Přejít na obsah

Záměna převodovek ve fábii


Vrby

Doporučené příspěvky

dobrý den mam takový malý dotaz...

Je 5stup. převodovka záměná za 6stup. převodovku?

Co já vim tak se 6stup. dávaly do 1,9TDI. Je možno je dát i do jinné motoráže?Budou pasovat? :unsure:

Poraďte prosím...

zatim dík

Editováno: , autor: Vrby
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mě by bloky měly být stejné. Takže chasis převodovky by mohlo být taky stejné. Namontovat by měla jít, otázkou je, jestli tam nebude něco vadit.

Počítej ještě s výměnnou tyčí a kulisy řazení.

Jo, a taky, jsem zvědavý, jak moc bude/nebude znát ten rozdíl 15-20 kW - protože natuty počítej s tím, že je jinak odstupňovaná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No,s tim že je jinak odstupňovaná o to mi právě jde.Mam 1,4Mpi po chiptuningu a uvítal bych další stupeň....Takhle poměrně často jezdim na rovinkách se zbytečně vytočenou pětkou.

u 1.4MPi musis mit vytocenej motor, jinak nemas vykon a pak ti to nepojede. Na 6ti kvalt urcite zapomen s timdle motorem a bud rad ze ti to aspon trochu jede.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No,s tim že je jinak odstupňovaná o to mi právě jde.Mam 1,4Mpi po chiptuningu a uvítal bych další stupeň....Takhle poměrně často jezdim na rovinkách se zbytečně vytočenou pětkou.

tos si si mal kupit RS a nie prerabat na to MPI :o zabudni ten 6-ti kvalt je uz aj na RS dost tazky prevod a nie na MPI to by ti ledva tahalo po rovine :D

p.s.: ked mas uz s toho taku strelu tak pouzivaj ako 6 kvalt R(raketu) to bude supa co si este nezazil :D:p

ak to ma byt na MPI tak je to zbytocne diskutovat, nepojde to.

Editováno: , autor: houmr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No,s tim že je jinak odstupňovaná o to mi právě jde.Mam 1,4Mpi po chiptuningu a uvítal bych další stupeň....Takhle poměrně často jezdim na rovinkách se zbytečně vytočenou pětkou.

tos si si mal kupit RS a nie prerabat na to MPI :o zabudni ten 6-ti kvalt je uz aj na RS dost tazky prevod a nie na MPI to by ti ledva tahalo po rovine :D

p.s.: ked mas uz s toho taku strelu tak pouzivaj ako 6 kvalt R(raketu) to bude supa co si este nezazil :D:p

ak to ma byt na MPI tak je to zbytocne diskutovat, nepojde to.

proč by to mělo byt na Rs těžký převod? A passata, octu, leona atd těžký není????

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No,s tim že je jinak odstupňovaná o to mi právě jde.Mam 1,4Mpi po chiptuningu a uvítal bych další stupeň....Takhle poměrně často jezdim na rovinkách se zbytečně vytočenou pětkou.

Jako chceš vyměnit i rozvodovku ? Nechat si ji dělat speciálně na zakázku kvůli šestce ? Protože počítej, že ten 6-kvalt je dieselovej a přes 5000 ot./min se mu nechce.

Nebo to roztoč na 6500 a čekej, kdy tě vyopustí nějaká hřítel B)

Fakt dávat dieselovou převodovku do benzína a ještě na jinej blok....

P.S.: Kus si řadovýho šestihrnka od BMW - má sice jen 5 kvaltů, ale na těch dlouhých rovinkách ho rozhejbejš na vyšší rychlost :) (v sérii má jen 150k a jak by řekl klasik, potenciál ke zvyšování výkonu tam je)

Veškeré úpravy spojené s osazením toho 6-kvaltu do Fábie vyjdou dráž, než pořízení podobného víkendového vozítka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No,s tim že je jinak odstupňovaná o to mi právě jde.Mam 1,4Mpi po chiptuningu a uvítal bych další stupeň....Takhle poměrně často jezdim na rovinkách se zbytečně vytočenou pětkou.

tos si si mal kupit RS a nie prerabat na to MPI :o zabudni ten 6-ti kvalt je uz aj na RS dost tazky prevod a nie na MPI to by ti ledva tahalo po rovine :D

p.s.: ked mas uz s toho taku strelu tak pouzivaj ako 6 kvalt R(raketu) to bude supa co si este nezazil :D:p

ak to ma byt na MPI tak je to zbytocne diskutovat, nepojde to.

proč by to mělo byt na Rs těžký převod? A passata, octu, leona atd těžký není????

anry: asi to řikali v telce :D;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No taky mě to zajímá, protože ta 6tka by se na jízdy po dálnici hodila.

Tak jsem zjistil alespoň nějaké údaje ze Škodovky:

Převodové poměry ve vozech Fabia jsou následující:

1,4 16V/74 kW - převodové poměry:

I. – 3,455 stálý převod: 3,882

II. – 2,095

III. – 1,433

IV. – 1,079

V. – 0,891

Z – 3,182

1,9 TDI PD/96 kW (RS) - převodové poměry:

I. – 3,769 (I) stálý převod: I - 3,238

II. – 2,087 (I)

III. – 1,324 (I)

IV. – 0,977 (I)

V. – 0,975 (II) stálý převod: II – 2,615

VI. – 0,814 (II)

Z – 4,549

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

6ka je i v RS tak nekde na hranici vyuzitelnosti/zbytecnosti. Davat to do cehokoliv slabsiho je ciry nesmysl.

OK a co tak nějaká jiná 5-ti stupňová převodovka s těžšími převody? Máte někdo kompletní přehled Škodováckých převodovek?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

6ka je i v RS tak nekde na hranici vyuzitelnosti/zbytecnosti. Davat to do cehokoliv slabsiho je ciry nesmysl.

Co to zase kecas za kraviny??=)) :smich::smich:

Jinak do 1.9TDi 74kw jde sestka dat v poho, nedavno jsem ji prodal znamemu a ten ji tam narval.Ale je toho spousta veci kolem, treba i vymena budiku za FRS -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

6ka je i v RS tak nekde na hranici vyuzitelnosti/zbytecnosti. Davat to do cehokoliv slabsiho je ciry nesmysl.

Co to zase kecas za kraviny??=)) :smich::smich:

Jinak do 1.9TDi 74kw jde sestka dat v poho, nedavno jsem ji prodal znamemu a ten ji tam narval.Ale je toho spousta veci kolem, treba i vymena budiku za FRS -_-

teorie :D;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

6ka je i v RS tak nekde na hranici vyuzitelnosti/zbytecnosti. Davat to do cehokoliv slabsiho je ciry nesmysl.

Co to zase kecas za kraviny??=)) :smich::smich:

Jinak do 1.9TDi 74kw jde sestka dat v poho, nedavno jsem ji prodal znamemu a ten ji tam narval.Ale je toho spousta veci kolem, treba i vymena budiku za FRS -_-

teorie :D;)

Jojo, zase to nekdo nekomu rekl, ze 6 je ve FRS vlastne fakt naprd.Vlastne by nebylo spatne, vratit se za jen ke 4stupnovym =)))) :D-_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...