Přejít na obsah

Kodiaq vs konkurence


Losky83

Doporučené příspěvky

Opravdu si myslíš, že ti to přečuhující kus plastu zachrání? Jen se utrhne v místě, kde bez něj ještě nezarveš. A v místě, kde bys nárazník normálně poškodil, ho poškodíš tak jako tak, jen ho pak měníš za dvojnásobnou cenu kvůli kusu stříbrného plastu navíc..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Za květen registrováno cca 7500 Kokodáků, z toho cca třetina v Číně. Su zvědav, jak vyřeší avizované navýšení kapacity na Kokodák. Yeti II a Ateca byly sloučené kvůli synergii, tak jestli půjde někdo z kola a nebo zavedou osmý pracovní den...

Editováno: , autor: bojler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Co hovorite na novu 5008 od Peugeotu? Minuly tyzden som bol s rodinou na "kochanu" po autosalonoch a moj favorit Kodiaq zenu a ani mna prilis nenadchol. Zato po usadnuti do 5008 som sa citil ako v inom svete.

 

Kodiaq vyhrava u mna technikou. Ci uz motorovo (chcem benzin) alebo aj napr. lepsimi kamerami atd. Na 5008 sa mi paci hlavne interier a 3 samostatne sedacky vzadu bez stredoveho tunelu. Subjektivne ovela viac miesta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám 140kW a manželka myslím tu 1,6 HDi, nevím, kolik to má. Ani nevím, jestli bude mít full LED, já určitě ano, mám, mimo panoramy, plnou palbu. Ale uvidíme brzy, manželce už stojí v autosalonu a mě od pondělí ve Kvasinách...

Tak jsem se koukal, její verze full LED nemá, to má až verze GT. A motor má 120k.

Editováno: , autor: Daniel Bednář
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokial si ich nedala ako priplatok tak veru jedine GT ale ta je zase iba s 2.0 motorom. Skoda ze sa to neda skombinovat. Chcel by som 5008 s 1.4 TSi :)  Ta 1.2 benzin sice vyhrala niekolko krat motor roka ale nejako si to neviem v tom aute predstavit. 1.6 THP mala dost velke problemy a ktovie ci uz vsetko odstranili.

1.6 diesel je dost slaby a 2.0 sa predava az s GT.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
V 1/16/2018 na 9:57, rembaz napsal:

Co hovorite na novu 5008 od Peugeotu? Minuly tyzden som bol s rodinou na "kochanu" po autosalonoch a moj favorit Kodiaq zenu a ani mna prilis nenadchol. Zato po usadnuti do 5008 som sa citil ako v inom svete.

 

Kodiaq vyhrava u mna technikou. Ci uz motorovo (chcem benzin) alebo aj napr. lepsimi kamerami atd. Na 5008 sa mi paci hlavne interier a 3 samostatne sedacky vzadu bez stredoveho tunelu. Subjektivne ovela viac miesta.

 

Nevim jak 5008 ale meli jsme nekolik 307 a 407. Takze z Peugeotu jsem jiz vylecen. 307ky nekvalitni material a oproti skodovce se to sypalo (zarovky, kroutici se brzdove kotouce, sypajici se turba). 407 v pohode az na problemy s "Depolution system fault". 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky bych sice Francouze nechtěl, ale ty nové modely by měly být spolehlivější a díky spolupráci s BMW (včetně člověka od BMW uvnitř) už to nebudou ani takové hrozné plečky jako dosud. Podle mě to kvalitou horší než nové Škodovky nebude..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne sa francuzske auta nikdy nepacili a nikdy som ich nemal. Ale po usadnuti do novej 3008/5008 ma jednoducho dostali. Auta mavam len pocas zaruky takze ak budu nejake problemy tak to opravia a co bude neskor to ma uz netrapi. V kazdom pripade necham nakup asi az na dalsi rok aby mali cas vychytat prve muchy. V prvych rokoch produkcie sa aj tak vzdy u vsetkych aut doladuju chyby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 16. 1. 2018 na 9:57, rembaz napsal:

Co hovorite na novu 5008 od Peugeotu? Minuly tyzden som bol s rodinou na "kochanu" po autosalonoch a moj favorit Kodiaq zenu a ani mna prilis nenadchol. Zato po usadnuti do 5008 som sa citil ako v inom svete.

