Přejít na obsah

Aktualizace map RNS315 z SD karty


PTiCA

Doporučené příspěvky

Zdravím, objednal jsem z číny několik 16GB SD karet s cid číslem 5d53424c32424d31013917ca53010400  ke kterému je známé heslo k uzamčení (podle návodu na str. 4) Jednu kartu si nechávám, ostatní 3 klidně přenechám. Jedna SD karta vyjde asi na 550,- Kč.  CID číslo změnit nejde. Na všech třech kartách je cid číslo stejné viz výše. Vhodné pro RNS315 a např. mapy west v10 nebo i starší. Kdyby někdo měl zájem tak napište. Karty už dorazily. Jsou zkontrolované a CID čísla sedí.

Editováno: , autor: infernus01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Důrazně varuji před kartami na objednávku z Číny!  Hodně nešťastníků z různých zemí mi je posílá, abych zjistil co s nimi je.

Některé nejdou zformátovat, na některé se nakopírují data s chybami, jiné zase nejdou zamknout, nebo následně odemknout.

Po instalaci z některých takových karet se stalo i to, že se pak navigace restartovala stále dokola a bylo nutné přehrát firmware.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tyto karty jsou zřejmě ok, protože jsem jednu z nich připravil a nainstaloval kamarádovi. Takže mám ověřeno že to jede. Asi je to vyrobce od výrobce. V každém případě tímto způsobem je to nejlevnější cesta jak upgradovat pokud někdo zrovna nevlastní kartu u které jde změnit CID číslo. Já takovou nevlasnil ;-)

Editováno: , autor: infernus01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, infernus01 napsal:

Tak tyto karty jsou zřejmě ok, protože jsem jednu z nich připravil a nainstaloval kamarádovi. Takže mám ověřeno že to jede. Asi je to vyrobce od výrobce. V každém případě tímto způsobem je to nejlevnější cesta jak upgradovat pokud někdo zrovna nevlastní kartu u které jde změnit CID číslo. Já takovou nevlasnil ;-)

No tak to máš štěstí :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 8. 11. 2016 na 8:43, slapnahrabe napsal:

Tak hlásím, že mi se aktualizace západních map výše popsaným postupem úspěšně povedla:

IMG_20161108_082828.jpg

Je ale nutné mít tu červenou Samsung EVO + 32 GB kartu (co jsem vygooglil, ani tam ale nemusí všechny revize fungovat). S Kingstonem a  A-DATA se to nechtělo vůbec bavit.

IMG_20161108_083454.jpg

Ahoj, nějak nemohu najít to tam v odkazu, asi sem úplně blbej :( Potřeboval bych totiž poradit s tím Amundsenem :(:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdravim,

chystam sa na aktualizaciu, presiel som si tuto temu a chcel by som sa na ujasnenie spytat:

Mam VW Passat Variant B7 - mapy mam v navigacii, teda pouzivam bez pamatovej karty, podla toho co som sa docital, by malo ist o RNS 315 a nie 310, je to tak?
Podla komentu clouseau na aktualizaciu RNS315 mozem pouzit lubovolnu pam. kartu akurat k nej potrebujem kod na locknutie, chapem to spravne?
Mapy som nasiel tu: http://www.gpsarchive.com/2018/01/vw-rns-315-europe-v10-west-2018/
Staci teda postupovat podla navodu uvedeneho na zaciatku temy alebo sa este nieco od vtedy zmenilo?

Vopred dakujem za pomoc :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

4 hours ago, Pascall said:

Zdravim,

chystam sa na aktualizaciu, presiel som si tuto temu a chcel by som sa na ujasnenie spytat:

Mam VW Passat Variant B7 - mapy mam v navigacii, teda pouzivam bez pamatovej karty, podla toho co som sa docital, by malo ist o RNS 315 a nie 310, je to tak?
Podla komentu clouseau na aktualizaciu RNS315 mozem pouzit lubovolnu pam. kartu akurat k nej potrebujem kod na locknutie, chapem to spravne?
Mapy som nasiel tu: http://www.gpsarchive.com/2018/01/vw-rns-315-europe-v10-west-2018/
Staci teda postupovat podla navodu uvedeneho na zaciatku temy alebo sa este nieco od vtedy zmenilo?

