Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

PTiCA

VCDS - Kódování ŠKODA Rapid MR16+

Doporučené příspěvky

Tuto alternativu som zvazoval, len nemam cestu do Blavy a nemyslim ze by to bolo take naliehave. Vsak mozno zozeniem niekoho blizsie, co sa nebude len tvarit, ale aj daco urobi. :) I ked mozno mu krivdim a fakt sa tam nic neda dokodovat. Podla toho co som zatial kukal pri tom Fabiackom vlakne tak by to co chcem malo ist....no bohvie, svet sa preto nezruti, na aute sa jazdit da.... :)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Sdílet na ostatní stránky

Ale este jedna vec mi napadla. Mozno ked kukne niekto do tych nezrozumitelnych kodov... f08066cfc242febf2996f005742d17fc.jpgf970e41ba8f75ebe1fe2eeb38e86d979.jpg077d935f5ef290e94bfb088f7d835733.jpgf1a6e1f59558c6adf936d8385913de25.jpgfd8e72f08bf7da6730183eaaa03ae9fc.jpgc64c82a1a6273f3deaca584c23f1e5ad.jpgac1b32a371375ea59e1b34d3f898ff7b.jpg37ef3d9ab902f737f27db6b37a8797ca.jpg4fc625491a7032f0ddd2a1a4dd266d70.jpgdbdddd9597a354513116639898c8a22e.jpgc44e25f77f5c4c4e6fdfbbe4bf42f578.jpg8f83bd02a5612c610c158c8b93280baa.jpg7aa3986c3ed11c166d4c27ec6fb1f9e5.jpg

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

To jsou PR kódy =  seznam výbavy. Příspěvky jsem přesunul do správného tématu - nejsi na foru první den, tak bys měl vědět, že před tím, než něco někam napíšeš, máš hledat, jestli někde v odpovídající sekci už není to správné téma. A ne to psát do prvního tématu, které tě napadne.

• Upvote 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ok shefe (pawouk), len ja som to uz cital a nie raz....viem ze tu je viac toho aj s postupom...(vcds,carista...)ide o to, ze tu je pisane, ze to ide a realita sa mi ukazala celkom ina. Cize to vyzera skusit ineho servisaka, ktory bude mat s tymto viac skusenosti...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

A tie PR kody som tu dal preto, ci by sa podla toho nedalo zistit kde sa srala chyba :)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ahoj, mám služební Rapid SB uvedený do provozu 9/17. Má rádio asi Swing, je možné do něj dokódovat Smartlink (tedy neplatit 5 tisíc za aktivaci)?

Díky

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Je potřeba kód, kódováním to nelze. Tedy jedině v ŠA, pokud to auto umožňuje.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Prosím lze dokódovat otevírání a zavírání oken dálkou u rapidu 2018 style plus s kessy?

Je to totální otrava-nutnost vlézt do auta zmáčknout tlačítko startu (stačí bez nastartování)- stáhnout okénka- vypnout zapalování- vylézt z auta- zamknout auto. FUUU mazec. Ve staré fábii stačilo vrazit klíček do dveří, otočit a podržet.

Nehledě na to, že v 10 LET staré fábii byly všechna okna na dvoupolohové stahování, kdežto u nového rapidu v top výbavě je dvoupolohové jen jedno tlačítko u řidiče, všechny ostatní pro úplné stažení nutno stále držet. Ach jo ŠKODO.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Podobný obsah

• Od LukášCBR
        Koupím originální diagnostiku VCDS, popřípadě VCP (Vag Can Pro) podporující nejnovější roky výroby společně s Win10. Pouze originální zboží, ideálně společně s dokladem o koupi. Cenu navrhněte.

Díky.
      • Od miklisek
        Mám v plánu dát na RAPIDa lišty do spodní částí dveří, podobně jako to má třeba SUPERB SPORT LINE. Nelíbí se mě totiž klasická fólie bývalého STYLE paketu, která má dva proužky, nechce se mi ani dávat nějaká plná samolepka, kterou by mi udělali v jakékoliv reklamce na zakázku. Chci mít prostě na dveřích lištu, která vystupuje trochu nad povrch. Tvarově se mi ale žádná zatím moc nelíbila, třeba ta od Kopáčka http://www.superskoda.com/Skoda/RAPID/Rapid-side-doors-bottom-stripes-glossy-black-4pcs-set-SPORT-LINE je designový děs.
        Nakonec jsem objednal z Alíku "chromované" lišty. Uvozovky píšu záměrně, protože je to jen nerez vyleštěný do chormového lesku. Jak to vypadá v reálu na jednom španělském Toledu vidíte dole, já bych lištu dal o pár mm níže a zadní lištu rádiusem obráceně, aby to navazovalo tvarově na hranu dveří:

To že to je jakoby chrom mi ani tak nevadí, protože je stejně chci dát do černého lesku, aby to ladilo s lištou v nárazníku. No a tady je jádro pudla. Jakou technologii povrchovky zvolit?
        - potažení černou lesklou fólií
        - Plastdip nebo Foliatec gumový nátěr lesklou černou
        - nastříkání základovkou Body 960 Wash Primer, pak nastříkat černou lesklou a přes to 2K bezbarvý lesklý lak
        - nastříkání u lakýrníka
        Co byste zvolili vy, kdo má nějaké zkušenosti s podobnými tuzingovými úpravami podobných dílů? Pročetl jsem toho na webu hodně a zkušenosti jsou různé.

