Přejít na obsah

VCDS - Kódování ŠKODA Rapid MR16+


PTiCA

Doporučené příspěvky

Myslím, že daleko komfortnější je stisknout jedno tlačítko, než obíhat auto a otvírat a pak zavírat dveře. Právě proto myslím, že jedno okno je lepší než vůbec nic, jak jsem už psal. Taky ne úplně všude je na to prostor, třeba na parkovišti u obchoďáku bych se bál, že mi ty dveře někdo urazí... Já bych si osobně to nechal zkusit nakódovat. Pokud se to vůbec povede, což jak obecně známo není vůbec jisté, tak uvidíš jestli ti to bude vyhovovat. Pokud ne, tak to jde v infotaimentu vypnout a třeba někdy v budoucnu z jakéhokoli důvodu zase zapnout.

 

Tím bych ale tuto rozpravu ukončil, protože jsme se už tímto trošičku vzdálili od tohoto topicu o kódavání funkcí našich Rapidů :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@kvetosm Hmmm, pak je otázka, jestli se to někomu povedlo i na MR 2019 a dále (co mám treba já). Ty už měly BCM 2Q0, jako F3 FL a Scaly. Když jsrm se kdysi ptal guru Ferdy25 na můj vůz s 2Q0, tak mi trochu tajemně odepsal, že mu to jde se stejnou úspěšností jako u jiných modelů 🤔. Víc jsem se tehdy nedozvěděl. No, dost by mě objasnění této záhady zajímalo, byť to mám na svém autě pořešeno trochu komplexněji, pravě i diky Ferdově pomoci s datasety 🤗, ale to je už  jiný příběh 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak včera úspšně dokódováno díky @kvetosm. MR2019 Style+ . V okolí Prahy doporučuji.

 

Dodatečné setření kapek na čelním skle.
Dotankování v litrech v maxidotu
Asistent rozjezdu do kopce
Zadní světla při denním svícení
Stopky v menu Maxidotu
ESC možnost vypnout a ASR vypnout
Offroad menu

+ mi ještě navíc nakódoval zavření okna po vypnutí klíčku

Zkusil i stahování okna přes dálkové ovládání a to nefunguje, ale ani jsem to nechtěl. Bylo to spíš na zkoušku.

 

 

  • Díky 1
  • Pozitivní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 14. 3. 2022 na 7:26, Deawon napsal:

+ mi ještě navíc nakódoval zavření okna po vypnutí klíčku

Zkusil i stahování okna přes dálkové ovládání a to nefunguje, ale ani jsem to nechtěl. Bylo to spíš na zkoušku.

@Deawon Ještě mě napadá k tomu LP oknu. Funguje ti po kódování možnost ovládání LP okna přidržením klíče ve dveřích v poloze odemčeno/zamčeno? Vím, že to nechceš moc využívat, ale třeba ta informace pomůže jiným 🙂

Editováno: , autor: tom01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

@Pepa71 tak mi kdyžtak do zprávy pošli co máš za nainstalovaný firmware v rádiu (podržení tlačítka menu > aktualizace firmware > nainstalované, pokud si pamatuju správně).

Jsem teda z jižní moravy...
Případně teď v sobotu bude za Ostravou sraz, je to sice dál ale lepší společnost :D tak bychom to tam za pár minut mohli snad patchnout, důležité je ale první vědět ten firmware.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 14. 3. 2022 na 7:26, Deawon napsal:

Tak včera úspšně dokódováno díky @kvetosm. MR2019 Style+ . V okolí Prahy doporučuji.

 

Dodatečné setření kapek na čelním skle.
Dotankování v litrech v maxidotu
Asistent rozjezdu do kopce
Zadní světla při denním svícení
Stopky v menu Maxidotu
ESC možnost vypnout a ASR vypnout
Offroad menu

+ mi ještě navíc nakódoval zavření okna po vypnutí klíčku

Zkusil i stahování okna přes dálkové ovládání a to nefunguje, ale ani jsem to nechtěl. Bylo to spíš na zkoušku.

 

 

Tak jsem také u @kvetosm nechal na konci února kódovat, hodně podobný seznam. MR2018 ze začátku roku. A jako výjimka se povedlo i to okno přes dálkové ovládání. 

A nyní otázka. Mám nastaveno dotankovat, ale ukazuje "nedobré" údaje. Když mám viditelně pod půl nádrže, ukazuje 25l. Když jsem měl dojezd 20km, ukazoval 40l. Na 45l jsem se dostal, když jsem už měl tak 10 km dojezd 0. Nádrž mám na 55l. Dá se to nějak "opravit"?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za to funční okno buď rád. Ten ukazatel dotankovat se pohybuje v kroku po 5-ti litrech. Ono i s nulovým dojezdem zbývá v nádrži ještě dost paliva. Zkus spíš porovnávat kolik ti to píše, když jedeš pro palivo, natankuj plnou a porovnávej s reálem na stojanu. Mě to plus minus těch 5l sedí, mám to dokódováno také a beru to stejně jen jako orientační údaj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Dnes při listování v palubním počítači jsem koukal, že i po ručním vynulování servisních intervalů a přechodu na pevný 15.000km mi u mého Rapida MR 2019 nezmizela položka teplota oleje, jak se to stávalo asi u starších MR. Dokodovaná položka dotankovat zůstala také 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Zdar nemáte někdo zkušenost s bezpečnostním kódem centrální elektriky ? 31347 jednotka nebere a za boha ho nemůžu sehnat bez něj nejde nastavit living a comming home přes natrasovní kanálů. Nikde na fórech tady jsem nic nenašel. Díky za každý info. Rok 2014 jednotka 6R0 a nějaký drobný.

Editováno: , autor: Talla2xlccv
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...