Přejít na obsah

Vibrace od motoru


Hanys.cz

Doporučené příspěvky

Můžu přepnout. Dělá to na obojí.

 

Jinak neměl jsem čas na diagnostiku ale v sobotu se auto po ránu pořád třepalo, pak jsem někde jezdil, trošku jsem auto protáhl a v sobotu v noci ani v neděli ráno ani dnes to už nedělalo. Takže jsem cívky zatím odložil, tak mě napadá, jestli nemohla být nějaká usazenina někde. Prostě to přestalo dělat. Auto je už i po ránu v klidu.

 

Jinak motor je skoro čistý. Žádná chyba se spalováním nebo tak. Pořád jen ten tlak. Jenže nemám čas se mrknout na tu membránu, snad třeba zítra.

V příloze výpis z dia.

 

SUPERB_2016_09_19_11_44.pdf

Editováno: , autor: Hanys.cz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ahoj, mam podobny problem, tak zkusim vyuzit tema.

Motor 1,8 TSI - BZB (v passatu cc)

6stup. manual

najeto 135tis

 

Popis problemu:

- po studenem startu, kdy ma motor zvysene otacky, se opakovane objevuje narazove kratkodobe zavibrovani motoru, ktere se prenasi az do kabiny. Motor pritom nijak nevynechava. 

- tyto vibrace maji ruznou intenzitu...subjektivne si myslim, ze kdyz je teplejsi pocasi, tak jsou mensi

- vibrace ustanou presne ve chvili, kdy klesnou otacky po prvotnim zahrati motoru....odhadem do 30s od nastartovani

- dal se mi jeste obcas stane, ze pri plynule jizde a naslenem prudsim seslapnuti plynu auto malicko cukne (neni tam zadna delsi prodleva a nasledne vystreleni dopredu jak byva popisovano). dela to naprosto nepravidelne. Jedine co jsem vypozoroval, ze nikdy ne 2x za sebou

 

A ted neco s cim by to mozna malicko mohlo souviset.

Loni mi praskl vstrik na 4. valci za jizdy a nasledne:

- byly vymeneny vsechny vstriky 

- byly vymeneny vsechny zapalovaci svicky - puvodni byly z origo servisu BOSH 06H905611....nove jsou NGK  PFR7S8EG (06H905601A). Pricemz by melo platit (aspon doufam teda), ze 06H905611 = 06H905601A 

- civky zustaly puvodni

- jedinym problem po teto zavade zustal a dosud nebyl vyresen....sviti mi kontrolka motoru a diagnostika hlasi chybu P0420 = snizena ucinost katalyzatoru....pri kontrolnim mereni emisi to ma pouze na volnobeh vyssi hodnotu nespaleneho kysliku (myslim)....jeden mechanik mi rikal, ze s timhle konkretne ma zkusenost a staci dat kat nejlepe odborne procistit. 

 

Momentalne si nejsem schopny vzpomenout, jestli se tyhle vibrace objevovaly i pred prasknutim toho striku a nasledne vymeny svicek a vstriku. 

Dal sem se tu docetl, ze mela vyjit nova verze softwaru RJ s oznacenim 0050, ktera by mozna mohla pomoci.

Ve 103tis byly delany preventivne rozvody kvuli obave ze spatneho napinaku.

 

Diky vsem predem za rady

 

 

 

 

 

Editováno: , autor: roxtidy1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...