Vopred dakujem za pomoc :)

 

Stačí ti k tomu opravdu jen ten kod, kterym kartu zaheslujes. Kod je unikatni a vaze se na CID číslo tvé karty. Pochybuji, že ti kod jen tak někdo sdělí. Pokud chceš, mám tu ještě jednu SD kartu s V10 West za 550,-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Pascall napsal:

Zdravim,

chystam sa na aktualizaciu, presiel som si tuto temu a chcel by som sa na ujasnenie spytat:

Mam VW Passat Variant B7 - mapy mam v navigacii, teda pouzivam bez pamatovej karty, podla toho co som sa docital, by malo ist o RNS 315 a nie 310, je to tak?
Podla komentu clouseau na aktualizaciu RNS315 mozem pouzit lubovolnu pam. kartu akurat k nej potrebujem kod na locknutie, chapem to spravne?
Mapy som nasiel tu: http://www.gpsarchive.com/2018/01/vw-rns-315-europe-v10-west-2018/
Staci teda postupovat podla navodu uvedeneho na zaciatku temy alebo sa este nieco od vtedy zmenilo?

Vopred dakujem za pomoc :)

 

Ahoj! Jestli ti jde jen o to mít mapy co nejlevněji, tak kup kartu od infernuse.

Jinak já stabilně nabízím hotové mapy těm, kdož na to nemají čas, vybavení, znalosti nebo energii :-)

Ale jestli na tom chceš dělat sám a potřebuješ poradit co a jak , tak mi napiš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravím,

neví někdo jestli zvládnu připravit kartu i na Windowsu? A mohu použít nějakou dražší SD kartu (Samsung EVO) z E-baye? (dražší říkám proto, že je větší pravděpodobnost, že to je originál),

případně když mám jednou použitou originál SD kartu RNS315, dá se nějakým způsobem odemknout a použít znovu?

díky za reakce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 2/8/2018 at 7:51 PM, infernus01 said:

Zdravím, objednal jsem z číny několik 16GB SD karet s cid číslem 5d53424c32424d31013917ca53010400  ke kterému je známé heslo k uzamčení (podle návodu na str. 4) Jednu kartu si nechávám, ostatní 3 klidně přenechám. Jedna SD karta vyjde asi na 550,- Kč.  CID číslo změnit nejde. Na všech třech kartách je cid číslo stejné viz výše. Vhodné pro RNS315 a např. mapy west v10 nebo i starší. Kdyby někdo měl zájem tak napište. Karty už dorazily. Jsou zkontrolované a CID čísla sedí.

Jen info pro ostatní. Karty už žádné nemám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 21. 3. 2018 na 16:23, Sheferd napsal:

Zdravím,

neví někdo jestli zvládnu připravit kartu i na Windowsu? A mohu použít nějakou dražší SD kartu (Samsung EVO) z E-baye? (dražší říkám proto, že je větší pravděpodobnost, že to je originál),

případně když mám jednou použitou originál SD kartu RNS315, dá se nějakým způsobem odemknout a použít znovu?

díky za reakce

Ne, kartu není možné připravit ve windows, pouze v Linuxu. Nejde to ani ve většině notebooků.  Lze to jen v některých noteboocích, kde se karta hlásí jako mmcblk - jediná cesta jak zjistit vhodnost notebooku je to vyzkoušet.

Kartu z eBay pravděpodobně použít nepůjde. CID šlo změnit jen u některých karet vyrobených více než před dvěma lety.

Bylo to způsobené chybou ve výrobě v jedné z továren Samsungu.Tato chyba byla napravena.

Když máte již jednou použitou originální VW kartu, tak je problematické ji odemknout a pak také neznáte heslo, kterým je nutné kartu znovu po nakopírování map zamknout. Navíc pokud je to nějaká stará karta, tak nebude asi mít dostatečnou kapacitu pro novější ( větší) mapy.

