Přejít na obsah

Superb 2 hmlovky (mlhovky) s denným svietením


jirkaLT

Doporučené příspěvky

  • o 5 měsíců později...

Neporadil by někdo prosím jaký kód (koncové písmeno) musí mít BCM v Superbu 2, aby podporovala funkci přisvicování mlhovkama ? Mám obyčejné mlhovky bez denního svícení.

 

Případně jakou jednotku BCM zvolit aby podporovala mlhovky s denním svícením.

 

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Sám bych potřeboval jednoduché mlhy vyměnit za ty s denním a nekupovat jednotku novou.

Mi se jeví jako nejpřijatelnější řešení:

1. přes VAG zapnout denní svícení do mlhovek

2. na parkovačku napojit 2 pólové relé. COM - původní přívod mlhovek, NO - mlhovka, NC - denní. Celý postup zopakovat i na druhé straně auta.

 

Vše řádně utěsnit, zaizolovat, neboť sůl a voda jsou velcí nepřátelé elektřiny.

 

Funkce:

Při funkci denních světel (byť v mlhovkách) je relé vypnuté, proud je přes relé veden do "denní" části světla.

Po zapnutí světel (jakýchkoliv) se přepne relé a cokoliv nyní poteče do mlhovek, tak je spojeno do "mlhové" části světla.

Po zapnutí světel se taktéž automaticky aktivuje corner, takže i ta bude svítit dobře (v mlhovkách).

 

Pokud nechci být prase, tak ještě pořídím kabeláž http://www.skoda-parts.cz/products/kabelaz-na-mlhovky-s-denim-svicenim/ ze které vypreparuji konektory a není třeba nic nikde stříhat. Teda vlastně, až na ten signál z parkovaček.

 

Edit: Podstatou správného fungování ovšem je, aby v poloze AUTO nebo OFF parkovačky NESVÍTILY

Editováno: , autor: apendix2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...

zdar chlapi.Mohli by jse mi poradi,jak nakódovat denní svícení do mlhovek?Měnil jsem batery a asi se to ztratilo.Jde mi o to, aby to v poloze AUTO automaticky přepínalo na xenony/mlhovky dle intenzity světla.Seznor deště a ten druhý v zrcátku mám.Posílám kódování,které mám teď.

Adresa 09: Centrální elektrika (J519)       Labely: SVO\1K0-937-08x-09.clb
   Řídící jednotka SW: 1K0 937 087 E    HW: 1K0 937 087 E
   Díl: BCM PQ35  H+  103 0537  
   Revize: 00103 AC    
   Kódování: 40990AB8F80508C040080084110089A407711BAE632087605C4040000000
   Dílna #: WSC 01357 011 38999
   VCID: 33611BFF2BA5

   Řídící jednotka: 3T1 955 119
   Díl: Wischer 22050  22  0602
   Kódování: 00D7B7

   Řídící jednotka: 1K0 955 559 AH
   Díl: RLS 020609 05  54  0402
   Kódování: 072BED

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To s baterkou je dobrý pokus...do bytu 18 se Ti dostala hodnota: 1B sama???

 

Svítivost denního se snižuje v bytu: 24  - 92% => 5C, tj, např. 50% => 32

 

Corner přes mlhovky: byte 14 bit 7 + byte 17 bit 0, podporuje každá BCM jednotka co umí mlhové světlomety.

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj .

Díky za reakci.Jen stále nechápu co mám udělat??S tou batery jsem to někde vyčetl....že se to může stát.Jinak jsem tam vrátil kódování, které tam bylo původně.KAždopádně mi při dením světle (poloha AUTO)svítí xenony i mlhovky zároveň.Na přístrojovce mi zelená signálka potkávaček světel nesvítí.Mohl by jsi mi to popsat polopaticky?Nebo lépe poslat kódování...Díky moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

40990AB8F80508C04008008011008BE407711BAE632087605C0040000000

 

Víc kódováním nejde...pak se musí parametrovat jednotka.

 

 

Jinak v poloze auto Ti svítí mlhovky jen v noci při tvém starém kódováním + ještě musíš mít zpátečku... :D

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rs1: Přestože je diskusí na toto téma plný internet i zdejší fórum, jen v krátkosti: ne, není to "legální", dle zákona to nelze a správně by takové vozidlo nemělo projít STK a policie může zastavit a pokutovat (či - po novu, nevím, zda toto je pádný důvod - v nejhorším případě nenechat pokračovat v jízdě, ale to je spíš strašák).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Čaute chlapi poradte mi.
Potrebujem kúpiť hmlovky s denným svietením do Sup2 našiel som tieto stránky no cena sa veľmi líši, ešte ma zaujíma ako je to s prisvecovaním do zákrut či to majú všetky. Tie najdrahšie za 53,76€ je tá hmlovka ešte rozdelená nakou lištou má to na niečo vplyv ? Čo odporučujete kúpiť ?

 

25,24€
http://www.autodilyhh.sk/mlhovka-leva-superb-2-denni-sviceni-3t0941701a-sk

 

35€
http://www.autodielyshop.sk/autodielyshop/eshop/25-1-Skoda/5377-3-svetla-smerovky-hmlovky/5/34128-Skoda-SUPERB-II-3-2008-hmlovka-H8-P21W-Lava-s-dennym-svietenim

 

53,76 €
http://www.skoda-diely.sk/nahradny-diel/3t0941701a-predna-lava-hmlovka-oe-18057.html

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...