Přejít na obsah

Záměna světel


Ondrej1234

Doporučené příspěvky

Ahoj,

rád bych se zeptal, zda je možné na Roomsterovi před FL vyhodit projektorové světlomety s jednou H7 a nahradit je "klasicou parabolou" s H4, která byla v tomto období též osazována. Jak složité jsou případné mechanické/elektrické úpravy? K té výměně mě vede fakt, že verze s jednou H7 a clonkou opravdu svítí hodně bídně. Nepomohl mi ani nový světlomet, ani žárovky s vyšší svítivostí. Zatím nevím o jiném schůdném řešení.

Předem díky za odpověď

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj [mention=92956]smoke21[/mention]
Jde zmenit cocku na klasiku. Musis menit svetlo a udelat elektricke upravy.
Zkus jeste napsat k [mention=167]Vaša[/mention] nebo [mention=3099]ferda25[/mention]


Já budu teď v únoru měnit, a je to světlo za světlo co mi řekl mechanik. Budu je mít od druhotného výrobce a klasika H4, teď tam mám to, co píše smoke21 a je to hrůza.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, smoke21 napsal:

Ahoj,

rád bych se zeptal, zda je možné na Roomsterovi před FL vyhodit projektorové světlomety s jednou H7 a nahradit je "klasicou parabolou" s H4, která byla v tomto období též osazována. Jak složité jsou případné mechanické/elektrické úpravy? K té výměně mě vede fakt, že verze s jednou H7 a clonkou opravdu svítí hodně bídně. Nepomohl mi ani nový světlomet, ani žárovky s vyšší svítivostí. Zatím nevím o jiném schůdném řešení.

Předem díky za odpověď

1.  jde to  na dva   způsoby    jak  napsal  TOMUS

2 nebo  vyměníš chladičovou stěnu a nárazník   pak  tam  jdou  světla  po  r.2010  se dvěma  žárovkama   a to  svítí  pěkně  . 

3 vyzkoušej  si  nejdříve  zdali  ti  budou  paraboly  s jednou  h4  vyhovovat    .Synovy  to  taky  špatně  svítí  na  roomstru    podle  felicie . a všude  JE  JEDNA    H4   .  Proč  řidiči  předělávají  na  roomstru  z  H4  na   H7   a ty  opačně  ?       

    

Editováno: , autor: standa 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, standa 2 napsal:

Proč  řidiči  předělávají  na  roomstru  z  H4  na   H7   a ty  opačně  ? 

Já nevím, ale zdálo se mi, že ta obyč H4 svítí lépe než H7 s clonkou. Samozřejmě mluvím o typech světel montovaných ve stejném období. Po FL už je to zřejmě jinak, ale myslel jsem, že by bylo moc komplikovaný tam dostat ty novější typy, takže jsem přemýšlšl alespoň o té parabole. Nebo by to mělo být naopak?

 

před 2 hodinami, TOMUS napsal:

Zkus jeste napsat k @Vaša nebo @ferda25

Díky moc, zkusím

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 48 minutami, Twisted napsal:

 

před 4 hodinami, smoke21 napsal:

 

 

před 1 hodinou, smoke21 napsal:

Já nevím, ale zdálo se mi, že ta obyč H4 svítí lépe než H7 s clonkou. Samozřejmě mluvím o typech světel montovaných ve stejném období. Po FL už je to zřejmě jinak, ale myslel jsem, že by bylo moc komplikovaný tam dostat ty novější typy, takže jsem přemýšlšl alespoň o té parabole. Nebo by to mělo být naopak?

 

Díky moc, zkusím

 ano  každý  má  na to  různý  názor     to je  stejný  jako  televizí      někomu se líbí  obraz  někomu  ne.    Proto  doporučuji  aby  ses  svezl  se  světly   H4     V  ROOMSTRU   nebo   ve   fábii  ll   to  je  jedno    ,    SVĚTLA JSOU  STEJNÁ.  abys  měl  na to  svůj  názor     !!!!    Já byl  na  srazu  roomstrů řešilo se to  tam  a  každý  se k tomu  vyjádřil  jinak  někdo  je  spokojený  s  čočkou  H7 před  rokem 2010 někdo  ne   , to samí  s H4   parabolou   , hlavně  ne  Monte  Karlo  světla  ,    všichni   jsme se  shodli  a   zavrhli    je   , JSOU  TMAVÝ  A SVĚTLO  TO  POHLTÍ. hlavně  při  dešti    .   

Editováno: , autor: standa 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při předělani na FL je lepši svicení, ale to moc stoji. Třeba měnit ještě kapotu , naraznik blatnik - teměř celý předek. Podle mně to se nevyplati. Ja vím že každa nehoda stoji vice než tato vyměna. Zisk je takový že bude denni svicení a mlhovky.

 

K čočky občas stači dat lepši žarovku nebo led žarovku a bude už fajn.

Editováno: , autor: TOMUS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, TOMUS napsal:

Při předělani na FL je lepši svicení, ale to moc stoji. Třeba měnit ještě kapotu , naraznik blatnik - teměř celý předek. Podle mně to se nevyplati. Ja vím že každa nehoda stoji vice než tato vyměna. Zisk je takový že bude denni svicení a mlhovky.

 

K čočky občas stači dat lepši žarovku nebo led žarovku a bude už fajn.

ale  pane      blatník  jsou  stejný   https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/5j0821021a-predni-levy-blatnik-skoda-18285.html   a přední  kapota  je stejná  jen  se musí  upravit   páčka  na otvírání  kapoty   pod kapotou    .   tak  to  říkají  odborníci  co  to  dělali.   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, smoke21 napsal:

Ano, LEDky bych klidně zkusil, ale neexistují homologovaný... a potkat pány policisty, to nebude už fajn :)

 

Ano to máš pravdu. Koukni k brrrrmové f3. On má ledky v čočkach. Vypada to dost dobře a policajt rychle nezjisti že tamhle jsou ledky

 

Před hodinou, standa 2 napsal:

ale  pane      blatník  jsou  stejný   https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/5j0821021a-predni-levy-blatnik-skoda-18285.html   a přední  kapota  je stejná  jen  se musí  upravit   páčka  na otvírání  kapoty   pod kapotou    .   tak  to  říkají  odborníci  co  to  dělali.   

 

Nesouhlasim se. Kapota na fl má jiný tvar. Jde mi o tom že nad světlama je ostřejši  a v před fl je lekho zakrouhlená.

Maska je taky jiná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...