Přejít na obsah

Motorový olej pro 2.0 TSI


GiJo17

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Kdyz jsem prijel do ofiko servisu na vymenu oleje po 10kkm, tak se na me chvili tak nevericne divali a pak argumentovali tim, ze vsechny nove vozy maji vlastni kontrolu mazivosti a ze si o vymenu opravdu rekne auto samo. Ze je pravdou, ze prvni 30kkm interval se obvykle zkrati na 23-25kkm, ale po 10kkm ze je to pry opravdu zbytecne a poslali me domu a mam prijit, az se ozve palubka. Nejsem moc na presvedcovani nebo dohadovani, tak jsem to nechal byt :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Noo... pri trose dobre vule se da pocet studenych startu a par dalsich kriterii povazovat za kontrolu mazivosti :D

Ale jinak menit po 10tis ... to je absurdni... pokud nejsi zavodnik, a nedelas s tim autem psi kusy (a jezdis normalne) je to zbytecne...

Mimochodem , servis bych za tenhle pristup ocenil... taky se k tomu mohli postavit "tak co uz... je to nesmysl, ale kdyz chce, tak proc neprijit k penezum"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a to se vyplatí proměnlivé intervaly, pak tam stejně musíš jet na normální prohlídku :D 

zrovna měnit olej po 10-15000km mě jako nesmysl nepřijde, ale to je na každém jestli si chce auto nechat. Jako u auta za mega škudlit na pár korunách na oleji :)

Editováno: , autor: kokta7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 4. 10. 2016 at 16:15, Kraso napsal:

Kdyz jsem prijel do ofiko servisu na vymenu oleje po 10kkm, tak se na me chvili tak nevericne divali a pak argumentovali tim, ze vsechny nove vozy maji vlastni kontrolu mazivosti a ze si o vymenu opravdu rekne auto samo. Ze je pravdou, ze prvni 30kkm interval se obvykle zkrati na 23-25kkm, ale po 10kkm ze je to pry opravdu zbytecne a poslali me domu a mam prijit, az se ozve palubka. Nejsem moc na presvedcovani nebo dohadovani, tak jsem to nechal byt :)

 

Nám značkový servis v Ostravě (mohu na SZ napsat název) doporučil první výměnu oleje po 10k a pak v 30k a pak pokračovat dle proměnlivých servisních intervalů (cca 30k). Jelikož máme na firmě barel plný syntetiky, byla práce servisu s drobným materiálem, doplněním kapalin atd. za necelých 500 Kč.

 

Pokud máš pochybnosti, nech si odlít do skleničky deci oleje, pokud bude čistý, můžeš ho nalít zpátky do motoru, ale garantuju, že poteče asfalt...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...
  • o 2 týdny později...

Ja som dal vymeniť po 5t. Ale neresetoval sa počítač. Potom si auto samo vypýtalo výmenu pri 21. Názory sú rôzne, tiež mi pri tých 5t hovorili, že zbytočné. No či zbytočné alebo nie, rozhodne nič človek nepokazí. Akurát som si to musel zaplatiť, na to sa nevzťahoval ten predplatený servis. Teraz mám 32. Rozmýšlam či s tým vydržať do 40 alebo vymeniť skôr. Ešte uvidím kedy si povie auto o nový olej. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 1 rok později...
  • o 10 měsíců později...

Od poslední výměny oleje jsem ujel asi 700km a interval výměny se mi zkrátil o 6000km. Je to možné?? Jezdím kratší trasy (15km) a přes . víkend i delší 100km a více. Už když jsem vyjížděl ze servisu ukazoval palubní počítač interval 26000km místo 30000km. Myslel jsem, že se musí "zkalibrovat" čidlo kvality oleje. Ale teď mi ukazuje interval výměny oleje 20300km. Opravdu za tím můžou být kratší trasy přes týden, jak tvrdí servis? Před touto výměnou oleje mi to nedělalo a jezdím stejně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...