Jump to content
Prochaine

Vyhřívaný volant

Recommended Posts

co třeba v servisu? nebo třeba googlovat? ebay? autokelly? stačí přemýšlet a hledat...  promiň, ale když si nedovedeš poradit v tomto, do dostavby bych se být tebou nepouštěl....

• Thanks 1

Když jsem pohorel v servisu, eBay a na google. tak ze to pujde objednat přes AutoKelly mne fakt nenapadlo.

Diky za tip.

• Upvote 1

Nemáte někdo návod na nakódování vyhřívaného volantu, samozřejmě po dodelani a zapojeni. Jde mi jen o postup toho kodovani. Případně děla to někdo?

Já nechci nikomu dělat reklamu, ale zkuste místní odborníky jako např :Ferda25, Rolbař, Vaša a Igor ze Slovenska.

Možná Vám pánové udělám "chutě"😁

Vyhřívaný volant je neskutečná věc, navíc pokud je spárován s vyhřevem sedadačky šoféra a lze zapnout i automatickou aktivaci tuším pod 5.stupňů venkovní teploty( dodělával Ferda)  Již používám v tomto počasí a je to vážne luxusní, má to i další pozitivum, mám obě ruce na volantu😁👍 Takže za mě, jděte do toho!

• Like 1

To hodně záleží jaký mas požadavky na volant a jaký štěstí na to najit díly za dobrou cenu..

před 1 hodinou, honza-marek napsal:

Zrovna o tom přemýšlím jestli do toho jít nebo ne? :)  Na kolik tě vyšla ta předělávka? V konfigurátoru to stojí 8tis

Tiez som kedysi povazoval za uplnu zbytocnost a nezmysel a za chladna vyuzivam presne,ako pise xtrack a presne,dnes rano 4,5 st a pekne sa ohrev aktivoval sam.

• Like 1

Mě tak štve že to v té RS245 nemám:( Hned bych to vyměnil za elektricky ovládaný štělování sedaček..

před 18 hodinami, Petr6665 napsal:

To hodně záleží jaký mas požadavky na volant a jaký štěstí na to najit díly za dobrou cenu..

Já myslel u nového jestli do toho jít.  Když vezmu vyhřívaný volat tak to chce i vyhřívané sklo :)

Jo tak jestli je to i se sklem za 8 šel bych do toho sto pro, mě jen dodělani volantu vyšlo na necelych 6tis - co se proda původní no, ale čelní okno bude asi trochu dražší :D

V 6. 10. 2019 na 22:22, honza-marek napsal:

Zrovna o tom přemýšlím jestli do toho jít nebo ne? :)  Na kolik tě vyšla ta předělávka? V konfigurátoru to stojí 8tis

Já jsem nic nedodělával, Ferda jen dokodoval aut.aktivaci a spárovaní s výhŕevem sedaček👍 vyhřívaný volant, sklo a nezávislé topeni ( které mě teď už hezky topí) jsem dával z výroby.

Pokud řešíte tyto věci u nového auta za x set tisíc, neváhal bych ani vteřinu a přidal bych to tam. Nejen že si užijte pohodlí a komfort, ale auto bude i v budoucnu lépe prodejné.

Pokud uvažujete nad dodělávkou ( cenu vážně netuším napište Ferda25), zrovna bych do toho šel také u auta za x-set tisíc je to přece malá položka a posouvá komfort a úroveň auta do jiného levelu🙂

Edited by xtrack
  • Like 1
  • Upvote 1

před 10 hodinami, LukášCBR napsal:

@xtrack - jaká mezní teplota je nastavena na sepnutí výhřevu volantu? Klasicky 4st. C nebo více/méně? Díky.

Je tam nastaveno 5,stupňů, myslím ale že jde nákodovat libovolná hodnota.

Já a Patrik1971 to máme stejně protože nám to kódoval jedem člověk 🙂

Edited by xtrack
  • Like 1

V 7. 10. 2019 na 19:20, honza-marek napsal:

To bohužel ne.  Vyhřívané čelní sklo 5900Kč a volant 8tis.      Ano se to nezdá moc, ale postupně se to načítá... :)

Ve vyšších výbavách je vyhřívaný volant za 3tis.  Tam asi není o čem přemýšlet

Zdarec,

nakoupil a instaloval jsem vsechny potrebne komponenty.. ale..

potřeboval bych upgradnout kroužek pod volant ze SW185 na SW245. Je to reálný, nebo musím koupit nový kroužek pod volant?

Na SW185 mi bohužel nejde aktivovat ACC. Měnil jsem kvůli vyhřívanému volantu. Teď mi ale funguje buď výhřev bez ACC (s kroužkem 5Q0953569B - SW 185) a nebo ACC bez výhřevu (s původním koužkem 5Q0953569A).

Díky!

V 6. 10. 2019 na 8:44, xtrack napsal:

Já nechci nikomu dělat reklamu, ale zkuste místní odborníky jako např :Ferda25, Rolbař, Vaša a Igor ze Slovenska.

Možná Vám pánové udělám "chutě"😁

Vyhřívaný volant je neskutečná věc, navíc pokud je spárován s vyhřevem sedadačky šoféra a lze zapnout i automatickou aktivaci tuším pod 5.stupňů venkovní teploty( dodělával Ferda)  Již používám v tomto počasí a je to vážne luxusní, má to i další pozitivum, mám obě ruce na volantu😁👍 Takže za mě, jděte do toho!

překvapilo mě že u mého S III FL (L@K) je tato funkce, tedy automatická aktivace výhřevu volantu podle venkovní teploty, aktivní, přitom položka v Infotanmentu pro zapnutí a vypnutí chybí,

zjistil jsem to náhodou, zapínám vždy vyhřívání sedačky řidiče a měl jsem zapnuté i spárování výhřevu volantu se sedačkou, když jsem toto spárování vypnul a jednou zapomněl zapnout výhřev sedadla, volant hřál, ikona v Columbusu ukazovala že je výhřev aktivní, konzultoval jsem s ferdou, ke kterému teprve plánuji cestu a byl také překvapen

Edited by jaroslav75

Že by už to Škoda u této výbavy dávala automaticky nakódováno?
Při prvním ranním startu je to neocenitelná funkce, pak mně to spíše už vadí a rychle ho vypínám z důvodu pocení rukou. Nakódoval jsem své pomocí Caristou.
I tak je ale zvláštní, že v Menu tato volba chybí a máš to aktivní.

• Like 1

Do Superba asi neexistuje vyhřívaný sportovní volant v alcantaře, že? Mám totiž vyhřívaný volant z výroby (který mi, asi jako jednomu z mála, k srdci nepřirostl), a do budoucna by se mi líbil sportovní volant v alcantaře, ale díval jsem se, že ho na ofic. eshopu nenabízejí ve vyhřívané variantě. Nebo jsem se přehlídl?