Přejít na obsah

Kodiaq vs konkurence


Losky83

Doporučené příspěvky

preco tu porovnavate atecu tiguan tucson atd. s kodiaqom ked ten bude marketingovo postaveny voci vacsim autam - sorento grand santafe ... ateca tigi sportage kiškiš bude konkuurovat prave yeti2



ad sorento exterier za mna lepsi nez kodiaq ale interierom sa na kodiaqa ani sori ani santafe nechyta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co to tu furt tlachate o japonskych a korejskych pleckach :D jo treba je to ted pekny ale jejich design strasne starne a za rok dva to sou hnusny auta viztreba ix35, crv,mazda 6,cx5 atd. nehlede na to ze vevnitr si clovek pripada jak v 90tych letech :) kdezto treba koncern dela ty auta proste tak ze i za nekolik let sou porad pekna 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že Pavel udělal dobře, že vytvořil nové téma, protože už jsem nechtěl pokračovat v OT, ale zároveň jsem chtěl napsat, že souhlasím, i nesouhlasím.
Třeba Hnůjdej už jen kvůli té propagandě nesnáším, ale ani design mi nepřijde moc pěkný, interiéry hrozné..
Ale třeba to zmíněné Sorento mi přijde designově velmi jednoduché a vyrovnané, jediné, co se mi nelíbí, je divně napasovaná linka DRL nad předními světly. Ale jinak myslím, že tento jednoduchý design nezestárne, už teď neuchvátí, ale je dostatečně zajímavý na to, abych se v tom nestyděl jezdit.
No a interiér? Nevím, mi nové Kie designem interiérů připomínají Audiny, kvalita zpracování si nezadá s VW, materiály pro pokles kvality koncernu už i lepší.
Zato Kožak interiér OK, normálka, ale exteriér? Zadní část, spolu s ostrými hranami myslím rychle zestárne hned, jak přijdou do módy zase kulatá auta (já obecně nejsem zastáncem přehánění a to hranatění Škodovek a VW se mi nelíbí, zlatá vyvážená OII) a předek nebude v módě nikdy, to je prostě překombinovaná patlanina a po 10 letech si budou ještě lidi ťukat na čelo s nepochopením, co to Škodovka tehdy udělala..
Nechci být jako jeden nejmenovaný uživatel, který vidí jen kiu, ale faktem je, že v tomto případě bych ji dal přednost. Ale před Kiou bych dal zase přednost něčemu jinému, takže to je pak už jedno :)
Tak to vidím já :kol-47:


  • Pozitivní 3
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cena by měla být podobná VW Tiguanu, že? Tiguan začíná také na cca. 650 tisíc včetně daně. Ono jde v ČR o kult. Drtivá většina z nás tady má ráda Škodovky, takže se budeme několik prvních týdnů rozplývat nad tím, jak vypadá Kodiaq skvěle a výborně.

 

Co se týče Seatu Ateca, tak jde přeci jen o trochu něco jiného. Připadá mi to jako vyšší Leon a auto spíše „městského“ typu.

 

Jsem zvědavý, zda dokáže Kodiaq podobné šílenosti jako tady Tiguan.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
V ‎18‎.‎9‎.‎2016 at 1:20, foxdivemaster napsal:

co to tu furt tlachate o japonskych a korejskych pleckach :D jo treba je to ted pekny ale jejich design strasne starne a za rok dva to sou hnusny auta viztreba ix35, crv,mazda 6,cx5 atd. nehlede na to ze vevnitr si clovek pripada jak v 90tych letech :) kdezto treba koncern dela ty auta proste tak ze i za nekolik let sou porad pekna 

 

rozhodně design Mazdy není takový, že po pár letech už to není hezký, to jsi krapet mimo. S ix35, apod. souhlasím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, foxdivemaster napsal:

to si nemyslim teda,chces me rict ze mazda 3,6 cx7 atd sou dnes pekne auta? sou pekne max 2roky co vyjdou

 

ano chci.

Mazda měla slabší modely jako CX-5, CX-7, Mazda 323 ( 1994 - 1998 )

 

ale má mraky modelů které jsou prostě skvělé i nyní a jsou hodně staré

323F, jak verze s vyklápěcíma světlama, tak verze poté.

Mazda MX-5

Mazda RX-7, RX-8

Všechny 6 a 626

Poslední Mazdy s designem Kodo jsou vynikající a rozhodně nebudou hezké jenom 2 roky, když už tu jsou delší dobu.

A hlavně, Mazda má takové skvosty jako Xedos 6 a Xedos 9, auta z roku 1992/1993. Jejich design je i dnes skvělej, jak vypadají ostatní auta z té doby ? Passat apod.

Tím nechci tvrdit že je Mazda nejlepší, to rozhodně ne, jenom nesouhlasím, že neumí design a že je chvilkovej...

tím končím OT :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Já jsem vážně uvažoval o Kodiaqku ale prostě se mi nějak nelíbí a manželce taky ne, takže co vybrat ?

Vitara, CX3, CX5, Qashqai, Xtrail, jsem vyřadil jen po prohlídce na salonu, nějak mě neoslovili, těšil jsem se na Atecu, RAV4 a Tiguan ale Ateca byla po zápůjčce na celé odpoledne a najetých cca 200km velké zklamání, hlučné, uskákané, prostě mi to auto vůbec nesedlo jinak moc pěkné. RAV4 zase obráceně, jízda super ale design se mi nějak nelíbil.

Naposledy jsem si nechal Tiguana, po zápůjčce na víkend (2.0tdi, HL, DSG) a spoustě najetých km naprosto jasná volba, ve všech ohledech nejlepší a nejhezčí a samozřejmě nejdražší :-(

Na mých 15tis. ročně je tdi nesmysl takže další zapůjčená zkušebka 1,4tsi a je rozhodnuto.

1,4TSI, 110kW, HighLine, DSG, 4x4-na tom bych netrval ale v top výbavě prostě vždy 4motion tak co, někdy se může hodit, navíc světla, navi, pár dalších věcí a jsme lehce přes 1mil. Kč

Teď ještě dát dohromady ten milion....

 

volkswagen-tiguan-noir-intense-2016-vw.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...