Přejít na obsah

Záměna převodovek ve fábii


Vrby

Doporučené příspěvky

  • o 4 týdny později...

Já jsem nakonec dal místo GRZ 1,4 55 Kw JLL 1,2 47KW a jezdím už 40 tis. km, pořád jsou to O2T

Výměna GRZ za JLL proběhla bez problémů, vše sedělo? Zvažuju opačnou výměnu. Mám JUS na 1.2 47KW, ale převody jsou na můj vkus moc krátké. Rád bych proto vyměnil za GRZ (nebo ekvivalentní0 z 1.4 55KW. Pokud by někdo měl o výměnu zájem, ať se ozve. Ta moje má nalítáno cca. 60000km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

asi mě čeká výměna převodovky (JUS) v mé Fabii 1. generace z roku 2007. Vzhledem ke klidnému, až důchodcovskému stylu jízdy bych rád spojil nutné s užitečným a získal delší převody. Mám možnost výhodně zakoupit převodovku LNR z Fabie 2. generace. Nikde jsem ale nenašel spohlivou informaci, zda-li jsou převodovky zaměnitelné a výměna půjde provést.

 

Sedí šrouby na motor? Jak je to se snímačem rychlomeru g22? V technickém popisu převodovky LNR je napsáno, že snímač nemají, pokud je vozidlo vybaveno ABS. Moje auto sice ABS má, ale snímač na převodovce je. Půjde přemontovat, nebo je zbytečný?

 

Díky moc za odpovědi.

Editováno: , autor: setti
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Nechci zakládat nové téma, tak to hodím sem. Mám motor AWY a převodovku GDN. Převodovku musím vyměnit a chci se zeptat, za co by byla zaměnitelná (kód), protože GDN momentálně nemůžu sehnat. Kdyby někdo zkušenější poradil, byl bych moc rád. 

Editováno: , autor: shakes
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli je možno zaměňovat převodovky ve fábii mezi různými motorizacemi (případně které kombinace by šly). Mám fábii 1.4 16v 74kw (motor BBZ) a chtěl bych delší převody, tak přemýšlím o převodovce z fabie 1.9 sdi ( při 140 tacho cca 3200 otáček, jezdím totiž hlavně po rovné dálnici, takže bych ocenil vlastnosti z toho vyplývající, menší hlučnost a možná o trošičku lepší spotřeba, i když ta mě netrápí. O možných záporech vím, auto bude "línější", ale pro mě převažují klady. Myslíte tedy, že by převodovka pasovala? Našel jsem na internetu převodovky typu GDR a EYY (z sdi).

 

Vím o tom, že šlo vyměnit převodovku na octávii I z 1.6 74kw na sdi převodovku, tak si říkám, proč by to nešlo u fábie...  Tady na fóru se řešila jen možnost v rámci motorizace 1.4 16v (55kw na 74kw)

 

Díky, Tom M.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já si myslím, že to technicky jde. Obojí jsou převodovky 02T. Jen si myslím, že měnit "benzínovou" převodovku za "naftovou", ještě k tomu u motoru, který táhne jen ve vysokých otáčkách, je blbost. O něco delší převodové stupně (čtyřku a pětku) při stejném poměru rozvodovky by ti měla zajistit skříň z 1,4 55kw 16V.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za potvrzení kompatibility teoreticky. Ta záměna za 55kw se jeví jako zlatá střední cesta, ale stejně mě to láká s tou sdi převodovkou, při potřebě akcelerace není problém nižší stupně víc vytočit a pak čtyřka na sdi je cca moje stávající pětka, takže z toho sdi bych dostal 5.stupeň jako rychloběžný, který těch 130 udrží (navíc sdi má kolem těch 3300 otáček cca stejný krouťák jako 1.4 benzín ).

 

Díky za reakce, ještě budu váhat, kterou variantu provést.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...
  • o 1 měsíc později...

Nezkoušel jste někdo vyměnit převodovku u 1.2 47kw za “delší”? Jeden člen tu kdysi psal že dal na htp 6stupnovou převodovku z rapida, ale podrobnější info, jestli se s tím dalo normálně jezdit nebo to bylo jen na dálnici, jsem nenašel. Nemáte někdo zkušenosti s něčím podobným, aby při 5. stupni netočila 4000 ot/min?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...