Přejít na obsah

Reproduktory Octavia Ambiente / Ambition plus


Doporučené příspěvky

díky za info k tomu dokodování faderu myslím že by to mohlo pomoct a už sháním člověka který by mi v tomto pomohl. Abych ještě doplnil problém který řeším, auto mám druhý den a je pravda že jsem neměl moc času studovat kde přesně jsou umístěny reproduktory. Omlouvám se za tvrzení že jsou umístěny na palubovce. Jsou ano, umístěny v horní části dvěří skoro neviditelné.

 

 

Můj problém který reším je že tyto malé výškové reproduktory přeřvávají ty dolní velké basové. Kdybych to měl popsat výkonově, tak 80% veškeré hudby vychází z těchto výškových a 20% z těch velkých. Ty jsou skoro neslyšitelné. A to mi přijde nepřirozené. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte 

Myslíte si že řešením by mohlo být např. při plné osazeném autě využít bluetooth reproduktor a dát ho dozadu (někde o umístění mu teď nejde) a propojit to s rádiem přes bluetooth (jako např mobil) aby mi hrála hudba zároveň s předních i externího repro ? Možná je to úplně hloupý dotaz ale stále přemýšlím jak tuto věc co nejlevněji a co nejefetivněji vymyslet. 

Předem díky 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@krejba Pokud chceš docílit lepšího zvukového podání seriovéha repra, jdi cestou vytlumení dveří. Mám sice Canton, ale byl jsem z prvního poslechu "rozčarovaný" stejně, jak ty a moje stará OII pouze se 4mi repro hrála daleko lépe. Z hudby jsem slyšel převážně výšky, ale dynamika basů nikde.

Zvažoval jsem i výměnu repra, ale konzultoval jsem vše s jednou firmou, která se hudbou zabývá a bylo mi řečeno, že do OIII není moc možností za co repro vyměnit víc "muziky za míň peněz" docílím vytlumením. A světe div se, ono to opravdu pomohlo.

Bojím se, že dokodováním faderu ničeho nedocílíš. Buď doplň repra do zadních dvěří a všechny 4 vytlum nebo prostuduj radio, zda-li má možnost samostatného nastavení výšek i basů. Pokud bys chtěl nějaké osobní poznatky, klidně napiš SZ

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 16. 2. 2018 at 1:44 PM, Habi001 said:

 

jak píšu, to bude k soundsystému, který určitě nemá

Jenom menší dotaz.. Bude vůbec rozdíl mez repro v krytce pro 4x-8x reprák a canton reprák?

Tzn. 5E0837973  9B9  vs.  5E0837973A 9B9

 

Díky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozdíl v kvalitě/výkonu reproduktoru podle obrázku nejspíš nepozná nikdo. :) 

Ps. obrázky nemají dostatečnou kvalitu aby se dal vyčíst rozdíl v číslech reproduktorů normal/canton.

 

 

Edit: Minimálně v čísle rozdíl je.. A také má reprák od Cantonu název canton.. Ještě porovnám při montáži rozdíly z klasického repráku co mám na autě.

Editováno: , autor: Ulipek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

9 hours ago, Aleš_BX said:

napsal jsem ti, že v té plaketce CANTON, a nepřiapadá mi, že by obrázky měly nedostatečnou kvalitu...

 

.... osobně jinému než vzhedovému rozdílu a popisu CANTON na repro moc nevěřím, i když repro vypadá trochu jinak...

 

4.thumb.jpg.5fcdc15be18585f357f52e1f4525d284.jpg 1889444.thumb.jpg.0e5bfe8c1218f317c03c238a6df4e376.jpg 

 

zde repro CANTONu

5a8c81d3de98c_Vstiek.thumb.JPG.52ad66a54bbaa8184acf38906c860fe9.JPG

 

podívej se do vlákna k vytlumení, tam se píše víc o repro než tady.... (to už jsem ti mimochodemradil výše)

No, tak na telefonu mi alespoň tak kvalitní obrázky google neukázal.. :X A to ani po zadání kritéria aby řadil obrázky podle velikosti (pixelů) :X

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Jestli máš úplně novou OIII. Nech cca. 60 hodin repro zahořet. Ono se to stěma výškama trochu zlepší. 

 

Jinkak zadní repro v poho dobastlíš. Kup nějakou sadu na dostavbu ve které je i kabeláž včetně pinů do konektorů dveří a rádia a půjde to jako po másle. Pěkně o tom píše Miklisek u svého rapidu. Dělal jsem to podle jeho návodu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 1 rok později...
  • o 2 roky později...

Asi 5 prispevkov vyssie je link na web, kde je mimo ineho aj kodovanie. Snad to bude pre O3 rovnake

 

Kódovanie:

– Modul 5F – Information Electr.
– Coding 07 – Long coding calculator
– Byte 4 – Bit 0-31 zmeniť na 4 Channels / 6 Passive Speakers installed [PR-9VB]
– Byte 11 – Bit 0-7 zvoliť Sound_System, Sound_System_internal_individual

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...