 

Kodiaq vyhrava u mna technikou. Ci uz motorovo (chcem benzin) alebo aj napr. lepsimi kamerami atd. Na 5008 sa mi paci hlavne interier a 3 samostatne sedacky vzadu bez stredoveho tunelu. Subjektivne ovela viac miesta.

Zdravím, přidám pár svých postřehů. Také jsem se nedávno rozhodoval mezi Kodiaqem a Peugeotem 5008. Měl jsem možnost jezdit několik dní s 3008 a 5008 v nejvyšších verzích. Obě to jsou velice povedená auta, ale je zde několik věci, které jsem nepřekousl:

- V 5008 se nevejdu na zadní sedačky. Meřím sice jen 185cm, ale prostě jsem se tlačil hlavou do stropu, resp. do hrany panoramatické střechy, velice nepříjemné. Jediná šance je sklopit si trochu zadní opěradlo. Auto má velkou světlou výšku, vyšší posaz, ale nízký strop. Ale jak už bylo napsáno, nemá středový tunel, což je příjemné.

- Nevejdu se stojící pod páté dveře. Zkoušel jsem, zda je víko v max. poloze a bylo. Opravdu si nechci při každém lezení do kufru dávat bacha, že si urazím hlavu a sklánět se.

Prostě auto pro lidi menšího vzrůstu. Zajímavé bylo, že s 3008 jsem tyto problémy neměl.

- zavazadlový prostor 5008 je na první pohled krásně prostorný, rovný. Ale nikde žádné poutko či oko na síť, žádnej háček po stranách, věci nelze nijak upevnit. Za mě velký mínus.

Ohledně místa řidiče - zde je člověk po usednutí opravdu jak v jiném světě. Člověk je obklopen futuristickými budíky, vysokým středovým panelem a připadá si trochu jako v kosmické lodi. Byl jsem nadšen. Nicméně asi třetí den používání auta nastalo z mé strany vystřízlivění. Začal mi chybět prostor kolem sebe, hlavně na delších cestách. Místo řidiče je u škodovky mnohem vzdušnější, prostornější a mě osobně to přijde lepší, na delší cesty pohodlnější, ale je to subjektivní názor. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych asi nechtěl ani jedno, obecně pokud něco na světě nesnáším snad nejvíce, jsou to SUV... Ale ačkoli argumenty Zdeňka výše beru a ukazují, jak individuální to je a jak každý hledá priority v něčem jiném, Kodiaq mi přijde tragický jménem, vzhledem, interiérem, kvalitou, pokrokovou technikou i cenou. Proto bych měl z těchto 2 jasno, to radši ten Peugeot, který se teď ve spolupráci s BMW hodně vzchopil a zase po mnoha letech nedělá špatná auta :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Keby som bol sám tiež si SUV nekupujem. Ale pri rodine treba väčšie auto a 7miest sa občas hodí a hlavne väčší a vyšší kufor.

 

Najpraktickejšie by bolo nejake MPV ale to by som zase ja neprežil:) Takze 5008 je taký dobrý kompromis. K tomu ešte veľmi dobrá svetla výška.

 

Keby mal Kodiaq v druhej rade tri samostatne sedačky tak v bolo rozhodovanie o dosť ťažšie. 5008 má kvôli absencii 4x4 aj rovnu podlahu, čo je tiež plus.

 

Techniku má podľa mna Kodiaq lepšiu, aj motory a hlavne ergonómiu. Bez dáždnikov a podobnych vymoženosti by som prežil.

Editováno: , autor: rembaz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Am 17/01/2018 um 16:51 schrieb Daniel Bednář:

Já mám 140kW a manželka myslím tu 1,6 HDi, nevím, kolik to má. Ani nevím, jestli bude mít full LED, já určitě ano, mám, mimo panoramy, plnou palbu. Ale uvidíme brzy, manželce už stojí v autosalonu a mě od pondělí ve Kvasinách...

Tak jsem se koukal, její verze full LED nemá, to má až verze GT. A motor má 120k.

 

Kedy má manželka termín dodania?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...