Přejít na obsah

Kodiaq vs konkurence


Losky83

Doporučené příspěvky

Palubky se mi taky u Seatu nelíbí, jinak design auta je pěkný, některé partie jsou pro mě i hezčí než u Kodiaqu. Zaujal mě příplatek za aktualizaci map MapCare.

A ty sedadla jsou teda taky hnus, nevypadá to prostě vůbec komfortně, zlatá kůže/alcantara u kodiho. Líbí se mi roletka ve středovém panelu ala VW, to mi u kodiho docela chybí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za mě předek super, zadek taky jde, jen mě trošku mrzí ta zjevná podobnost s Tiguanem.. Interiér klasicky koncernově strohý a jak bylo psáno, sedadla už na pohled děs.
Hezčí než Kokodák je ale všechno, takže jednoznačně bych řešil u koncernu buď toto, nebo Tiguan..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z venku je hezčí než obyčejný Koďa, ale na deriváty je to fifty fifty. Vnitřek je fakt až moc podobný Tiguanu včetně řadičky (ta mě úplně praštila do nosu) :D a ty sedačky mi příjdou hrozné... Jak se mi líbí Ateca tohle nic moc, ale uvidíme v realu. Celkově u mě vede koncern + Volvo zbytek mě prostě tolik nebere :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavně ten sloupek D je celý Tiguan. Hlavice řadicí páky taky VW. Výroba německo přímo Wolfsburg. Vyprávěl prodejce, čím vším jezdili na školení, u tohoto je fakt blbě ten radar Frontu - akorád na tažné auta před ním. Dynamické zadní směrovky už má také.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Podle mého názoru je Kodiaq zdaleka nejvíce stylisticky nejzajímavějším vozem svých skupinových bratrů. Tiguan All Space je na straně docela nudný a Taraco je Tiguan All Space s jinou přední a zadní stranou. Mírně „čtvercový“ tvar podběhů kol v Kodiaqu a tvar zadních světel jsou rozhodně hezci než v Tiguane. Musís si zvyknout na přední část podvozku, ale pak vypadá to zajímavě a přesvědčivě. Pokud jde o Sorento - i když je to docela zajímavé, je to mnohem dražší.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...

Jsem majitelem Kodiaq 2.0 tdi sportline 140kw.

Vzhledem k tomu, ze ja konkretne baterku do auta nechci, tak jsem se rozhodl upgrejdovat muj Kodiaq na silnejsi motor. Volba padla na posledni kusy rs challange. Jedina vec, ktera me odrazovala, byla cena teto verze. Zajel jsem si stejnou trasu s rs Kodiaqem a Tarracem FR 2.0  tsi 140kw a ta jizda Tarracem je prijemnejsi, to auto je pocitove stejne tuhe jak rs ( jedte vacsi rozdil proti memu Kodiaqu) a asi diky tomu benzinu pocit vetsi lehkosti. A proto jsem nakonec dal prednost Tarracu ale v motoru se 180kw. A myslim, ze krom hybridu dostane faceliftovana verze rs prave tento motor, pokud bude nejaka verze rs. Tak pro Tiguan maji jeste silnejsi benzin v R provedeni. Tarraco mi prislo jako to lepe jezdici v porovnanim s Kodiaqem ale ma spoustu nevyhod proti Kodiaqu a jeste vic nevyhod ma ten P in Hybrid.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Jan R. napsal:

 

Vyhody plug in hybridu v Seate😀 a urcite budou i v Kodiaqu 

 

Nemuzes objednat .....

7 sedadel 
adaptivni podvozek
nezavisle topeni
nahradni kolo
premiove radio
tak velkej kufr
vyhrivane predni okno

Zato muzes tahnout o nekolik kg tezsi auto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Stejně jako u Kodiaqu došlo teď (v únoru 2023) ke zvýšení cen u koncernových sourozenců.

Konkrétně u Seatu Tarraco v rozmezí + 40 až 50 tísíc podle motorizace a výbavy + navýšení cen v příplatkové výbavě.

Výbava Style s motorizací 1,5 Tsi/110 kW od 904 900,- Kč

                                          2,0 Tdi/110kW od 984 900 - Kč

Pokud se zaměřím na nejvýkonnější verzi 2,0 Tsi/180 kW (ve výbavě FR) tak tam začíná ceník na 1 299 900,- Kč.

 

U VW Tiguan (Allspace)  je u základního výbavového stupně Life navýšení + 39/41 tisíc Kč. Také u VW došlo k navýšení cen u některých příplatkových prvků výbavy.

1,5 Tsi/110 kW je teď od 975 900,- Kč

2,0 Tdi/110 kW  od 1 049 900,- Kč

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...