Přejít na obsah

Yeti - dieselgate.


Fajerak

Doporučené příspěvky

  • o 4 týdny později...
V ‎29‎.‎7‎.‎2017 na 18:07, Tragedie_v_JZD napsal:

 

Problem v evrope nikdo nema. A pokud by to nakonec nemci udelali jako povinne, maji problem nemci.

Ty ne.

 

Takže pokračování děje, tady pro toho neochvějného optimistu - jak se to vyvíjí v Německu...: http://www.autoforum.cz/zajimavosti/auta-s-neopravenymi-tdi-uz-v-nemecku-nesmi-na-silnice-urady-to-zakazaly/

Editováno: , autor: jivacek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná je to již starší věc, nezjistil jsem od kdy ta bezpodmínečná povinnost mít přehraný SW v Německu platí, doposud jsem vždy četl , že jim to hrozí...

Dále je ale myslím zcela naivní, myslet si, že se nás to nedotkne, nás jako ekonomickou kolonii podvázanou ještě politicky přes diktaturu EU? Nařídí nám to, servilní čeští eurokomisaři to ještě odhlasují a kde jsme. Jinak není žádný problém, aby se vám kouknul německý polda do kufru, jestli máte vylepenou značku o přehrání SW, případně v jakémkoli servisu VW, kam vás donutí dojet, zjistit v servisní databázi jak na tom vaše auto je. Takže mně osobně, jako majiteli "postiženého" vozidla, to klidu do budoucna nijak nedodává...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 1. 11. 2017 na 23:10, jivacek napsal:

 

Takže pokračování děje, tady pro toho neochvějného optimistu - jak se to vyvíjí v Německu...: http://www.autoforum.cz/zajimavosti/auta-s-neopravenymi-tdi-uz-v-nemecku-nesmi-na-silnice-urady-to-zakazaly/

 

Je moc novinářů, nestíhaj sledovat situaci ale každej o něčem musí psát, aby měl na chleba ... Tohle zrušení už neplatí, zrušili to ten samý den ... Stejný jak "odvolávám co jsem odvolal" B) ...

 

Editováno: , autor: rayx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Ako tak sledujem, celá aféra stojí na mŕtvom bode a osobne si myslím, že bola vyvolaná zámerne, nikto totiž skutočne nevie, ako sú na tom reálne iné značky (nemyslím s podvodmi, ale s reálnymi emisiami) v každom prípade sa VW na US trhu podarilo dokonale odpísať a ako to skončí v Európe...

Môj Yeti 81 kW 4x4 mi pred prehraním "škodlivého" softvéru pri garančke chodil božsky. Dobre som si ho zabehol, nikdy som s ním nemal žiaden problém, motor bol tichý, išiel hladko, na základnú výkonovú kategóriu v štvorkolke bol aj slušne pružný. Priemerná spotreba pri normálnej jazde  6,5litra (70/30 % mesto/diaľnica). Nebol problém pri ustálenej 120-ke urobiť na diaľnici spotrebu pod 6 litrov...Po cinknutí je chod drsný, rapčavý s rôznymi kvazimechanickými pazvukmi hlavne pri nízkych teplotách. Diesel je  tým za studena známy, ale ten rozdiel je, akoby mal motor o 100.000 km viac. V nízkych otáčkach (1400-1500) ani po zahriatí neťahá a núti vodiča dopovať ho plynom. Celé pracovné spektrum je posunuté do vyšších otáčok, ale motor pružnejší nie je, nad 2.800 otáčkami sa už nič nedeje tak, ako predtým. Zvykol som si na trochu častejšie regenerácie DPF filtra, ale spotreba išla o liter hore a akokoľvek som ešte odľahčil nohu, pod 7,5 l sa nedostanem. 30.000 km som najazdil s novým softvérom, idem na ďalšiu garančku pri 90.000 km. Ostatné veci ako štarty a kontinuálny chod nie sú zatiaľ problémové, ale iba ďalšia prevádzka napovie, čo všetko úpravy prinesú. Podľa mňa to nevedia ani vo VW, nie to ešte v nejakom lokálnom autorizovanom servise, kde samozrejme všetci obligátne tvrdia, že sa nič nestalo, tvária sa "stavovsky" a starý SW spätne neprehrajú. Tak budeme riešiť len štatistiku následkov. Stalo sa dosť. Motor mi ťahá z vrecka ďalšie peniaze na palivo (cca +800€ na 100.000km), vo zvýšenej miere opotrebováva DPF a všetky súvisiace veci, emisie v reálnej prevádzke sú bohvieaké, splodiny štípu oči, čo predým nebolo. Nejde mi totiž k sebe logika menších emisií pri zvýšenej spotrebe. Jednoducho VW nahradil jeden podvod druhým, ktorý bude znášať už len zákazník a necinknuté motory budú ako čarodejnice na ktorých predvedieme výkonnosť právneho systému. Pritom pôvodný EA 189 bol jeden z najodladenejších CR motorov, aké tu kedy boli. Môj názor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozrejme, že vedia (za peniaze), ale nechcem tu robiť reklamu na nepovolené úpravy motoru - podľa zákona nimi už SW zásahy do cinknutého motoru sú...ale apelujem na samotný VW, ktorý by mal vziať zodpovednosť aj za to, že mi úpravami spôsobil zvýšením spotreby (ktorá je už v rozpore v pôvodnými technickými parametrami) priamu škodu za ďalšiu naftu a aj za zníženie životnosti úpravou dotknutých súčastí a nakoniec aj celého motora jeho predčasným opotrebením zmenou charakteristík jeho prevádzky. Keď to vezmeme doslova, tak v konečnom dôsledku (ak sa negatíva za nejaký čas potvrdia) - kto vykompenzuje ďalšie straty majiteľov pri predaji jazdených áut, ktoré budú mať nálepku problémový a ak sa k tomu niekto postaví zákerácky, tak aj tých, ktorí "podľa zákona" cinknutý motor nemajú?? Tých vozidiel je toľko, že to nejaký špekulant určite vymyslí ako priniesť do štátnej kasy ďalšie peniaze...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 5 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...

