Přejít na obsah

Palivoměr


Tragedie_v_JZD

Doporučené příspěvky

Před hodinou, Tragedie_v_JZD napsal:

Jen malá technická ... palivoměr v autě neukazuje (a není navázán) na množství paliva v nádrži. hodnoty, které jsi naměřil, jsou platné jen pro Tebe a pro tvůj styl jízdy :)

 

jen asi byl překlep .. předpokladam, ze do fora "kodovani fabie" to tak uplne nepatrilo :)

Nejaký profesionální CHYTROLÍN. Každý máme svůj obsah nádrže a benzínoměr měří podle způsobu JÍZDY. Hodno nějakého většího OCENĚNÍ.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ted si nejsem tak uplne jist, jestli to byla ironie ... ale budu předpokládat, že ano ... Tak ... no, nevím, jestli jsem chytrolín ... Nicméně to, že v řadě modernějších aut (tim nemyslim poslední dva roky, ale cca dekádu, mozna i více), a to včetně škodovky, palivoměr není ukazatelem absolutního množství paliva v nádrži, ale ukazatel dojezdu, je vcelku známý fakt.

 

Takže ano, hodnota palivoměru sice odpovídá množství paliva v nádrži, ale ne v absolutních čísel - člověk se stylem "závodník" tam bude mít při (např.) 1/3 ukazateli jiné množství paliva, než člověk se stylem "závodník" (hodnota koreluje s hodnotou dojezdu na palubním počítači).

  • Pozitivní 1
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 minutami, Tragedie_v_JZD napsal:

Ted si nejsem tak uplne jist, jestli to byla ironie ... ale budu předpokládat, že ano ... Tak ... no, nevím, jestli jsem chytrolín ... Nicméně to, že v řadě modernějších aut (tim nemyslim poslední dva roky, ale cca dekádu, mozna i více), a to včetně škodovky, palivoměr není ukazatelem absolutního množství paliva v nádrži, ale ukazatel dojezdu, je vcelku známý fakt.

 

Takže ano, hodnota palivoměru sice odpovídá množství paliva v nádrži, ale ne v absolutních čísel - člověk se stylem "závodník" tam bude mít při (např.) 1/3 ukazateli jiné množství paliva, než člověk se stylem "závodník" (hodnota koreluje s hodnotou dojezdu na palubním počítači).

Opravdu je to Trgedie_v_JZD Pro jednoduché pochopení uvádím JEDNODUCHÝ PŘÍKLAD. Závodník i pomalý jezdec budou mít v nádrži stejných např. 20 litrů benzinu. Závodnír se spotřebou 10 l/100 km ujede 200 km. Pomalý jezdec se spotřebou 5 l/100 km ujede na stejných 20 litů 400 km a se stylem jízdy počítá palubní počítač pro ODHAD DOJEZDU.

Pro jednoduchost a snadné pochopení i pro TRAGÉDY uvádím zbytek benzinu na 20 litrů a spotřebu ZÁVODNÍKA na 10 l/100 km a POMALÉHO JEZDCE  se spotřebou na 5 l/100 km.

Benzinoměr v auté ukazuje skutečný stav benzinu v NÁDRŽI. Tím bych tuto EPIZODU skončil, omluvu nečekám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1 hour ago, Tragedie_v_JZD said:

Nicméně to, že v řadě modernějších aut (tim nemyslim poslední dva roky, ale cca dekádu, mozna i více), a to včetně škodovky, palivoměr není ukazatelem absolutního množství paliva v nádrži, ale ukazatel dojezdu, je vcelku známý fakt.

To si odkial nabral?

Palivo.jpg

Editováno: , autor: sk0d@
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak on níkdo nezpochybnuje, ze ukazuje zásobu paliva. On ji ukazuje - ale (a to je to, o čem vznikla tahle diskuse) ne v absolutních číslech, ale je to relativni údaj, který je napojen na hodnotu aktuálního dojezdu. čili - jak jsem uz zminil - ta hodnota koreluje s množstvím paliva v nádrži (vcelku logicky, jinak to nejde), ale v zadnem pripade absolutne (na dvou identických autech, u odlišného stylu jízdy, bude množství paliva v nádrzi (při stejné poloze ukazatele) odlisna.

 

ostatne, kdo má auto  z posledních X let (minimálně deset, ale ono to bude i víc) si muze všimnout, ze když po useku jizdy, který jel s vetsi spotřebou (mestsky provoz, nebo nejaka ostrejsi jizda brzda plyn) svůj styl "zmirni" (takze pojede 80 na tempomat, a nikdo ho nebude brzdit) tak palivomer se v souladu s tim, jak zacne ukazatel dojezdui ukazovat vyssi dojezd, hejbat do prava.

  • Pozitivní 1
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Používám dvě auta, jedno je z 20-této století, OC1 1998, tam se nic takového nekoná. Benzín ubývá, ručička klesá. 21-ní století, CITI 2013 a je to přesně to samé. Dojezdovou vzdálenost OC1 v PP nemá. CITI tuto funkci v PP má a ta se opravdu mění podle stylu jízdy. Jen na tu ručičku, která ukazuje zásobu paliva to nemá vliv.

To ale neznamená, že to jiné "vozy" nemají jinak.

Pěkná blbost, aby podle palivoměru přibývalo množství benzínu v nádrži.

