Přejít na obsah

Nabourej a ujeď - na co máte povinný ručení?


Pawlisko

Doporučené příspěvky

Tak neuběhl ani měsíc co bydlím v Praze a už jsem šíleně nasranej. Nějaký idiot mi slušně podřel přední nárazník, blatník a ještě mi zasunul xenon do auta. Kdo by čekal, že mi tam nechal za stěračem třeba vizitku nebo kousek papírku, tak by čekal marně. Žijeme totiž ve světě, kdy je každej posranej z toho,že něco udělal a rychle odjel. Stalo se to zřejmě večer, takže beze svědků.

Výsledek vidíte sami. Policajty jsem volal naprosto zbytečně, protože v okolí nejsou žádné kamery. 

Místo toho, aby to šlo z povinného toho vola to budu platit já. Zaplatil by o pár stovek na povinném víc a takhle budu platit víc já. Kdyby se mi přiznal, tak mu snad i těch 5 tisíc dám, abych s tím neměl takové drbání. Takhle budu 14 dní bez auta, zaplatím 5k za spoluúčast a ještě s tím pocitem, že platím za něčí blbost.

Sorry, že prudím, ale musím se "vyřvat". Myslel jsem, že je k něčemu kancelář pojistitelů, ale omyl, je to pro případy, kdy je "viníkovo" auto bez pojistky. Takže bourejte, ujíždějte a nechte to platit ty, co za to nemůžou.

Mír!

IMG_2062.jpg

IMG_2060.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebo to bylo tak, že kolem projíždělo úplně nevině autíčko s ožralým řidičem vzadu na sedadle a tvoje zákeřný auto mu skočilo do cesty a nabouralo ho. A pak zas zacouvalo zpátky na místo a dělá jako že nic. Přesně takle to tvrdil borec policajtům, když kolegovi naboural auto a pak hned na místě nehody usnul.

Ale todle je sviňárna. Kdyby měl zbytkáč a nechal kontakt, tak bych byl nasranej, ale budiž. Sepíšeš papír, chlast nedokážeš a pohoda. Ale ujet je prasárna největšího kalibru. A pokud byl OK, tak se nemá čeho bát bo poldy nemusíš volat, takže žádnej flastr, žádný body.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky dobrý příběh s tím kolegou.

Kdyby tam nechal číslo nebo tam třeba dnes přijel s tím, že to naoubral a že se omlouvá, tak ho ještě poplácám po ramenou a vezmu ho na oběd. Už jsem bouranej byl, ale mladýho jsem nenechal ujet. Takže vím, jak to chodí v případě, že řidič neujede. Tady je průser v tom, že se někdo posral a rovnou ujel. 

V žádném případě nebudu nikdy nasranej, když mi někdo odře auto, nasranej budu, když se někomu něco stane, ale takhle mám v řiti. Hodím do servisu, vemu druhý auto a opravujte. Takto to je prostě úplně na hlavu postavený. Odři mi auto a zmiz! 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsi zjistil brzo, že pojištění je úplně k hownu v případě, ze někdo něco udělá tobě a ty ho nechytneš za vlasy a nepočkáš než se ti upíše nebo než přijedou policajti...

Já měl auto na parkovišti, vandal mi ulámal co šlo, zrcátka, stěrače, rozbil zadní světla odřel mi liťáky (asi je chtěl ukrást, ale nešlo mu to a tak mi udělal alespoň škodu na autě)... Nejen, že jsem platil spoluúčast, ale ještě se mi zvedlo havarijní pojištění o 4000kč kvůli porušení bezeškodního období... Asi tolik k pojištění. Je to dobré akorát když si zničíš auto sám, jinak je to úplně k hownu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řekl bych ze to bude v podstatě všude stejné. Byl jsem u 5ti pojišťoven a nikde jsem nebyl spokojený, a kde byl problém? Ano vždy když jsem měl škodu od někoho jiného a viník nedohledán... Najednou nikdo nechce platit a za ten rok co jim dáš a pak si spoluúčastí zaplatíš opravu je úplně k ničemu abys to měl...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stringo, já nehážu špínu na mou pojišťovnu. To možná až uvidím jak se zachová během vyřízení škodné události. Volal jsem si na linku a paní mi říkala, že se mi to zdraží max. o pár stovek (v mém případě). Jen jsem si myslel, že čistě Kancelář pojistitelů, do které všichni přispíváme slouží i pro případy, kdy prostě mi někdo ohobluje auto na parkovišti a je patrné, že moje chyba to nebyla (policejní zápis). Takhle vlastně když pojedu s traktorem a rozbouchám celou ulici a ujedu, tak jsou všichni v prdeli, protože ujedu... Super!