Editováno: , autor: clouseau
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim vsichni,

se zajmem jsem si precetl tento thread. Koupil jsem 1. koncernove auto :-D Mam v Yeti Amundsen+ (coz predpokladam je RNS315) Mam par dotazu, kde si nejsem moc jisty, pokud jsem to nekde prehlednul, tak se omlouvam ...

 

- pokud mam jinou kartu nez starou Samsung Evo+ (nelze menit CID), tak jedina moznost je vygenerovat heslo ... Pokud kartu zamknu heslem, tak uz ji nemuzu pouzit pokud ji znovu neodemknu?!? Odemceni jde pouze pres stare telofony (Symbian, apod.) nebo uz toto je stara informace? Jde pouzit Linux, Windows, OSX nebo Android?

 

-pokud se mi podari ziskat heslo pro moji kartu, tak to heslo se meni tim "mmc" programem?!? Neni mmc napsane pouze pro Samsung SD?

 

Diky

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 25. 3. 2018 na 12:43, mr_freddy napsal:

Zdravim vsichni,

se zajmem jsem si precetl tento thread. Koupil jsem 1. koncernove auto :-D Mam v Yeti Amundsen+ (coz predpokladam je RNS315) Mam par dotazu, kde si nejsem moc jisty, pokud jsem to nekde prehlednul, tak se omlouvam ...

 

- pokud mam jinou kartu nez starou Samsung Evo+ (nelze menit CID), tak jedina moznost je vygenerovat heslo ... Pokud kartu zamknu heslem, tak uz ji nemuzu pouzit pokud ji znovu neodemknu?!? Odemceni jde pouze pres stare telofony (Symbian, apod.) nebo uz toto je stara informace? Jde pouzit Linux, Windows, OSX nebo Android?

 

-pokud se mi podari ziskat heslo pro moji kartu, tak to heslo se meni tim "mmc" programem?!? Neni mmc napsane pouze pro Samsung SD?

 

Diky

 

1) Ano máš RNS315.

 

2) Ano pro opakované použití musíš kartu odemknout. Odemknout (zformátovat) jde i v nových telefonech s androidem (Honor X6 - 6.0, Huawei P9 - 7.0, Huawei P9 Lite - 6.0, Huawei P10 Lite - 7.0) nebo odemknout v Ubuntu Linuxu na některých noťasech.
(Ani u některých starších karet (rok 2015) Samsung evo nebo evo+ nebyla 100% jistota že půjdou přepsat na jiný CID.)

 

3) Heslo pro uzamčení se nemění (každý CID má svoje jedinečné heslo), při opakovaném uzamčení použiješ stejné heslo (které znáš, nebo bylo vygenerováno pro příslušný CID). Odemčení a uzamčení karty není vázáno na karty Samsung.......lze provést i na kartách od jiných výrobců.
Pro uzamčení karty heslem použij mmc v Ubuntu (nebo např. speciálně upravenou linuxovou verzi Simply@Clever)

Editováno: , autor: ufos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

5 hours ago, ufos said:

1) Ano máš RNS315.

 

2) Ano pro opakované použití musíš kartu odemknout. Odemknout (zformátovat) jde i v nových telefonech s androidem (Honor X6 - 6.0, Huawei P9 - 7.0, Huawei P9 Lite - 6.0, Huawei P10 Lite - 7.0) nebo odemknout v Ubuntu Linuxu na některých noťasech.
(Ani u některých starších karet (rok 2015) Samsung evo nebo evo+ nebyla 100% jistota že půjdou přepsat na jiný CID.)

 

3) Heslo pro uzamčení se nemění (každý CID má svoje jedinečné heslo), při opakovaném uzamčení použiješ stejné heslo (které znáš, nebo bylo vygenerováno pro příslušný CID). Odemčení a uzamčení karty není vázáno na karty Samsung.......lze provést i na kartách od jiných výrobců.
Pro uzamčení karty heslem použij mmc v Ubuntu (nebo např. speciálně upravenou linuxovou verzi Simply@Clever)

 

Diky za potvrzeni. Muze nekdo pomoci s heslem na uzamceni karty? Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...