Přejít na obsah

Záměna převodovek ve fábii


Vrby

Doporučené příspěvky

6ka je i v RS tak nekde na hranici vyuzitelnosti/zbytecnosti. Davat to do cehokoliv slabsiho je ciry nesmysl.

Co to zase kecas za kraviny??=)) :smich::smich:

Jinak do 1.9TDi 74kw jde sestka dat v poho, nedavno jsem ji prodal znamemu a ten ji tam narval.Ale je toho spousta veci kolem, treba i vymena budiku za FRS -_-

teorie :D;)

Jojo, zase to nekdo nekomu rekl, ze 6 je ve FRS vlastne fakt naprd.Vlastne by nebylo spatne, vratit se za jen ke 4stupnovym =)))) :D-_-

Neni tam zcela naprd, napsal jsem jasne, ze to je nekde na hranici vyuzitelnosti. Jestli se domnivas, ze by se 96kW naftak neobesel bez 6ti rychlosti, tak jsi vazne zcela mimo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

6ka je i v RS tak nekde na hranici vyuzitelnosti/zbytecnosti. Davat to do cehokoliv slabsiho je ciry nesmysl.

Co to zase kecas za kraviny??=)) :smich::smich:

Jinak do 1.9TDi 74kw jde sestka dat v poho, nedavno jsem ji prodal znamemu a ten ji tam narval.Ale je toho spousta veci kolem, treba i vymena budiku za FRS -_-

teorie :D;)

Jojo, zase to nekdo nekomu rekl, ze 6 je ve FRS vlastne fakt naprd.Vlastne by nebylo spatne, vratit se za jen ke 4stupnovym =)))) :D-_-

Neni tam zcela naprd, napsal jsem jasne, ze to je nekde na hranici vyuzitelnosti. Jestli se domnivas, ze by se 96kW naftak neobesel bez 6ti rychlosti, tak jsi vazne zcela mimo.

Ja vim, ze jsem mimo :D:D Jen me proste zajima ta tvoje hrana zbytecnosti/vyuzitelnosti.Tudiz, kdyz pod tu hranu trosku sjedu, tak je tam ta sestka fakt na hovno, ale to ja nemuzu tvrdit, mam fakt jen 4 kvalty=))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

zdravím, mám možnost vyměnit převodovku s kódem FSM u svojí FRS1 za převodovku HDS (kratší kvalty). Je nutný to nechat nějak potvrzovat do techničáku, třeba kvůli technický kontrole, popř. kvůli eventuálnímu prodeji auta v budoucnu? Ještě bych se chtěl zeptat, jestli je tato výměna vůbec technicky možná, jestli je nutný krom převodovky ještě něco měnit a jestli to bude aspoň trochu poznat na lepší dynamice auta. Díky za odpověď.

Editováno: , autor: Snowboarder
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 2 týdny později...

byla by možnost koupit převodovku z fabie r.v. 2001 1,4l 16 V 74 KW typ motoru AUB kod převodovky EYW, já mám r.v. 2003,1,4 16V 55 kw, typ motoru BBY , kod převodovky GRZ, může mi někdo poradit, jak moc se projeví záměna v převodech viz obrázek převodů u převodovek Fabií a jde to vůběc zaměnit? Díky.

převody.bmp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Člověče, to jsem tak trochu věděl, ale potřeboval jsem to potvrdit a spočítal jsem to, až si mi mocně poradil. Přesto díky. :kol-27:

Jestli jsem dobře počítal, tak to při 3. rychl. stupni mi to pofrčí o 0,785 Km/h méně

4. rychl. stupni pofrčí o 1,303 Km/h méně

5. rychl. stupni pofrčí o 2,842 Km/h méně

Fyzicky jsem to nezkoušel, takže nevím, jak by mě to vadilo, ta 5-tka je asi už dost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Nemáte někdo náhodou na prodej Převodovku EYW na Fabii 1.4 16V 74Kw ? Koupil jsem převodovku FDL, ktera by teoreticky měla pasovat, bohužel nevím co mám za typ Fabie ale FDL mi nepasuje na uchycení k motoru..máte někdo s tím zkušenosti, popř. víte o hahrážkách, když EYW nejde pomaly ani sehnat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám Fabia 1.4 16V 74Kw, rok 2000, motor AUB.. a podle převodu by tam opravdu měla pasovat i převodovka FDL, bohužel nepasuje na uchycení šroubu k motoru..V Kleveru mi jeden z mistru řekl že udajně nemám motor česke vyroby jako je třeba 1.4 16V 55Kw, ale má německou verzi určenou pro Fabii GT, ve ktere jsou udajně motory s převodovkou vyrobeny v německu a proto tam pasuje pouze převodovka EYW.. Nevim čemu věřit..

Editováno: , autor: Petr Šulák
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to mě mateš, já mám 1,416V 55 kw BBY, převodovku GRZ, mám vyhlídnutou právě EYW z 1,416V 74KW, že bych jí namontoval na svůj motor, ale aby pasovala.

Když jí tam nebudu moci dát, tak ti dám na ní link. :kol-27: Ale někde jsem se dočetl, že právě EYW a FDL byly vyráběny v SRN ( což by stvrzovala i výše uvedená tab.), tak nevím,.

Editováno: , autor: Casy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo já jsem z toho taky paf..Koupil jsem tu převodovku FDL s tím že prodejce řekl že to je na 16V 74Kw a ještě k tomu potřebná EYW.. říkám Ok.. beru.. přijedu za svým mechanikem, sundame starou, a při nasazovani nove zjistime že nám nesedí 2 šrouby.... tak jsem pátral po označení te koupene převodovky a zjistil jsem že to je FDL.. dovezl jsem to do Kleveru , kde mi to potvrdili...Každopadně kdyby ti nepasovala EYW tak ja mam FDL.. :kol-31: Každopadně být tebou, tak si nafotim uchycení puvodní a kupovane převodovky a porovnám to...a určitě dej link na EYW.. o to horší to je s tímhle kodem, že se da těžko sehnat.. :kol-26:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem čistil a bádál po označení převodovky.. no a připadám si jako totalní blbec a vím že se lidí z kleveru už nebudu na nic ptát a raději si ušpiním ruce abych si to zjistil sám.. koupená převodovka je FCV a ne FDL.. to znamená že, jak říkáš i podle tabulek, FDL a EYW by jsou stejne..Takže asi tak.. Pro mě teda zatím vyřešeno.. Ale i tak , pořád sháním spíše EYW :-) Kdybys náhodou věděl o někom kdo shaní FCV tak ji mám tady na bazaru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...