VCDS. Kódovanie pre staršie ročníky je vo veľa prípadoch iné tak ak niekto niečo vie nakódovať tak nech sa prosím podelí s ostatnými.

Všetko čo pridám mám na 100 % odskúšané. Topic budem priebežne aktualizovať.

Ak nemáte skúsenosti s kódovaním nekodujte, ale radšej si to dajte nakódovať niekomu kto to bežne robí. Stáva sa, že ku mne prídu chlapci, kde im auta svietia ako doslova vianočné stromčeky a pokiaľ nemajú zálohu, len veľmi ťažko sa hľadá, čo kde a ako sa zmenilo. Niekedy pomôže už len autorizovaný servis, kde vám vráti riadicu jednotku do pôvodného stavu. Takže odporúčam spraviť zálohu. Zálohu robí cca 40 minút.

Mne sa zatiaľ podarilo nakódovať.

1. Asistent rozjazdu do kopca HHC /da sa nakódovať vo všetkých jednotkách/ - funkčné

VCDS - MODUL 03 - 07 Kódovanie - Kalkulačka pre dlhé kódovanie - BYTE 16 - Zaškrtnúť BIT 0

2. Multifunkčný displey - Stopky v menu Maxidotu - funkčné

VCDS - Modul 09 - Centrálna Elektrika - 07 Kódovanie - Kalkulačka pre dlhé kódovanie - BYTE 1 - Zaškrtnúť BIT 3

3. Otváranie/Zatváranie okna na šoférovej strane - po vypnutí motora, vytiahnutia kľučika, otvorenia dverí /funkčné až po zamknutie vozidla - funkčné

- Upozorňujem - Kódovanie cez security access !!! kód 31347

VCDS - Modul O9 - 10 Adaptation

Access control 2-Freigabenachlauf FH bei Kl 15 aus - z NOT ACTIVE na ACTIVE

Access control 2-Freigabenachlauf FH bei Tueroeffnen - z Active na NOT ACTIVE

4. Otváranie/Zatváranie okna na šoférovej strane pomocou kľúčika - funkčné  - postup pridám neskôr

- Upozorňujem - Kódovanie cez security access !!!

Editováno na MatoPredator

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Proč další téma, když zde jedno je? Duplicity tady nevedeme. Témata sloučena.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    před 13 hodinami, MatoPredator napsal:

Upozorňujem - Kódovanie cez security access !!! kód 32347

si si istý? väčšina má 31347

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Priatelia.
    Ako tak citam toto vlakno tak zacinam byt z toho celkom jelen. Dnes som na diagnostike a chcel som si jednym vrzom dat aj dokodovat nejake veci co mi trosku prispeju ku stastiu. Ale ako tam chlapik stukal do laptopu, mne len klesal usmev na tvari ked som skrtal moj zoznam.
    Z cca 10 veci co som chcel mi tak akurat nakodoval asistenta rozjazdu a u vsetkych ostatnych som dostal odpoved, neda sa, toto nejde...
    Existuje nejaky zoznam co sa da dokodovat? Lebo po pravde siel som ku nemu s optimistickou predstavou...
    Ak tu nieco take je, nezabijajte ma ak som to prehliadol staci len drcnut, pripadne link...

Dakujem

Skoda Rapid SB, 9/2015 (vraj uz modelovy rok 2016) 1.2TSI 66KW vybava Ambition

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Seznam leda vyčíst, zkus napsat co jsi chtěl a někdo pak napíše zda to jde či ne (to bude asi rychlejší).

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ok tak to asi bude naj.
    Coming/leaving home
    Dotretie kvapiek
    Cornering (cosi som tu cital o kabelazi takze neviem)
    Servisna poloha stieracov v radii (swing)
    Nudzove blikanie brzd
    Miesto v nadrzi
    Pretocenie ruciciek
    Mozno nejake nastavenia v radii
    Vymena led svetiel

Chalanisko sa tvaril, ze vie co robi ale podla toho co tu je postnute z toho ruskeho fora som si nie isty, ci sa to vztahuje aj na nasu Rapidecku

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tvůj Rapid už má elektriku z FIII, takže zkus mrknout zde:

Většina z toho co píšeš by jít měla i u nižších výbav.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

říkal jsem si, že kdyby jsi byl z okolí Blavy, tak by si se mohl obrátit na uživatele sk0d@

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Podobný obsah

• Od miklisek
        Mám v plánu dát na RAPIDa lišty do spodní částí dveří, podobně jako to má třeba SUPERB SPORT LINE. Nelíbí se mě totiž klasická fólie bývalého STYLE paketu, která má dva proužky, nechce se mi ani dávat nějaká plná samolepka, kterou by mi udělali v jakékoliv reklamce na zakázku. Chci mít prostě na dveřích lištu, která vystupuje trochu nad povrch. Tvarově se mi ale žádná zatím moc nelíbila, třeba ta od Kopáčka http://www.superskoda.com/Skoda/RAPID/Rapid-side-doors-bottom-stripes-glossy-black-4pcs-set-SPORT-LINE je designový děs.
        Nakonec jsem objednal z Alíku "chromované" lišty. Uvozovky píšu záměrně, protože je to jen nerez vyleštěný do chormového lesku. Jak to vypadá v reálu na jednom španělském Toledu vidíte dole, já bych lištu dal o pár mm níže a zadní lištu rádiusem obráceně, aby to navazovalo tvarově na hranu dveří:

To že to je jakoby chrom mi ani tak nevadí, protože je stejně chci dát do černého lesku, aby to ladilo s lištou v nárazníku. No a tady je jádro pudla. Jakou technologii povrchovky zvolit?
        - potažení černou lesklou fólií
        - Plastdip nebo Foliatec gumový nátěr lesklou černou
        - nastříkání základovkou Body 960 Wash Primer, pak nastříkat černou lesklou a přes to 2K bezbarvý lesklý lak
        - nastříkání u lakýrníka
        Co byste zvolili vy, kdo má nějaké zkušenosti s podobnými tuzingovými úpravami podobných dílů? Pročetl jsem toho na webu hodně a zkušenosti jsou různé.

• Od David Fuchs
        Zdravím,
        mám rapida r.v.2013 a mám 2 otázky. Pokud se nemýlím mám tam maxidot (přikládám foto) a viděl jsem, že na maxidotu je menu kde si můžu nastavit třeba zamykání auta atd.., do menu se má dostat přes tlačítka na páčce stěračů, držím je jak dlouho chci a menu se neobjevuje je možné to nějak překódovat, aby tam menu bylo nebo tak?
        Dále mám rádio Swing a multifunkční volant a v autě není bluetooth, co je potřeba, aby se dodělalo? Tak abych mohl přepínat hudbu pomocí volantu používat ikonku volantu k interakci telefonních hovorů atd..
        Děkuji moc

• Od miklisek
        Tohle asi bude na internetu tisící návod na instalaci lampičky W8 s difůzními LEDkami do koncernového auta. V našem případě je to RAPID.
        Já jsem zvolil trochu jiný způsob připojení redukce, než se v návodech obvykle vyskytuje. Navíc u RAPIDa je ještě jedna odlišnost, kterou nikdo nejspíš neřešil a to připojení zadní stropní lampičky tak, aby šla vypnout/zapnout společně s přední lampičkou spínačem na přední lampičce.

Můj zdroj lampičky byl alliexpress.com za slušných 55 USD : https://www.aliexpress.com/item/CHESHUNZAI-For-Passat-Lingyu-1-8-T-2009-2011-PASSAT-B5-Top-light-Interior-Dome-Light/32827365531.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.zR9sgF
        Je třeba ještě dokoupit zásuvku VW číslo 893 971 993 pro připojení původní 3 pinové svorkovnici. U mě opět zdroj alík https://www.aliexpress.com/item/5-30-100sets-3pin-2-8mm-auto-wire-harness-connector-893-971-993-893971993-for-VW/32800075130.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.7eYv22 (kdo by chtěl realizovat úpravu, mám ještě 4 ks, za poštovné rád pošlu). Výhodou je, že součástí jsou i piny.

První prací je ořezání lůžka pro 6 pinovou svorkovnici, jinak se lampička do stropu nevejde kvůli kaslíku na brýle. Doporučuji nejprve si označit, kde jsou piny 1 až 6.

Protože jsem nechtěl použít redukci z prostorových důvodů (mám ve stropu kabelů už až až), využil jsem místa pro druhý mikrofon. Ve svorkovnici jsem vytvořil tři drážky pro vodiče, aby mohly jít směrem nahoru.

Vodiče jsem zapojil klasicky jako ostatní (pořadí svorkovice -> piny na lampičce): 1->3; 2->5; 3->4. Vodiče jsem napájel na packy a zaizoloval smršťovací bužírkou.
        Na fotce je vidět i umístění 3 pinové svorkovnce v lůžku mikrofonu. Mechovou vložku, která je v lůžku, jsem ořízl na tloušťku asi 2 mm, aby svorkovnice zapadla co nejvíce dolů. A aby svorkovnice mezi zobáčky dobře držela, omotal jsem tělo svorkovnice 2x PVC elektrikářskou páskou.

Žlutý vodič vpravo na fotce na pinu 1 lampičky je napájení osvětlení tlačítek. Vede do 2 pinového konektoru, který je společný pro tento žlutý vodič osvětlení tlačítek, vedoucí A sloupkem, a pro šecivý vodič připojení propojení se zadní lampičkou. Šedý vodič je připájen ke prostřednímu pinu pravého tlačítka čtecí lampičky.

Mikrofon je zacvaknut v pravém lůžku, vodiče jsou vyvedeny směrem doleva.

Finální podoba lampičky před instalací do stropu....

....a po usazení do něj.

Zbývá mi už jen doladit barvy LEDek vpředu (4xT10) a vzadu (sufitky) a hlavně předělat osvětlení tlačítek na zelené a připojit jejich napájení k ovladači světel. 
      • Od miklisek
        ŠKODA RAPID - AL kola 7Jx16" ANTIA
        Prodám 4ks AL kol ANTIA pro ŠKODA RAPID, FABIA III, rozměr 7Jx16" ET46. V ceně pneu BRIDGESTONE TURANZA ER300 215/45R16, vzorek 6 mm, jeté 4 letní sezony = v mém případě cca 20.000 km. Ráfky mají provozní oděrky u otvorů pro šrouby.