Přejít na obsah

Topení - vnitřní cirkulace vzduchu jako u Fabia 1


Dandiouse

Doporučené příspěvky

Dobrý den,
přemýšlel jsem, jak zamezit vniknutí vnějších pachů do kabiny (třeba z polí, nebo z kouřících naftových motorů). Vzpomněl jsem si, že už Fabia 1. generace měla takové tlačítko na středovém panelu, které tomu zamezovalo.

Akorát nevím, jestli provádělo přepólování motorku ventilátoru, nebo jestli provádělo překlenutí nějaké kapky. 

O co mi jde?

Jde mi o to, jestli by byla vůbec možná zástavba takového systému do feldy?
Jestli je vůbec možné použít prvky z topení Fabie 1 k zástavbě do feldy?

Najde se zde někdo, kdo by mi dokázal poradit?
Děkuji za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Silně pochybuji, podívej se jen někde na foto celkového topení a uvidíš jak je u fábie velké. Takovou hloubku palubovky felda nemá. Ventilátor u feldy je venku a u fabie vevnitř .Jinak myslíš asi tlačítko vnitřní recirkulace vzduchu. Tam se zavírá přes servomotorek klapka nasávaného vzduchu a otevře se vnitřní okruh. O nějaké záměně topení bych vůbec neuvažoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To kouzelné tlačítko z Fabie bude nejspíše tlačítko vnitřní cirkulace - tzn do auta se nenasává žádný vzduch z exteriéru a pouze se cirkuluje vzduch, který je v interiéru vozidla. Ale tohle Felicie má, pokud se dobře pamatuji. Zpětný chod ventilátoru by nic neřešil - v autě by vznikl podtlak a stejně by se přisával vzduch z venku. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...