Pojišťovny taky pravidelně měním, podle aktuální nabídky, výši spoluúčasti jsem si dnes snížil na 2 000 Kč, přičemž pojistné mě při prodloužení vyjde o 3 stovky víc, než loni. 

Jinak já beru havarijko jako pojištění na velkou škodu, tzn. nabourám si auto tak, že je velká škoda. Raději si zaplatím ročně 6 tisíc a pak 5 tisíc spoluúčasti (po dnešku už jen 2 tisíce), než abych najednou tahal z peněženky 100 tisíc. O krádeži auta ani nemluvím. Jen mě prostě sere neschopnost lidí se postavit k problémům čelem. 

Jinak nevím jestli jsem to psal, ale škoda je vyčíslená na 30 tisíc autorizákem (kde i auto skončí), pojišťovna mi po shlédnutí dala 10 tisíc na opravu "vlastním servisem". Protože je chycená lampa a nechci se s tím drbat, tak to dám v Praze do Auto Jarov a ať si dělají co chtějí. 5 tisíc zaplatím tak i tak...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

CKP k tomu fakt neslouží, a nikdy sloužt neměla.. a mimochodem, je vcelku nesmyslné, aby to dělala...

... dovedeš si představit, jak by to vypadalo? každý jouda, který by si sám odřel auto třeba při parkování (nebo při jakékoli jiné činnosti), by  se přirozeně vykašlal na to, aby si to platil ze své pojistky, a řešil by to přes CKP jako případ, ve kterém viník ujel.

Pokud si dobře pamatuju, tak CKP vystupuje v roli "pojištovny viníka" u nehody, kde viník ujel, jen v případě že došlo k úmrtí osob (možna i v případě zranění osob, teď už si nejsem jistý).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ČKP  je tu od toho, když tě nabourá auto, které není pojištěné nebo mám pocit, pokud viník ujede, ale je identifikovatelnej a ČKP pak dává příkaz pojišťovně, aby to uhradila.

Chápu, že by to hodně lidí zneužilo, stejně tak určitě chápeš moje nasrání. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, to opravdu ne ... resp. ano, krom pripadu, který jsem jmenoval, CKP tez funguje v pripade, kdy te naboura vozidlo, které není pojistene (a pak vymaha příslušnou castku po ridici)

Ale s tim zbytkem nemas pravdu - identifikovane vozidlo, které ujelo  (opsal jsi si třeba SPZku).. to vůbec s CKP nesouvisi. Pokud je vozidlo identifikovane, tak kontaktujes primo jeho pojistovu (nicmene pozor, ono nestaci, ze jsi to vozidlo identifikoval .. musíš prokazat, ze to bylo prave to vozidlo - cili bud mas priznani ridice apod.). CKP do takového pripadu nevstupuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě jsem upřímně neviděl nehodu u které bylo jedno auto bez škrábance a druhé dobouchané, takže to je spíše slovíčkaření o tom, jestli se někdo musí přiznat. Kdybych věděl SPZ, tak je to úplně jednoduchý, nahlásím to policii a končím, ať si to zjistí sami. Zrovna včera jsem na křižovatce byl svědkem nehody, kdy Q7 vystartovala myškou z křižovatky a odřela předek druhého auta. Dojeli jsme ho (běžným provozem) a paní si telefonem šla vyfotit SPZ a dál to neřešila. Zavolá policajty a nestará se, protože zná vozidlo. Nedovedu si představit, že bych musel ještě dokazovat, že tohle auto mě fakt nabouralo, se podívám a ukážu čím mě trefil ne?... když si to nechá hned opravit, tak to i debil pozná, že to je nově opravené...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Však to ti nikdo nevymlouvá, ale snad bych neměl já nic platit, když si nic neudělám na autě, tohle je postavené dost na palici. Mě kráva najela na parkovišti do měsíc nalakovaného nárazníku a ujela, stál jsem daleko na to, abych viděl SPZ, platil jsem za někoho jiného, vloni me vytlačili protijedoucí auto do pangejtu, opět bez viníka a ja cáloval 30t ze svého a proč?