Nechal jsem si to dělat v Praze u firmy Camp Performance Chiptuning. Bylo to tehdá (cca 1 rok) v akci za 4.500 Kč i se zápisem do TP. Sice mi nabízeli pro tento typ motoru chip až na 130 kW, ale já chtěl mít "legální" chip v TP, což lze ze zákona jen navýšení o 20%, a nikdy člověk neví co zase EU a naši zákonodárci vymyslí .... a hlavně si myslím, že 130 kW už by mohlo poškodit některé díly. Nejsem mechanik, ale vím, že Yetina 125 kW má některé součástky jiné..... Jinak s úpravou spokojený jsem. Není to závodní auto, ale rozdíl poznat je. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Ja uz Yetiho se SW upravou kvuli dieselgate koupil. Nikdy jsem ropaka nemel, takze nevim jak se ten motor projevoval pred zmenou. Ale jede to tak nejak normalne, na okreskach sem se s tim dostal i pod 5l/100 (4x4) dle palubaku, kdyz byly este teploty kolem 10°C. Prumernou mam 6,42 za 9500km co ten traktor mam. Vypalovani DPF nekdy 3x za nadrz, nekdy jednou. Regenerace zacne klidne pri teplote motoru 30°C.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už asi 3 měsíce mám zpátky původní software. Žádný čip, pouze poslední verze před úpravou. Spektrum otáček záběru se opět posunulo opět níž, filtr se vypaluje tak 1x za nádrž nebo i méně, spotřeba o cca 0.7 l/100 níž. Po té, co jsem dva roky jezdit s upraveným originálním dieselgate softwarem je to ohromná změna k lepšímu. Řeči techniků značkového servisu, že úpravu nikdo ze zákazníků na autě nepoznal mi přijdou fakt úsměvné. Uživatel auta by musel být natvrdlý.

Odesláno z mého SM-G960F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 45 minutami, Milos napsal:

Už asi 3 měsíce mám zpátky původní software. Žádný čip, pouze poslední verze před úpravou. Spektrum otáček záběru se opět posunulo opět níž, filtr se vypaluje tak 1x za nádrž nebo i méně, spotřeba o cca 0.7 l/100 níž. Po té, co jsem dva roky jezdit s upraveným originálním dieselgate softwarem je to ohromná změna k lepšímu. Řeči techniků značkového servisu, že úpravu nikdo ze zákazníků na autě nepoznal mi přijdou fakt úsměvné. Uživatel auta by musel být natvrdlý.

Odesláno z mého SM-G960F pomocí Tapatalk
 

Kde ti to prehrali?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Motopower - Třebotov. 1.500 Kč (software) + 200 Kč (aktivace vypnutých funkcí). Pán je profik. Myslím si, že se zaměřuje spíš na vyšší řady koncernových aut než je starší Yetina, ale obchodně mi pomohl i tak. Byl jsem tam tak 30 minut.

Odesláno z mého SM-G960F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Yeti 2,0 81 kW - vadný egr (značkový po výměně vydržel 14 dní), byla tam i první verze dieselgate softu.

Řešení = návštěva tdifun.cz (několikátá za posledních 12 let s různými vozy k max. spokojenosti) a vrácení verze softu před "dieselgate", egr off a úprava (samozřejmě s ohledem na spojku - má to jen pětikvalt). 

Teď je z toho auto se kterým je radost jezdit, předtím to byla smradlavá zdechlina (samozřejmě i když byl egr v pořádku)

Editováno: , autor: Vici
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...