Přejít na obsah

Jaká kola na zimu - ALU nebo plech?


Jan R.

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Na zimu som chcel originálne škodovácke disky, vzhľadom na ceny pneu som volil 15" a predajca mi dal na výber Carme + Continental alebo Propeller + Pirelli. Nemôžem si pomôcť, ale mne hranaté Propellerky pasujú na F3 omnoho viac ako oblé Carme a tak som oželel Conti a uspokojil sa s Pirellkami.. :D

 

Letné Rock 16"

2016-09-28 16.15.06.jpg

 

Zimné Propeller 15"

2016-10-21 16.06.29.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...
  • o 2 týdny později...

Celkom fajn cena pozeram. No nevadi ja uz mam rok plechace ako zimne kolesa. 

Inac ... nepacilo sa mi tam davat kryty kolies ... aj ked asi plnia urcitu funkcionalitu , chrania plechovy disk ... o estetickej by som pouvazoval ... 
A tak som nechal plechace iba tak , hole. Nejak sa mi to paci viac ako s krytmi kolies ... co mi vsak vadilo bolo na prednych kolesach ten hrdzavy naboj resp. to ukoncenie naboju alebo - opravte ma ako sa to pre sne nazyva ... Rozhodol som sa tam dat kryt .. v ramci testovania viacfarebnej tlace. 

5a0888dee6b87_Snmka.thumb.PNG.ba46d3e52d9b565db3fc42289f1d52c7.PNGIMG_20171112_173707.thumb.jpg.97a46427d549190da68aa14c38f344fb.jpgIMG_20171112_181517.thumb.jpg.c75c3c937f2ceefbf969d6ba64fa5a6e.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mozna mas pravdu ale takisto @wirer spominal ze tam dava tie misky.
Ja som to ponal aj ako esteticku zalezitost.  a kedze nemam rad kryty kolies .... 
Otazne je ci sa pod to nedostane vlhkost a nezostava tam dlhsie. Preto ... som sa rozhodol,  ze to potriem este vazelinou ktora odpudzuje vodu, tak isto ako naboje kde sa opiera disk kolesa - to aby s tym potom clovek nemusel miksovat ked to dava dole. 
Minule som bol v servise a predne koleso ten clovek nevedel dat dole tak to bolo prioxidovane k naboju a to hlinikove disky. ( A ano , mal odskrutkovane vsetky skrutky :-) )  Trebalo tak viac poklepat po kolese z kazdej strany. Som si predstavil ako by sa super menilo koleso pri defekte keby to tam bolo tak "zalepene" a mal by som to na tom malom zdvihaciku .... :)

edit: krytky sroubu .... aha kurnik , ja som to nepochopil lebo aj v tej oske je skrutka , resp. matica .... aach mi to nepali asi takto vecer. 
krytky skrutiek ... hm no ja som to tam dal neh to tam nesvieti tie strieborne skrutky .... 
rozmyslam ze ked budem mat sedy/antracitovy filament tak vytlacim spojenie tych 5 skrutiek do hviezdy + kryt toho naboja dokopy ako jeden kus plus taky aby sa tam nezachytaval sneh - nejaky skoseny pravdepodobne ...  aaaalebo sa necham inspirovat skodou 100 / 110 - tie chromove puklicky alebo ako sa to volalo :D (srandujem) 
edit2:  no... a bez krytiek nemam skusenost ale moje stale svietia aj po jednej zime @Heini pisal ze ich mal jak liska , neviem ci sa nejak zmenil material od vtedy ja musim povedat za seba ze su jak nove :-) 

 

Editováno: , autor: naschd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na zimnych normalne pouzivam uz druhu zimu tieto krytky skrutiek , nevidim dovod preco by ich mal niekto brat. Taktiez som ich videl na inych skodovkach nahodene.
Ked by mi ich ukradli tak si objednam druhe myslim si ze to by nebol problem  aj ked neviem naco by komu boli.
No to by vypadalo asi otrasne :D to ma napado zo srandy skor ako vazne. Ale zo srandy mozem ked sa budem nudit navrhnut :D:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Kdyby někdo chtěl originál lita kolá za slušnou cenu, tak jsou teď v akci přímo u dealera Škoda - Dione 16" a Italia 16" viz níže: 

 

https://www.facebook.com/AutokleverSpol/photos/pcb.1559745007459364/1559740624126469/?type=3&theater

 

https://www.facebook.com/AutokleverSpol/photos/pcb.1559745007459364/1559740584126473/?type=3&theater

 

Editováno: , autor: Simply Clever
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...