Je to k nasrání a Pawliska naprosto chápu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě jsem upřímně neviděl nehodu u které bylo jedno auto bez škrábance a druhé dobouchané, takže to je spíše slovíčkaření o tom, jestli se někdo musí přiznat. Kdybych věděl SPZ, tak je to úplně jednoduchý, nahlásím to policii a končím, ať si to zjistí sami. Zrovna včera jsem na křižovatce byl svědkem nehody, kdy Q7 vystartovala myškou z křižovatky a odřela předek druhého auta. Dojeli jsme ho (běžným provozem) a paní si telefonem šla vyfotit SPZ a dál to neřešila. Zavolá policajty a nestará se, protože zná vozidlo. Nedovedu si představit, že bych musel ještě dokazovat, že tohle auto mě fakt nabouralo, se podívám a ukážu čím mě trefil ne?... když si to nechá hned opravit, tak to i debil pozná, že to je nově opravené...

Ale tady nekde o to, jestli tam byl skrabanec nebo ne...

Klidne mejte skrabance oba - jen tu konstatuju, ze kdyz dotycny (i se skrabanci) ujede, tak i kdyz mas jeho spzku, tak je ti CKP k nicemu. Ta s takovymto pripadem nema nic spolecneho.

A ano - musis to v takovem pripade prokazat. Pokud si to necha hned opravit, a ty na nej ukazes, tak je to jen neprimy dukaz, on rekne ze se naboural jinde, a je to tvrzeni proti tvrzeni... a policajti to odlozi (pokud bys to dal na policajty), on to pojistovne nenahlasi, takze ta plnit nebude. Pak uz ti zbyva jen obcanskopravni spor, a tam taky jen "ukazat" nestaci...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Popravdě, pokud to je tak, jak píšeš, tak to není nic jinýho, než smutný....  to aby u sebe měl člověk bouchačku a střílel po autech, co ujíždí od nehod, aby zabránil cálování z vlastního, když jsou lidi sráči a ujíždí.

Já si k*rva když jsem nacouval do nové Audi šel do restaurace k majitelovi a šel jsem se mu omluvit a sepsat to. Proč mi to do háje přišlo jako normální? Borec byl naprosto v klidu a ještě poděkoval, že jsem neujel. TVL proč bych ujížděl. Když někomu poškodím jeho majetek, tak snad udělám všechno proto, abych mu tu škodu uhradil, ať už ze svého nebo své pojistky. Takhle to má být správně, ale pokud mají všichni přemýšlení jako Tragedie_v_JZD tak se ani nedivím, že to jde všechno do háje. Za chvilku to bude běžná praxe....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aby nedoslo k mylce.... patrim mezi ty slusne a taky bych se sel napraskat - nicmene, mam i zkusenost od toho soudu, kdy jsem se soudil jako poskozeny ridicem, ktery... "slusny" nebyl a nespolupracoval.

Buďˇe nicmene radi , ze vina se musi dotycnemu prokazat, at jde o vrazdu, nebo pokrouceme plechy. A bez ohledu na to, ze to taky nemusi byt dokonale, jsem rad, ze tomu je prave tak a ne jinak.

Ps: tobe by se libilo, kdyby k tomu, abych si z tveho povinneho ruceni nechal opravit auto, stavilo vedet tvou spzku? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozřejmě by se mi nelíbilo, kdyby mě někdo nahlásil a automaticky by šla oprava. Pokud však dojde k poškození dvou vozidel a je zřejmé, že auto A je nabourané na očekávaném místě od vozidla B, pak nevidím jediný důvod, proč by se měl někdo hádat. Nechal jste si to opravit? Najednou? Opravdu? Stejná barva laku, okamžitá oprava? Stejné místo? 

Když mě někdo praští, já ho identifikuji, on bude mít odřené ruce, řekne policajtům, že mi nic neudělal, tak to rovnou odloží? Nesedí teď náhodou ten mladej za skoro vraždu té kadeřnice? Taky říkal, že to neudělal a jediný, kdo říká, že ano, tak ta paní...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě tohle nepřekvapuje, sám jsem před lety na mém Roomsterovi našel odřený a poškozený nárazník, nicméně byl za stěračem lístek s tel. číslem. Bohužel jsem tam nevolal hned a jel jsem si zařídit co jsem potřeboval. A to byla chyba - číslo bylo totiž neexistující !