• Od miklisek
        Tohle asi bude na internetu tisící návod na instalaci lampičky W8 s difůzními LEDkami do koncernového auta. V našem případě je to RAPID.
        Já jsem zvolil trochu jiný způsob připojení redukce, než se v návodech obvykle vyskytuje. Navíc u RAPIDa je ještě jedna odlišnost, kterou nikdo nejspíš neřešil a to připojení zadní stropní lampičky tak, aby šla vypnout/zapnout společně s přední lampičkou spínačem na přední lampičce.

Můj zdroj lampičky byl alliexpress.com za slušných 55 USD : https://www.aliexpress.com/item/CHESHUNZAI-For-Passat-Lingyu-1-8-T-2009-2011-PASSAT-B5-Top-light-Interior-Dome-Light/32827365531.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.zR9sgF
        Je třeba ještě dokoupit zásuvku VW číslo 893 971 993 pro připojení původní 3 pinové svorkovnici. U mě opět zdroj alík https://www.aliexpress.com/item/5-30-100sets-3pin-2-8mm-auto-wire-harness-connector-893-971-993-893971993-for-VW/32800075130.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.7eYv22 (kdo by chtěl realizovat úpravu, mám ještě 4 ks, za poštovné rád pošlu). Výhodou je, že součástí jsou i piny.

První prací je ořezání lůžka pro 6 pinovou svorkovnici, jinak se lampička do stropu nevejde kvůli kaslíku na brýle. Doporučuji nejprve si označit, kde jsou piny 1 až 6.

Protože jsem nechtěl použít redukci z prostorových důvodů (mám ve stropu kabelů už až až), využil jsem místa pro druhý mikrofon. Ve svorkovnici jsem vytvořil tři drážky pro vodiče, aby mohly jít směrem nahoru.

Vodiče jsem zapojil klasicky jako ostatní (pořadí svorkovice -> piny na lampičce): 1->3; 2->5; 3->4. Vodiče jsem napájel na packy a zaizoloval smršťovací bužírkou.
        Na fotce je vidět i umístění 3 pinové svorkovnce v lůžku mikrofonu. Mechovou vložku, která je v lůžku, jsem ořízl na tloušťku asi 2 mm, aby svorkovnice zapadla co nejvíce dolů. A aby svorkovnice mezi zobáčky dobře držela, omotal jsem tělo svorkovnice 2x PVC elektrikářskou páskou.

Žlutý vodič vpravo na fotce na pinu 1 lampičky je napájení osvětlení tlačítek. Vede do 2 pinového konektoru, který je společný pro tento žlutý vodič osvětlení tlačítek, vedoucí A sloupkem, a pro šecivý vodič připojení propojení se zadní lampičkou. Šedý vodič je připájen ke prostřednímu pinu pravého tlačítka čtecí lampičky.

Mikrofon je zacvaknut v pravém lůžku, vodiče jsou vyvedeny směrem doleva.

Finální podoba lampičky před instalací do stropu....

....a po usazení do něj.

Zbývá mi už jen doladit barvy LEDek vpředu (4xT10) a vzadu (sufitky) a hlavně předělat osvětlení tlačítek na zelené a připojit jejich napájení k ovladači světel. 
      • Od miklisek
        ŠKODA RAPID - AL kola 7Jx16" ANTIA
        Prodám 4ks AL kol ANTIA pro ŠKODA RAPID, FABIA III, rozměr 7Jx16" ET46. V ceně pneu BRIDGESTONE TURANZA ER300 215/45R16, vzorek 6 mm, jeté 4 letní sezony = v mém případě cca 20.000 km. Ráfky mají provozní oděrky u otvorů pro šrouby.

• Od kerim1
        Zdravím Vás,

Mám vůz ŠKODA RAPID 1,0 TSI 81 Kw STYLE r.v 2018 a z nějakého důvodu mi praskla přímo na středu chromová lišta předního nárazníku. Nedokážu si to vysvětlit, žádný kamínek, žádné jiné poškození. Lištu jsem nechal reklamovat, takže se uvidí.   Jinak cena lišty 1270 Kč.

Nemá někdo stejný problém? Popřípadě jak dopadl???