Přejít na obsah

Jaká kola na zimu - ALU nebo plech?


Jan R.

Doporučené příspěvky

Já se rozhodl pro první zimu vzít nový plecháče (ne ze Škodovky) + GoodYear Ultra Grip 9 pneu. A aby to nebylo hnusný, tak jsem na to hodil origo poklice http://eshop.skoda-auto.com/cz/cs/b2c/celoplosne-kryty-kol---dentro-5-0j-%C3%97-15%E2%80%9D-6v0071455x. Vypadá to celkem hezky.

 

Na léto mám 16" ALU kola, na zimu dle doporučení o číslo menší, tedy 15", ale plechy. Jedná se o F3 combi Style 1,2 TSI 81kW.

post-96353-0-50064800-1445279045_thumb.j

Editováno: , autor: Saablic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ještě další dotaz doufám že to nikomu nevadí že mám pro vás asi tak "hloupé" otázky

http://plechova-kola.heureka.cz/kfz-6jx15-5x100-et38/ jaký je rozdíl mezi variantou na fabii/rapid a octavii?

Disk KFZ 8380 má všetky parametre rovnaké aj pre F III, no asi tam nebudú pasovať originál puklice F III, kôli iným dieram pre uchytávanie puklíc pre Octaviu I. Takže tu je ten problém. Pre F III je určený KFZ 7760

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se rozhodl pro první zimu vzít nový plecháče (ne ze Škodovky) + GoodYear Ultra Grip 9 pneu. A aby to nebylo hnusný, tak jsem na to hodil origo poklice http://eshop.skoda-auto.com/cz/cs/b2c/celoplosne-kryty-kol---dentro-5-0j-%C3%97-15%E2%80%9D-6v0071455x. Vypadá to celkem hezky.

 

Na léto mám 16" ALU kola, na zimu dle doporučení o číslo menší, tedy 15", ale plechy. Jedná se o F3 combi Style 1,2 TSI 81kW.

 

no... co na to říct? hezký to není, ale jezdit se na tom dá...  :kol-45:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Disk KFZ 8380 má všetky parametre rovnaké aj pre F III, no asi tam nebudú pasovať originál puklice F III, kôli iným dieram pre uchytávanie puklíc pre Octaviu I. Takže tu je ten problém. Pre F III je určený KFZ 7760

Mám disk z OI a poklice Dentro z FIII. Naprosto bez problémů. Středový otvor stejný, šrouby taky sedí jak mají. Nové disky jsou dle informací z různých e-shopů o něco lehčí, tak možná proto.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

No jo, to je ta neznalost ovládání fora...

 

PS - A jaký máte pocit po přezutí z letních (nejlépe 16-tek) na zimní?

 

Já mám stále pocit, že jezdím na "nevyvážených" kolech, auto poskakuje, prostě jede tak nějak kostrbatě, nevím jak to lépe popsat. Dokonce jsem byl znovu v pneuservisu, ale prý je vše OK, tak nevím, jestli si už něco nevsugerovávám. Rozhodně je to stav, co mně pěkně s**e.

Editováno: , autor: CharlieCh
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo, to je ta neznalost ovládání fora...

 

PS - A jaký máte pocit po přezutí z letních (nejlépe 16-tek) na zimní?

 

Já mám stále pocit, že jezdím na "nevyvážených" kolech, auto poskakuje, prostě jede tak nějak kostrbatě, nevím jak to lépe popsat. Dokonce jsem byl znovu v pneuservisu, ale prý je vše OK, tak nevím, jestli si už něco nevsugerovávám. Rozhodně je to stav, co mně pěkně s**e.

 

Já mám tento pocit až kolem 160-170 (hluk a jemné vibrace). Jinak jsem rozdíl mezi letními a zimními nepoznal (ani na suchu v +15°C), což asi bude tím, že zimní jsou do 240km/h a jsou vyztužené (90 XL). :)

 

Léto

post-91469-0-86741800-1447270448_thumb.j

Zima

post-91469-0-88566600-1447270452_thumb.j

Editováno: , autor: mp390
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...