Sic byla poblíž kamera, ale nic z ní nezjistili - takže smolík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na jedný firmě co sem dělal 3 borci předemnou nabourali při otáčení barák (to sem se dověděl až zpětně). Mě se to povedlo taky, tak sem šel hledat správce, že mu dám údaje a pofrčím dál. Aniž by tam byl nějakej svědek nebo sem věděl, že je tam kamer. Tak zme to sepisovali a borec mi povídá jestli su v pohodě. Když sem se zeptal proč, tak mi řekl, že su první, ze všech co jim ten barák nabořili, co se šel přiznat. Vostatní vzali roha a hledala je PČR pomocí kamerovýho záznamu. Ale zdrhej s károu co má logo přes celej bok a prdel a jezdí tam 2x tejdně. 

Když sem mu řek, že by to měl bejt standart když něco provedu, tak se strašně divil bo jim ten barák nabouralo už asi 10 firem a 35 řidičů když se tam s náklaďákama votáčeli ve vjezdu do garáží pro osobáky. 

Takže ujet je novej standart. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, stanmar napsal:

Mě tohle nepřekvapuje, sám jsem před lety na mém Roomsterovi našel odřený a poškozený nárazník, nicméně byl za stěračem lístek s tel. číslem. Bohužel jsem tam nevolal hned a jel jsem si zařídit co jsem potřeboval. A to byla chyba - číslo bylo totiž neexistující !

Sic byla poblíž kamera, ale nic z ní nezjistili - takže smolík.

A kdyby jsi volal hned co by se změnilo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K tomu ujíždění. Jel jsem nakoupit (je to už snad rok zpátky) a na parkovišti čekám, než vyjede auto a čekám, čekám a normálně nacouval do dalšího auta, říkám "dobře on, kam kouká".... za volantem děda a normálně se rozjel, že odjede, tak jsem mu vjel do cesty a šel za ním. Se mi vysmál, že na tom autě nic není (ani se nepodíval), tak jsem mu řekl, ať tam nechá číslo, ale že na to má snad povinné ručení. Sešlo se tam víc lidí a tak jsem si zaparkoval a šel nakoupit. Ani nevím jak to dopadlo.

Lidi jsou prostě idioti. Ale jak se říká, ten nahoře to vidí.... ono se mu to všechno jednou vrátí a ne jednou, ale několikrát.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:D jako zablokovals chlapa co s tebou nemel nic spolecneho?bud rad ze to byl duchodce a ne nejaky prudas nebo ranar :D je to proste smutne ale je to tak,zvykej si,si v praze takze budes otloukany porad,me tak taky dvakrat poskodili auto a to sem nemel havrijko takze si to clovek zaplati sam,nema smysl nad tim moc brecet a spis hledat zpusob jak tomu zabranit,takze se z toho pouc a parkuj treba jinde,lepe nebo si porid kameru do auta atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyjížděl jsem z parkovacího místa a najednou přede mnou profrčela ženská a odřela si bok, já probroušený nárazník. Říkám ji ať zajede ke kraji, že to sepíšeme a ona že zůstane tam abych ji mezitím neujel... Nakonec si dala říci a vše jsme stranou vyřešili. K tomu přeci povinné ručení je. Protože to byla nehoda po x-letech, tak mi ani nesebrali bonus.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fox... klidne bych to udelal i na jinyho ridice. Kdyz vidim, ze nekdo nekoho naboura a ujizdi (chapej, rozjizdel se na parkovisti, jel asi 10km/h). Co myslis ze by mi mohl udelat? Jakoze ujedu od nehody a jeste napadnu svedky? To by mu urcite za to stalo. 

Jinak uz neparkuju na tom miste kde se mi stala tato vec. Nevim jestli jsem to psal, ale potkal jsem u auta starsiho pana a rikal mi ze na tom miste uz taky nestava, protoze tam jezdi dementi kteri neumi znacky a na prikazanem smeru doleva odboci doprava a pri tom mu uz dvakrat uplne stejnym zpusobem objel Fabii, ale bylo to pres den a hned u parkingu je zahradka, takze tam byli svedci a ridici se bud za 5 minut vratili nebo tam nechali papirek. 

Proste hranicni misto u krizovatky kde je vetsinou volno (oni asi mistni vedi proc). Ted stojim jakoby cumakem k baraku na chodniku (s parkovanim) a kdyz mi nekdo narve zadek ktery jediny couha, tak rozsype nekdo dalsich 5 aut.....

jinak jako zkusenost uz to beru, hlava vychladla..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...