To asi nebude řádně fungovat kontrolka poslední zásoby paliva, trochu to přišlápnu a jsem na suchu ... .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 34 minutami, Tragedie_v_JZD napsal:

Tak on níkdo nezpochybnuje, ze ukazuje zásobu paliva. On ji ukazuje - ale (a to je to, o čem vznikla tahle diskuse) ne v absolutních číslech, ale je to relativni údaj, který je napojen na hodnotu aktuálního dojezdu. čili - jak jsem uz zminil - ta hodnota koreluje s množstvím paliva v nádrži (vcelku logicky, jinak to nejde), ale v zadnem pripade absolutne (na dvou identických autech, u odlišného stylu jízdy, bude množství paliva v nádrzi (při stejné poloze ukazatele) odlisna.

 

ostatne, kdo má auto  z posledních X let (minimálně deset, ale ono to bude i víc) si muze všimnout, ze když po useku jizdy, který jel s vetsi spotřebou (mestsky provoz, nebo nejaka ostrejsi jizda brzda plyn) svůj styl "zmirni" (takze pojede 80 na tempomat, a nikdo ho nebude brzdit) tak palivomer se v souladu s tim, jak zacne ukazatel dojezdui ukazovat vyssi dojezd, hejbat do prava.

Neumí počítat a ani ČÍST viz. strana 29 manuálu Fabia 3 je to i v češtině. Nejen ve slovenštině jak psal sk0d@.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nějak to nechápu. Tak nějak jsem předpokládal, že když mi ručička ukazuje na 1/2, tak nádrž bude zhruba z poloviny prázdná.

 

Můžete mi někdo vysvětlit, v jakém případě tam budu mít 3/4 nádrže benzínu a v jakém případě 1/4 nádrže benzínu, když bude ta ručička ukazovat na 1/2?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem mel za to, ze v nadrzi je plovak a rucicka palivomeru ukazuje podle plovaku. Takze 1/2 nadrze na palivomeru je pak opravdu nejakych 22-23l benzinu v nadrzi. Polozka Dojezd v PP ze pak je nejakym algoritmem vypoctena hodnota na zaklade zbyvajiciho mnozstvi paliva a aktualni spotreby... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hele sem to fakt nepatří  tak to někam přeuňte a je to podle mě i  kravina....vůči čemu by asi tak analogová ručička palivoměru ukazovala že je 1/2 nebo 1/4 nádrže ? To by musela nádrž být plná nádrž nastavená na nějaký pevný dojezd a ani to moc nedává smysl....jako že bys jelo jako hovado a ubyla ti půlka, pak jsi zvolnil měl bys najednou 3/4.....kravina

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vcera vecer ako som isiel domov, tak som sa zastavil v potravinach, mal som lahky obed tak som chcel nieco pod zub. Cesnakovy uzol krasne vonal, tak som sa spytal predavacky ze ci plati cena lebo sa mi zdala podozrivo nizka. Povedala mi, ze zalezi aky hladny som. Nejako sofistikovane pokladna rozozna hladinu enzimov a hormonov dalsich parametrov ludskeho tela a podla toho meni cenu toho prekliateho uzla. Co uz. Cely udiveny som si spomenul ze mi treba nejaky sveter na tuto skokovu chladnu jesen. Tentoraz uz pouceny o tom ze svet nefunguje tak ako som si myslel, pytam sa dopredu predavacky ci ceny svetrov su uz finalne. Najprv na mna chvilu mlcky pozerala, ako keby som prave pristal z planety opic. Potom to prislo. Huronsky smiech a zavolala aj dalsie predavacky vratane SBSkara. Trvalo to asi 7minut a 43sekund kym sa vsetci ako tak ukludnili. Ked sa dav rozprchol na svoje pozicie, dostal som ocakavane vysvetlenie. Cena svetra na stitku je len informacna, zalezi na tom aka je vonku zima, predpoved pocasia tiez hra ulohu. Tieto pokladne maju inu zostavu senzorov ktore uz nesnimaju ludske telo, ale uhrn zrazok, vlhkost a dalsie meteo veci ktorym nerozumiem...

 

proste TRAGEDIA...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě se mi nestalo, že by se mi ručička pohla směrem vpravo. Jeden kolega, který má FIAT si nechal udělat tu věc, že mu změnili nějakou proměnnou v ŘJ a tím mu posunuli ručičku tak, aby ručička ukazovala skutečný stav paliva, tedy aby polovina byla skutečně polovina. Nechápu jaký má význam, že se mi 200 km ručička ani nehne a v 1/3 jde dolů rychle. By mě zajímalo, jestli něco takového umí i Škodovka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, mám f3 style s LPG. Tudíž na benzín se nejezdí (téměř vůbec)... Frknul jsem do nádrže cca půlku a jezdil na lpg. Ukazatel benzínu postupně šel dolů (za cca 5000 km), jak se dostal do rezervy, šel rapidně dolů. Byl jsem z toho vyhukanej, hned jsem šel dotankovat - frknul jsem tam z kanystru nějakých pár litrů a lup, bylo tam zpět půl nádrže :-) Za dalších 5000 km jsem zopakoval s tím, že jsem tam dal benzínu ještě míň. A opět, půl nádrže.... Takže ty palivoměřiče, to je opravdu zázrak. Ve Fabii 1 to bylo bez problémů, tady ještě nevím jak to budu řešit....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...