Přejít na obsah

Palivoměr


Tragedie_v_JZD

Doporučené příspěvky

Pro Oplocký - Nejde o chybu palivoměru. Vše je v pořádku. V roce 2012 jsem si nechal předchozí auto přestavět na pohon LPG, přičemž se jedalo již o moderní zařízení se sekvenčním vstřikováním. Chovalo se to stejně. Motor se vším, co funguje kolem, nevěděl, zda jede na benzín nebo plyn, takže elektronika dává signál i palivoměru a ten normálně šel dolů. Přitom z nádrže benzín samozřejmě ubýval pouze při startu a do doby splnění teploty a otáček pro přepnutí na plyn, a také při přívstřiku. Stačilo vypnout zapalování a dotankovat minimum benzínu a opět se to vrátilo do správné polohy. Jsem přesvědčen o tom, že to máte stejné. Tehdy jsem zjišťoval co s tím a zjistil jsem, že se dá zabudovat zařízení, které to elektronicky upravuje při každém startu. Tehdejší cena mě však donutila, abych si zvykl. Prostě jsem to bral jako fakt a při ježdění jsem s tím počítal. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já zase nechápu jak funguje položka "Dojezd", pokaždé tankuju do plna, jezdím převážně stejné trasy, stejným stylem a stejnou průměrnou spotřebou, která je 4,8 - 5,2 litrů. Tankuju do plna na stejné benzínce, která má jen 2 stojany s benzínem a pokaždé mi to ukazuje dojezd kolem 700 km ikdyž na nádrž najedu nějakých 850 - 900 km. Poslední tankování to samé, dotankováno do plna, dojezd 720 km, mám najeto 115 km od natankování a dojezd mi ukazuje 740 km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dodge: to právě nechápu, jezdím denně stejnou trasu, stejným jízdním stylem se stejnou spotřebou, takže jsem doufal, že za 45 000 km už ten výpočet musí být celkem přesně zkalibrovaný a ono prd, pořád mi to ukazuje dojezd o nějakých 150 km méně, přesné to začíná být až když najedu nějakých 200 km na nádrž, potom dojezd jde dolů celkem přesně podle počtu ujetých kilometrů

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hele, ono stačí, aby po cestě byla jedno kolona , a to číslo sletí třeba o třicet km .. pak stačí jet zase chvíli po okresce plynule, a to číslo docela rychle letí nahoru ....

 

to, že víc líta v době, kdy je větší dojezd, je vlastnost  ... ale jinak bych to neřešil ... prostě tankuj, když to pípne a máš to :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To já chápu, tu jde o to, že při každém tankování mám dojezd nějakých 720 km a to se mi 200 km nezmění a pak teprve začne ubývat, napadá mě paralela mezi palivoměrem, který se mi taky 200 km nepohne a potom začne ubývat.

 

EDIT: já jen měl za to, že pokud najedu na jednu nádrž pokaždé nějakých 850 km, tak o tom auto ví a zobrazí mi to a ne že bude vycházet z nějaké výchozí hodnoty a bude mi postupně přičítat dojezd. Jestli pojedu nějakých 100 km před tankováním se spotřebou 10 litrů a pak natankuju plnou, to mi ukáže dojezd 450 kilometrů na plné nádrži? To snad ne... předpokládal jsem, že počítá z dlouhodobějšího hlediska.

Editováno: , autor: los pakos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 32 minutami, los pakos napsal:

....... Jestli pojedu nějakých 100 km před tankováním se spotřebou 10 litrů a pak natankuju plnou, to mi ukáže dojezd 450 kilometrů na plné nádrži? To snad ne... předpokládal jsem, že počítá z dlouhodobějšího hlediska.

 

Tak nějak. Ještě dýl bude "srovnání na skutečnost" trvat pokud na těch 100 km vynuluješ dlouhodobou i krátkodobou spotřebu abys tam měl těch 10L/100km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, los pakos napsal:

EDIT: já jen měl za to, že pokud najedu na jednu nádrž pokaždé nějakých 850 km, tak o tom auto ví a zobrazí mi to a ne že bude vycházet z nějaké výchozí hodnoty a bude mi postupně přičítat dojezd. Jestli pojedu nějakých 100 km před tankováním se spotřebou 10 litrů a pak natankuju plnou, to mi ukáže dojezd 450 kilometrů na plné nádrži? To snad ne... předpokládal jsem, že počítá z dlouhodobějšího hlediska.

 

Ne.... dojezd to natvrdo bere ze dvou hodnot ... aktuální množství paliva v nádrži a tvoje spotřeba v posledních pár kilometrech .. říká se cca 50 ... ale me prijde, ze je to ještě méně...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po 50 km to rozhodně není, dnes jsem ujel 15 km a během teto cesty mi dojezd skočil 4 x schválně jsem to pozoroval, takže si myslím, že se to aktualizuje průběžně ale dlouhodobá ani spotřeba od natankování se neměnila, podle mě to jede podle spotřeby od startu, ptž s tou se to úměrně mění, když jsem to dnes na boleru sledoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...